Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az abortusz nők elleni erőszak?

Az abortusz nők elleni erőszak?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes okfejtést, amiben arról ír a szerző, hogy mivel a magzat lehet nő is, így 50%-ban nők (illetve ugyanilyen arányban férfiak) elleni erőszak az abortusz. Tovább ha a magzat életétől eltekintünk, még akkor is számtalan negatív mllékhatása van az abortusznak a nő egészségére nézve nem beszélve arról, hogy elég kellemetlen beavatkozás (fizikailag is, de azután traumát is okoz a nőnek).

Sokan a prostituált-kliens kapcsolatot is nők elleni erőszaknak tekintik, pedig az közös beleegyezésen alapul - akkor ezt miért nem? Hiszen a magzat nem egyezett semmibe bele.



#abortusz #erőszak #fmeinizmus
2022. okt. 5. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Az abortusz nők elleni erőszak
Az abortusz nem erőszak a nők ellen
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Jó sok baromságot tudnak összehordani az "életpárti" (de születés után magasról le) emberek.
2022. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Olyan vicces, mikor azzal érvelnek az abortusz ellen, hogy milyen komplikációkat és traumákat okozhat. És ők mekkora hősök, hogy megmentik a tudatlan nőket az abortusz veszélyétől, csak hogy kitegyék őket a szülés veszélyeinek és a szüléssel járó komplikációknak, traumáknak és maradandó károsodásoknak.
2022. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Hát férfiak elleni erőszak nehezen lenne...
2022. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne legyen egy nőnek abortusza, mert kellemetlen? Hát ezen felröhögtem. Ne legyen abortuszod Katikám, szüljél inkább helyette, az csak órákig, akár napokig eltartó iszonytató fájdalom. Nem akarunk semmi kellemetlenséget.
2022. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
A szülés és a terhesség több veszélyt hordoz mint az abortusz.
2022. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2022. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem, az abortusz magzat elleni erőszak.

Mondom ezt úgy, hogy messze nem vagyok az abortusz ellen. Az abortusz elkerülése mellett vagyok.

2022. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Az 0-12 hetes abortusz idején még nincs anatómiai szempontból neme az embriónak, úgyhogy értelmezhetetlen, hogy "nő" elleni erőszak-e.
2022. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt abortuszom és szültem is kétszer.

Nem védem az abortuszom, hülyék voltunk a férjemmel (elfogyott a gumi, és azt ígérte, időben kiszáll… nem sikerült)

Átbeszéltük, felvezettünk minden érvet, és az abortusz mellett döntöttünk. 7.5 hetes terhesen végezték el. A tágítás úgy fájt mint egy rosszabb menzeszgörcs. 15perc volt a beavatkozás, az altatás után kicsit szarul voltam, de túlélhető.

Három hetet véreztem utána.


Szülés1:

28 óra vajúdás, két oxitocin injekció. Felrepedt a méhszájam, a hüvelyem és a húgycsőnyílásom (a gátmetszésről már ne is beszéljünk) a szememben elpattant egy ér a kitolási szakaszban.

5 hét vérzés, plusz fél év mire újra szobatiszta lettem (nem tudtam visszatartani a pisit. Egyáltalán)

Szülés2 (egyben utolsó)

41hétig hordtam, mikoris indítottak. A baba nem fordult be, szóval próbálták kívülről elforgatni (nyomkodtak-könyököltek, rángattak forgattak) de drága lányom továbbra is háttal feküdt a méhszájamon.

Szóval császár lett. Nna, aki azt mondja, hogy az a könnyebbik út, azt megcsapkodnám szívlapáttal. Az, ahogy a frissen felvágott méhem húzódott össze, felér egy kínzással. Mozogni alig tudtam, de ott egy újszülött, akit el kell látni.

3 hét merő kín, 6hét vérzés. Az inkontinenciám kiújult, szóval Lady Tena minden nap, mert ha csak tüsszentek…


(És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mekkora szívàs tud lenni a terhesség)

2022. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!