Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kormányt hibáztatják a...

Akik a kormányt hibáztatják a gyengülő forint és magas árak miatt most mit tennének a helyébe?

Figyelt kérdés

Azok az országok melyek a háborúhoz közelebb vannak, jobban jobban érzik az inflációt. Össze lehet vetni a fogyasztói árak emelkedését (az egészet nézve és nem egy-egy terméket) például Litvániával, Észtországgal, Lettországgal.


Forintról annyit egyértelmű, hogy bizonyos politikai erők, egy radikális kamatemelést szeretnének elérni. Az őket támogatók abba nem gondolnak bele, hogy ez lényegében öngyilkosság lenne. Ha emelnék a kamatokat, akkor az államadósság kamaterhe növekszik, és mivel még jelentős a külföldi finanszírozás kiviszik az itt megtermelt magasabb kamatokat az országból.



2022. okt. 12. 15:56
1 2 3
 11/25 qkker1 ***** válasza:
100%
Csatlakozás az EU-ügyészséghez, korrupció erőteljes visszaszorítása, és máris megkapnánk a visszatartott EU-s pénzeket, ami jót tenne a Forintnak, ezzel csökkenne az áremelkedés/infláció.
2022. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt támogattam volna, ha a vezetőink előre látóak lennének, és nem a saját zsebük, meg a rokonaik, haverjaik, mag annak a rokonaik zsebének kitömésével lettek volna elfoglalva, akkor most talán nem tartanánk itt. Szét lehetett lopni, és elherdálni az IMF hiteleken felépített üzemeket, és szét lehet osztogatni a cimbik, és a rokonok között is az EU-s támogatásokat, csak annak ez a vége.Talán nem a külföldi nagytőkére kellene várni, akiknek szintén adják az állami pénzeket, az üzemeik felépítéséhez. Hanem magyar érdekeket kellet volna erősíteni, de nem a cimborákét, akik aztán minden féle szarra elherdálják a pénzt, mert pillanatnyi luxus igényiket kellene kielégíteni. Talán generációkban kellene gondolkodni. De ha már oda is adták a cimbiknek és a rokonoknak, ha már nem alkalmasak arra, hogy saját üzemeket létesítsenek, mert az intelligenciájuk az elmúlt 30 év tapasztalata alapján, lopásnál megállt, akkor talán most itt az ideje tőlük vissza venni, a nekik csúsztatott pénzeket. És olyanokat támogatni, akik képesek magyar üzemeket létrehozni, ott magyar dolgozókat alkalmazni, tisztességes fizetésért.
2022. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Demion ***** válasza:
100%
Pl. visszavonnám az élelmiszerláncokra kivetett extraprofit adót.
2022. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
11: Létrejött a megállapodás Brüsszellel, zajlik a végrehajtása, semmi pluszt nem nyújtanál. Brüsszeli ügyekben a "máris" szót felejtsd el, minden lassan megy.
2022. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 qkker1 ***** válasza:
100%

#14


Már az általam írtak megtörténte esetén is javulna a Forint, megbízhatóbb ország lennénk! Az már csak részletkérdés, hogy mennyire gyorsan/lassan jönne a pénz!

2022. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
8. Van elég devizatartalék, bár erről kevesebb szó esik, nem állunk olyan rosszul. [link]
2022. okt. 12. 16:23
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"11: Létrejött a megállapodás Brüsszellel, zajlik a végrehajtása, semmi pluszt nem nyújtanál. Brüsszeli ügyekben a "máris" szót felejtsd el, minden lassan megy."


Ezt hol olvastad? Tudtommal még nincs megállapodás:

[link]

2022. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kétségeim afelől, hogy Orbán valóban fel tudná e használni Mészáros Pénzét de tegyük fel, hogy igen. Tegyük fel, hogy én vagyok a miniszterelnök. Elvenném a pénzt és új életet kezdenék vele egy normálisabb országban, itt hagynám ezt a putrit. Átadnám másnak a helyem. Vennék magamnak kocsikat, lakást, órát meg ilyeneket. Keresnék valami szép milf nőt aki felfigyelne rám mint gazdag férfj jelöltre aztán rájönne, hogy vannak egyéb értékeim is, csak nem szembetűnők. Gazdag boldog életem lenne. Ezt a putri országot nem akarnám vezetni, inkább lenne más életem. Bár most is hasonlóképpen gondolkodom és amint tehetem elhúzok nyugatra, és ott szeretnék családot alapítani. Ez az ország egy darab büdös kaki.


Viszont Orbánunknak nem ez a célja, marad miniszterelnök és tovább robog a lejtőn az országunk. Talán ha megkapjuk az EU pénzt (remélem nem fogjuk) akkor az egy kicsit leviszi az árfolyamot de akkor is hatalmas szarba lenne az ország. Kérdéses, hogy mi lesz itt de sok jóra ne számítsatok.

2022. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Elmennek Grazba, "kirándulni és feltöltődni"
2022. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon közel lehet a vörös zónához a magyar devizatartalék - Napi.hu



Magyarország közel lehet ahhoz, hogy devizatartalékai bármilyen számítás mód szerint közel kerüljenek ahhoz, amikor a szakemberek szerint már valamilyen extra segítségre lehet szüksége az országnak.



[link]

2022. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!