Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Téged, hogyan érint a forint...

Téged, hogyan érint a forint válságos bebukása?

Figyelt kérdés
Melyik jellemző rád a legjobban? Mi a domináns bevétel/kiadás mérleged?

#forint válság
2022. okt. 3. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Forintban kapom a fizetésem (vagy egyéb jövedelmem), de import dolgokat fogyasztok: pl. élelmiszer (LIDL, ALDI, Tesco, Spar, Auchan), üzemanyag, gáz
Külföldön élek, devizában kapom a fizetésem és devizában is vannak a kiadásaim, nem érint a forint gyengülése
Exportra termelek, itthon termelek meg dolgokat amit külföldön hasznosítok devizában, jól járok a gyengüléssel
Pénzügyi analfabéta vagyok, azt sem tudom mi történik velem.
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan lehetőség is van, hogy devizában tartom a megtakarításaim nagy részét, ezért nő az értékük a forint gyengülésével. Ez vagyok én.
2022. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Fideszes vagyok, úgyhogy az utolsót jelöltem be.
2022. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
2: igen, sokszor azt írják be fideszesek a forintgyengülésre, hogy "forintban vásárolok, ezért engem ez nem érint"...
2022. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
#3 Vidéki vagyok, nem érint. Úgyis megtermelem magamnak a kertben az üzemanyagot.
2022. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Olyan lehetőség is van, hogy devizában tartom a megtakarításaim nagy részét, ezért nő az értékük a forint gyengülésével. Ez vagyok én."

Neked írtam ki a negyedik opciót, a pénzügyi analfabétát.

Ha devizában tartod a megtakarításodat az egy dolog, az nem bevétel, hanem megtakarítás. De attól még import termékeket vásárolsz, amik deviza alapúak. Szóval az ilyeneknek találtam ki a negyedik kategóriát, te pontosan az vagy aki azt sem tudja mi történik körülötte, volt 1 millió forint megtakarításod amit átváltottál Euro-ba, de az árak ugyanúgy nőnek alattad. Szóval nagy koponya voltál.

2022. okt. 3. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: valószínűleg te vagy a pénzügyi analfabéta, ugyanis nem érted, hogy ha sokkal alacsonyabb árfolyamon váltottam át, akkor annak az értéke nőtt.


Persze, a bolti árak is nőttek közben, drágulás volt, de nem értéktelenedett el legalább a megtakarításom is közben, mint ha forintban tartottam volna. Nem tartottam abban, mert nem bíztam Orbánékban, és igazam volt.

2022. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lakáshitelem fennmaradó összege több, mint amennyi megtakarításom van forintban, így összességében jól járok.
2022. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg egy kicsit jobban jártál mint aki forintban tartotta,de nézzük csak mi történt?

1. a fizetésedet megkaptad forintban

2. átváltottad devizába, a pénzváltó levette a vastag hasznát

3. vissza váltod forintba ha el akarod költeni, a pénzváltó ismételten ráteszi a vastag hasznát

4. végül elköltöd deviza alapon, mivel import ország vagyunk, és addigra minden drága lesz


Szóval ha belegondolsz, pár fillért nyertél max, és közben ugyanúgy kockázatot vállaltál, mert mi van akkor (ha valószínűtlen is), hogy a forint visszaerősödik mire szükséged lenne rá. Akkor kétszer is lehúztak az átváltáskor feleslegesen.

2022. okt. 3. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!