Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvennéd a történelmi egyházak...

Elvennéd a történelmi egyházaktól az állami támogatát?

Figyelt kérdés
2022. okt. 10. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
78%

Én továbbmegyek, semelyik egyház se kapjon semmilyen állami támogatást!


Nem akarom beszűntetni, őket, legyen, maradjanak talpon, ahogy tudnak, vagy a hivek adományából, de én ateistaként nem szeretném, hogy az én adómból is kapjanak!

2022. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Egyetértek kedves első, én kersztény vagyok, de szerintem sem szabad nekik egy fillért sem adni az állami pénzből.
2022. okt. 10. 11:22
 3/73 anonim ***** válasza:
76%

Minden egyháztól elvenném az állami támogatást.

Tartsák el őket a híveik - ha nem sikerül, akkor majd bezárják a boltot.

2022. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 hypno ***** válasza:
78%

Én inkább csak nem adnék többet nekik mint amennyit az állam a saját inzézményeire szán.

Nem a hivatalokra gondolok, hanem az iskolákra, kórházakra, nyugdíjas otthonokra, meg hasonlókra.


Temlomokat nem építenék és ilyenek építésébe sem szállnék be. Az a hívek dolga. ha templom kell nekik építsenek egyet, nem akadályoznám, de nem is támogatnám.


A műemléknek minősülő épületeket is úgy kezelném mint bármely más állami műemléket.

2022. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
18%

A fenti vélemények miatt tart ott a baloldal, ahol.

Zéró kultúra, zéró intelligencia, zéró tolerancia.

És ráadásul záró gazdasági ismeret.

2022. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim válasza:
77%

egy fillért nem adnék egyiknek se, amit a híveiktől beszednek az az övék lehet aztán éljen belőle ha tud.

ha nem tud, akkor szünjön meg.

egy fillért nem adnék.

2022. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
25%

#1 - Nem az a fontos, hogy ateista vagy-e vagy sem.

Hanem, hogy elfogadod-e és támogatod-e a szabad vallásgyakorlás mindenkit megillető jogát.

Ennek része az is, hogy vallási intézmények legyenek az emberek közelében, ahhoz meg pénz is kell.


Az állam azért is van, hogy támogassa (értelmes keretek között) a sportot, kultúrát és a vallást is.

Évi néhány tíz milliárdot költ a vallás támogatására az ország, ezen én nem látom értelmét akadékoskodni.

2022. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben toleráns vagyok az egyházakkal. De atól még nem adnék nekik pénzt, mindenkivel toleráns vagyok:)
2022. okt. 10. 11:34
 9/73 anonim ***** válasza:
19%

Te kedves kérdező egy szánalmas kis provokátor vagy, ráadásul a gyengébbik fajtából.

Mondanám, hogy jó eséllyel DK-s, de szerintem még annak is hülye. Pedig az a legalja.

2022. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
89%
Akik elvennék tőlük a támogatást, azok visszadnák nekik a tőlük elkobzott vagyont? Azt, amit 1945 után a kommunisták ekvettek tőlük! Épületeket, földeket, iskolákat, kórházakat, egyéb vagyontárgyak.
2022. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!