Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit válaszolnál?

Mit válaszolnál?

Figyelt kérdés

Támogatnád-e hogy Magyarorszag kilépjen az Európai Unióból és a Natoból minden kapcsolatot megszakítva a nyugattal, és a keleti államokkal kötni szövetséget? Lesz mindenre is elég gáz, az is lehetséges, hogy olcsóbban, így nem kell a balfék nyugat miatt 18fokban ülni, hanem akár (aki nyár párti) 28 fokos lakásban is ellehetünk,


nem kell eltűrni a liberális dolgokat,


Nem kell befizetni az EUba, amit most is visszatart hogy visszaadja, ha már odaadná az euró se 423 legyen, hanem 280.-ra lemenne.


Az elnyomó nyugattal való szakítás után Magyarország ismét nagy lesz, Mo megint vidám lesz mint 1956-1990 között.


2022. okt. 1. 07:57
A kérdező szavazást indított:
Támogatom 🇭🇺🤝🇰🇵🤝🇷🇺🤝🇨🇳
Nem támogatom 🇭🇺🤝 🇪🇺
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor sem volt az olyan hű de vidám, persze mára megszépülnek a régi emlékek. Akkor is úgy volt olyan vidám hogy vedelte a páleszt valaki éjjel-nappal.
2022. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

A válaszom:

Folyamatban lévő ügyről nem nyilatkozom.

2022. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Osztán éltél-e 1956-1990 között? Te biztos, hogy nem, én igen!


Az oroszoknak nincsenek szövetségesei, csak vazallusai, bábállamai. Ezt akarod?

2022. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

“ Kérdező, akkor sem volt az olyan hű de vidám, persze mára megszépülnek a régi emlékek. Akkor is úgy volt olyan vidám hogy vedelte a páleszt valaki éjjel-nappal.”


Szerencsére nem éltem akkor. Ezek szerint nem jött le az irónia a kérdésemből?


“A mindenre IS elég”


Meg a 423-ról 280.-ra történő euró csökkenéssel azt hittem kiderül.


Mivel több Fidesz-MHM-es írja hogy HUEXIT, meg jobb lenne nélkülük, a kelet sokkal jobb, ezért voltam kíváncsi, ki mit akar.


Én meg ezeket látva az agyam felrobban, hogy ezek tényleg despota pártiak, hát nem véletlen mondta a vezérük hogy illiberálisak.


De ha én dönthetek a nyugat és kelet hibáival, hogy a túlzott LGBT nem támogatom, de azt se hogy üldözzék és vegzálják őket, de melegekkel más témában szívesen elbeszélgetek.


Nyugatot támogtom 🇭🇺🇪🇺🇺🇸

2022. okt. 1. 08:10
 5/10 A kérdező kommentje:

“ Az oroszoknak nincsenek szövetségesei, csak vazallusai, bábállamai. Ezt akarod?”


Nem, nem éltem.


Dehogy akarnák. Ohh akkor az irónia tényleg nem volt érezhető a kérdésből . Kíváncsi leszek a gombák, hogy szavaznak, arra voltam kíváncsi, hogy itt hány olyan van, aki despotizmus parti és hány nyugat.

2022. okt. 1. 08:13
 6/10 A kérdező kommentje:

“ Az oroszoknak nincsenek szövetségesei, csak vazallusai, bábállamai. Ezt akarod?”



Nem, kb ahogy hallottam az Ukrajna 13.-ban Yanukovych-t elkergette mert orosz báb volt és az Unióba való utolsó lépésnél visszamondta…el is menekült😂A Rubelfideszesek szerint Zelensky meg USA barát… és Zelensyt nevezik bohócnak… az eszem megáll

2022. okt. 1. 08:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy fordítva ülsz a lovon. Ez nem úgy működik, hogy kiáll a magyar állam/kormányfő, közli hogy mostantól 280 forint egy euró és viszont látásra. Pont fordítva.

A magyar állam (országgyűlés/ kormány) hoz egy törvényt/rendeletet, amivel alakítja a gazdaságot. Ez lehet adó csökkentés, adó növelés, kereskedelemmel kapcsolatos intézkedés vagy gyakorlatilag bármi. Ez alapján a külföldi és magyar befektetők eldöntik, hogy mennyi pénzt hozzanak az országba/tartsanak itt, illetve hogy melyik iparágba, melyik cégbe milyen módot és mennyit fektessenek be. Ezen felül eldöntik, hogy mennyire fogadják el a forintot a magyar befektetőktől. Egy gazdaságilag stabil és kiszámítható ország valutáját (pl USA dollár, japán jen, de a kínai yuan is ilyen) örömmel fogadják mindenhol.

Na mármost a magyar kommunikáció és a gazdasági intézkedések tökéletes ellentétei egymásnak. A magyar gazdaság kiszámíthatatlan, visszamenőleges hatályú és a várhatóval teljesen ellentétes intézkedéseket hoznak (lásd: hónapokon keresztül az volt a kommunikáció, hogy nem lesznek megszorítások, majd bumm a semmiből extra profit adó. Ráadásul ezeknek is egy része olyan iparágakra kivetve, amelyek köztudottan veszteségesek voltak, mint a repülés). A kormányzati kommunikációval ellentétben a rossz gazdaságpolitika miatt rohadt gyenge a forint, nem a válság miatt.

Ha most kilépnénk az Unióból, megszűnne a szabad munkaerő áramlás, a vámmentesség, a szabad nyersanyag kereskedelem, mindez külön adó mentesen. Ezen felül megszűnnének az EU-s támogatások, ami jókora összeget jelent: a 2004-es csatlakozás és 2020 között összesen 55,2 milliárd euró beruházás valósult meg strukturális és beruházási alapok keretein belül, és további 2,5 millárd euró befektetésre került sor a Junckler Terv keretein belül (ez összesen 57,7 milliárd euró 16 év alatt).

Ezen felül nagyon sok EU-s cég valószínűleg olcsóbb és EU tagállam országba menne (pl BMW, Audi, Mercedes, Bosch, de akár olyan kínai befektetések is mint a BorsodChem, ahol az EU-val összekötő híd vagyunk és bár bezárni nem érné meg a céget az EU-s tagság megszűnése esetén, nem is érné meg ekkora pénzt befektetni).

2022. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lépjen, fokozatosan!
2022. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell befizetni az EUba, amit most is visszatart hogy visszaadja, ha már odaadná az euró se 423 legyen, hanem 280.-ra lemenne."


Kamu.

2022. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

12:52


4.5.6 válaszaimat elolvastad?

2022. okt. 1. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!