Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jún 26-tól szinte alig volt...

Jún 26-tól szinte alig volt 400 alatt az euró. Nem is fog már változni jó irányba az elkövetkezendő időszakban?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Nem fog változni beáll 400-420 között
Javulni fog, lemegy 400 alá
Rosszabb lesz, 420 fölé fog emelkedni
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A magyar gazdaság nagyon rosszul teljesít és a befektetők menekülnek innen. Így hát a forint árfolyamán ne várj javulást, mert nem lesz. Gazdaságilag lehetetlen lenne, ezt diplomás emberként mondom.
2022. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A forintot az elmúlt 12 évben tudatosan gyengítették. Most ittaz energiaválság, haború, inflació, recesszió. Ezek igy együttmég egy erős gazdaságot erős valutaval is megráznak, nem hogy Magyarországot, amely az elmúlt 12 évben nem fejlődött, fizetőeszközünk jelentősen gyengült. Lest még 450 ft egy eu, sztem már jövőre. Nem tudom,hol lesz a pénzünk elértéktelenedesének vége. Én pesszimista vagyok.
2022. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
18:27: jövőre? Ha ilyen tempóban szakad, már jövő héten.
2022. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Év végére 500 körül lesz, hogy a multik minél nagyobbat kaszálhassanak a karácsonyi bevásárlásokon.
2022. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagy az ingadozása. Van egy egyértelmű és gyors gyengülő trend. De visszaerősödhet 400-re ideiglenesen, nem biztos, hogy fog, de ez nem elképzelhetetlen.

Ha jönnének az eus pénzek ott az eur-->huf átváltás automatikusan erősítené a forintot.

2022. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A befektetők menekülnek az országból, mert nagy az ország kitettsége az orosz energia tekintetében. Ez azt jelenti, hogy forintot adnak el, ez gyengíti az árfolyamot.


A befektetők azért is menekülnek, mert nem szeretnek egy olyan országba fektetni, ahol a kormány egyik napról a másikra százmilliárdos adókat vet ki pl a bankokra (extraprofitadó). Nem fektetnek olyan országba, ahol a kormány belenyúl a piacba.


A kormány 4,9%-os államháztartasi hiányt prognosztizált, erre már 6,2%, miközben a külkereskedelmi mérleg borzasztó. Az infláció nálunk az egyik legmagasabb. Ez sem vet túl jó képet az országról...


Az MNB bejelentette, hogy megáll a kamatemeléssel. Rekord magas alapkamat, rekord magas infláció. Ez is elég szánalmas...


A kormány képes volt azt kommunikálni, hogy az árfolyamromlásért csak az MNB a felelős, ők tudják azt befolyásolni. Igen, a monetáris politika nagyban tudja ezr befolyásolni, de a piaci szereplők tudják, hogy a fiskális politika is ugyanannyira tudja ezt befolyásolni. A folyamatos félrebeszélés nem tesz jót az árfolyamnak, minden kormanyinfo után 2-3%-ot gyengül a forint...


Még mindig Brüsszel ellen harcolunk, az EU-s pénzek nem jönnek,a devizatartalék fogyóban...


Az állam forintban van eladósodva. A befektetők tudják, hogy ha gáz van, akkor a kormány árfolyamromlással tudja csökkenteni a kifizetési terheit. Ezt el is kezdte, ezért nem érdemes forintba fektetni.


Már az átlag Jóskának is feltűnt a gyenge forint. Nem csak a befektetők, az átlagemberek is forintot adnak el, mert már semmi bizalom nincs a forintban.


Ha a háború véget érne, jönnének az EU-s pénzek, az vélhetően valamelyest javítaná az árfolyamot, de a kormány és az ország felé már akkora a főleg politikai kockázat, bizonytalanság, hogy 380 alá már sosem fog menni, de talán 400 alá sem. A kormány amúgy 377 forinttal számította a jövő évi költségvetést:) már akkor is látszódott, hogy a nyáron elfogadott költségvetés tarthatatlan, de ők valamint értem optimisták voltak.

2022. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
3as: az idei evben talán mar nem fog ennyit romlani a pénzünk. Az újabb 7%-os romlás lenne 3 honap alatt. Nagyon bízok benne, hogy ennyit nem fov romlani a pénzünk. De lehet, hogy neked lesz igazad... 2es voltam...
2022. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Most is 420 fölött van.Inkább az a kérdés a következő gyengülésnél eléri e a 450-et.
2022. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már idén elérheti a 450-et.
2022. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!