Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol él jobban egy társadalom...

Hol él jobban egy társadalom "alja munkáját" végző réteg?

Figyelt kérdés
Ezek alatt értem(itthon példából kiindulva): takarítók, gyári munkások, sofőrök, tanárok, metősök stb

2022. szept. 29. 13:49
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"A fagyiárus is fontos meg az orvos is fontos.


Ha fagyit akarsz akkor neked a fagyiárúsra van szükséged, ha pedig beteg vagy akkor orvosra."


Azt gondolod, hogy egy rákos betegnek a meggyógyítása az nem hasznosabb dolog, mint adni egy szaros fagyit annak aki éppen azt kívánja? Komolyan olyan hülye vagy, hogy egy lapon említed a betegeket gyógító és sokszor életet mentő munkát azzal, aki ad egy gombóc fagyit?



"#29 Te azt írtad, hogy egy fagyiárus kevesebb értéket állít elő, mint egy orvos.Holott egyik sem állít elő semmilyen értéket, nem termelnek semmit.


Olvassad tovább is, ott leírtam, hogy az orvos fontos és hasznos munkát végez.De azt ne mondd, hogy előállítana bármit is, mert ez nem igaz.Az eü az nem termelő ágazat."



Igen, de nálam az értékteremtés a beteg meggyógyítását jelenti, ezzel szemben a fagyi semmi olyat nem ad, ami nélkülözhetetlen. Az orvos nélkülözhetetlen, a fagyiárus nem az.



Viszont ha ti ilyen kis egyenlőség pártiak vagytok akkor mondjátok meg nekem, miért olyan nagy baj a tanárhiány? Hiszen a tanár munkája akkor nem fontosabb, a sarki kebabos munkájánál sem. Márpedig ha kevés sarki kebabos lenne, senki sem mondaná, hogy a jövőnk forog kockán. Akkor ha igaz amit írtok, akkor a tanárhiány az nem probléma.

2022. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

#41 Minden munkaerő hiánya nagyon nagy baj, ha van rá szükség, de nincs ki csinálja.Mindig az a legfontosabb, ami kéne, de nincs.

Ha ez egy napszámos aki leszedi a termést, akkor az.Ha egy kamionos, buszsofőr, kukás, takarító, kőműves, bolti eladó, akkor az.Ha tömeges hiány van kukásból, ügyvédből meg túlkínálat, akkor a kukás sokkal fontosabb lesz, felértékelődik a munkája, az ügyvédé pedig le.

Ez ilyen egyszerű.

2022. szept. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Én máshogy tenném fel a kérdést. A földműves munkája kevésbé értékes, mint az orvosé?
2022. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!