Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kitöltöm a népszámlálást,...

Ha kitöltöm a népszámlálást, a velem egy háztartásban élő páromról is rengeteget kérdez, így ezzel ő is kitöltötte, vagy újra le kell nyilatkoznia mindent külön?

Figyelt kérdés
2022. okt. 2. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
A felmerülő kérdések alapján én úgy gondolom ezt a népszámlálást át kellene gondolni a a hivataloknak, ez ebben a formában nem fog pontos adatokat adni. Nem mondom, hogy tudom milyen más módon kellene ezt végrehajtani, de ez így most a lakásra kiküldött kérdőívekell vagy számlálókkal nem jó valahogy nem fog pontos adatokat adni.
2022. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát meg eleve, én hogy jövök ahhoz, hogy megadjam a férjem ilyen jellegű válaszait?


A kitöltő én vagyok, semmi jogom nincs a férjem vallási hovatartozásáról, iskolai végzettségéről, munkáltatójáról kiadni információkat!


Szóval akkor ezt most vegyük úgy, hogy ő is és a gyermek is kitöltötte, akiknek megadtam az adatait, vagy pedig nekik is külön ki kell tölteni?

2022. okt. 2. 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Igen ezek nagyon furcsa dolgok én sem tartom úgymond normálisnak. Ahogy azt sem, hogy például egy ideiglenes megszálló vagy albérlő nyilatkozik az ingatlanom részleteiről ezt is nonszensznek tartom. Tehát ez az egész valahogy így nem nem jó.
2022. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:
100%

Ingatlanonként egy kérdőívet kell kitölteni.

A lakáskérdőíven eleve nyilatkozni kellett, hogy hányan lakják és kik.

Amikor ezzel végzel, automatikusan elkezdi feladni a személyi kérdőíveket.


Szóval ha azokat megválaszoltad és elköldted, akkor nincs több gondod.


Én mondjuk letöltöttem az igazolást, hogy haégis csak beesne egy számlálóbiztos hivatalosan is el tudjam hajtani. Meg a kérdőív kivonatát, hogy ha olyan dologgal zaklatna valami hatóság ami a válaszaimból derült ki, de nem tekinthet bele, akkor legyen okom veszekedni.

2022. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Túlbonyolítod. Random kitöltöd és kész, nem kell semmire őszintén válaszolni. Minek? Ha én ortodox zsidó kínai cigánynak vallom magam, az az én jogom.
2022. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ha a kóddal kitöltöttél egy lakásra vonatkozó kérdőívet oda nem mehet be a népszámláló, hogy uram vagy asszonyom nyissa csak ki az ajtót hadd nézzem meg hogy önnek van e férje felesége gyermeke satöbbi, tehát igazából ha kitöltötted úgy ahogy te gondoltad annyi személyről ahányról ti gondoltátok ott titeket már nem zaklat senki hogy ez így van e vagy nem így van. Na hát ezért is furcsa is hülyeség ez így ahogy most van.
2022. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, én is letöltöttem az igazolásokat, csak mondjuk oké beadom hogy hárman vagyunk, ezután illett volna valami GDPR vagy bármilyen adatvédelmi sziréna, hogy akkor ezt most innentől együtt kellene kitölteni. A lakás az én tulajdonom, de ez alapján bárki írkálhat róla akármit, a férjem pedig független ember, mégis írkálhatok róla akármit.


Kicsit durva kategória szerintem, pedig én aztán nem keresem mindenben a hibát.

2022. okt. 2. 10:52
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
A férjed legalább a férjed, de ahol három idegen ember él albérletben?
2022. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen... nagyon sok sebből vérzik ez.
2022. okt. 2. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Beirod a neveket aki ott lakik. Kitoltod magadra. Elmented egy jelszoval. Parod belep egy jelszoval es kitolti o sajat magara. Igy kuldi be. Ez lett volna az idealisde igy is jo hogy te megadtad az o adatait. Haztartasonkent egy kerdoivet kell kitolteni, azt megtetted
2022. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!