Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban miért oszlatta fel a...

2006-ban miért oszlatta fel a békésen tüntető tömeget gumilövedékkel és vízágyúval a rendőrség?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem értem.



2022. okt. 4. 13:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Volt kettő tömeg, a randalírozók meg a békésen tüntetők, aztán valahogy egybe mosódott a két tömeg és abból lett a baj.
2022. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert túl sok volt a maguktól repkedő macskakő, az öngyulladó autó és bolt és a saját magát elfoglaló tv székház is.
2022. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert sok autó öngyulladt.
2022. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Az nem volt békésen tüntető tömeg. Azért.
2022. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
9%

"Mert sok autó öngyulladt."


Akkor elég lassan reagáltak, mert az sokkal korábban történt.

2022. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%

#1 "Volt kettő tömeg, a randalírozók meg a békésen tüntetők, aztán valahogy egybe mosódott a két tömeg és abból lett a baj."

A baj az, hogy később kiderült, a két tömeget szándékosan terelték egybe - helyesebben a randalírozókat nem szétzavarták ahogy kellett volna, hanem szépen ráterelték őket a teljesen más irányban levő fideszes nagygyűlésről éppen hazafelé induló békés tömegre. Térképen is időrendben vázolták az eseményeket és egyértelmű hogy szándékosan maga a rendőrség terelte össze a két tömeget.

2022. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Saját tapasztalatból beszélek, magam is ott voltam anno. Miután békésen felgyújtottam pár autót, kezembe fogtam kedvenc macskaköveimet, és gondoltam bekukkantok a tévészékházba. Következő pillanatban egy gyurcsányista libbant rendőr kilőtte az összes szememet. Azóta szerencsére már visszanőttek, de ezt az indokolatlan brutalitást azóta sem felejtem. Hajrá Orbán, MO előre megy nem hátra!
2022. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%

#= azt nem tudom 2006-ban is hülye voltál-e, de hogy most az vagy ezt szépen bemutattad, az tuti.

Legalább annyi tudásod legyen már ennyi év után, hogy a tévé székháznál történtek és a szemkilövetés között eltelt egy hónap!

2022. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
Mert még egy 56 ot akartak?
2022. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Valóban ez volt a helyzet. A tévészékház-ostrom éjszakáján iszonyatosan szétverték a vandálok a rendőröket. Minősített terroristák, az azóta börtönben ülő Budiháza és társai, az összes erőszakos bűnöző a későbbi Magyarok Nyulai és társaik bűnbandájából, olyan provokátorok által feltüzelve, mint Bohóczkay és társaik. Rendőröket nyomorítottak meg egy életre, tényleg durva, pogromszerű rendőrverés zajlott, miközben autókat borogattak fel, felgyűjtottak kukákat, molotov-koktélokat dobáltak, elfoglalták a tévészékházat, kirakatokat zúztak be, szétdúlták a fővárost.


Rá pár napra volt egy békésnek indult fidesz-gyűlés, aminek a végeztével ezek a vandálok elkezdtek megint garázdálkodni (valószínűleg szándékosan, mert ők mindenáron tömegforradalmat akartak kiprovokálni, és feltehetően azt remélték, hogy ezáltal plusz muníciót kapnak).


A nem sokkal azelőtt szétvert, megalázott rendőrség pedig erőszakosan válaszolt, és nem válogattak a két összekeveredő embertömeg között. Kapott egy csomó ártatlan ember is, sajnos...


Ezt persze 16 évvel a történtek után már úgy láttatják, mintha csupa maszületett bárány legelészett volna Budapest utcáin azokban a napokban, a gonosz rendőrök pedig gonoszul rájuk rontottak (az egész életre megnyomorított rendőr áldozatokat pedig nem sajnálja és nem emlegeti seni...).


Romániában vagy Franciaországban sokkal durvább a rendőrség ilyen helyzetekben, az az igazság.


A fidASS politikai hasznot szerzett abból, hogy a "szegény békés tüntetők" mártírpártjaként definiálta magát - ebből lett a kétharmada.


De természetesen erre az első, kicsit is erőszakosabb tömegtüntetéskor fognak rába...ni, amikor nekik is dönteniük kell: megfékezik az erőszakot, vagy hagyják, gyújtogassanak, őrjöngjenek akárkik a főváros utcáin.


Persze annyi szerencséjük van gyurcsányékhoz képest, hogy a fidASS ámokfutását főleg magasan képzett, értelmes emberek ellenzik, ráadásul többségük az egyetemi városok (Budapest, Pécs, Szeged stb.) lakója - és nyilván nem kívánják szétverni a saját városaikat.


2006-ban a tüntetők azért voltak olyan brutálisak, mert vidékről felszállított vandálok voltak, akik úgy verték szét a fővárost, mint annó Iliescu bányászai Bukarestet.


Nekik nem a saját otthonuk volt, nem sajnálták felégetni, szétverni, ismeretlen polgártársaik autóit, üzleteit felgyújtani, széttörni.


Más otthonába szívesen sza...tak bele, a saját putrijuk, sok száz kilométer távolságban, biztonságban várta őket a tanyán.

2022. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!