Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Magyarország a normalitás és...

"Magyarország a normalitás és a valódi európai értékek egyik utolsó menedéke..." (Kövér L.) Mit gondoltok erről a mondatról, és arról, aki mondta (talán tegnap vagy még ma)?

Figyelt kérdés
2022. okt. 15. 08:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
6%

Az más, csak annyira a szíveden viseled, szaladhatnál egy kört itt a gyakorin, hogy kijavítsd pár elvtársad elírásait.

Legalább a helyesírást fontosnak tartjátok. Kis lépés, de legalább valami.

2022. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
31%
Ez még csak nem is helyesírás, hanem szókincs kérdése. Ha ennyire nem vagy képben, inkább magadat edukáld.
2022. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen összekeveredtem. A kritikai hangok hol a helyesírás szabályaira, hol a szókincsre hivatkoznak.

Nem következetes. Nem állja meg a helyét érvrendszerként.


Ez már európai érték? Vagy azt még mindig keresitek?

2022. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

12. vagyok. A libbant és liberálfasiszta kifejezésekkel nyelvtanilag semmi bajom. (Az eszmei oldalát most hagyjuk.) A szókincs folyamatos változásban van, naponta keletkeznek új kifejezések átvétellel, szóképzéssek, összetételekkel. Én nem erre akartam utalni (a többi ide kapcsolódó hozzászólást nem én írtam.)

De a magyar nyelv rendszerében nincs olyan, hogy libbant(szótő)+ok(többesszámjel). Ergo, aki ilyet ír, a saját anyanyelvével sincs tisztában. Innentől nem annyira hiteles egyetlen idevágó megnyilvánulása sem.

2022. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
23%
Ember, te egy barlangban nőttél fel? Nem láttál/hallottál még szlenget? Művelt emberek is használják, egyszerűen beépül a köznyelvbe, mielőtt a szótárakba bekerülne. Tipikusan az az életképtelen droid vagy, akinek semmi más nem létezik, mint ami a könyvekben le van írva. Kíváncsian várom az okoskodásod a fidernyák, fidesznyik, fidess, fidióta, jobber, O1G és hasonló kérdésekhez és kommentekhez.
2022. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
23%

"Innentől nem annyira hiteles egyetlen idevágó megnyilvánulása sem."


Milyen szép, liberális gondolat. Egy európai érték. A nekünk nem tetsző véleményt nem tartjuk hitelesnek. Kész vita lezárva.

2022. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%
Kövér Láaszló egy megkeseredett, otromba, bunkó ember. Ha ő a normalitás példaképe itthon, akkor jogosan tartanak minket elmaradottnak az európai népek.
2022. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
62%

"Milyen szép, liberális gondolat. Egy európai érték. A nekünk nem tetsző véleményt nem tartjuk hitelesnek. Kész vita lezárva."


Milyen szép, Fidesz-kompatibilis érvelés - a tények elferdítése, a lényeg figyelmen kívül hagyása, elrugaszkodás a valóságtól.


Az idézett vélemény nem azért nem hiteles, mert nekem nem tetszik, hanem mert az írója értékekre hivatkozik, miközben alapvető értékekkel - a saját anyanyelvének rendszerével - nincs tisztában.

Neked mennyire lenne hiteles az az orvos, aki nem tudja helyesen leírni, hogy Algopyrin?

2022. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
24%

Jaj, kicsit még vissza is akartam térni a professzori megnyilvánulásra, bár érvet a 28-as sem hozott, és európai értéket sem mutatott be még.

Szánalmas kis vergődést igen: honnan keverte ide a FIDESZ-t szerintem ő se tudja. Nem baj, ha alacsony a szint.


Professzor, jogosan érvelő válaszoló kedves, nekem mindig dilemmám, ha zárójelet alkalmazok, a helyesírás szabályai szerint a pontot a zárójel elé vagy után kell tenni?


Mintaként használtam volna a kioktató kedves nyelvész korábbi válaszát, de hol így, hol úgy alkalmazta.


A vesszők sem egészen mindig kerültek indokolt helyre. De sebaj.


Remélem sikerült baloldal-ellenzék-liberális kompatibilisen megfogalmazni ezt a szerény észrevételt.


Amúgy az orvos inkább azt tudja, mikor kell Algopyrin. Aki kibetűzi az írásukat...

2022. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
74%
Mennyire hiteles az a kommentelő, aki ignorálja azokat a valaszokat, amikre nem tud válaszolni? Szépen elsunnyogtad, hogy a szleng gyorsabban fejlődik a szótáraknál és miután már bekerült a köznyelvbe, toldalékokat is kap. De kíváncsian várom, melyik szótárban tudod megmutatni a fidernyák, fidesznyik, fidess, fidióta, jobber szavakat. Tudod, amiket a haladó, progresszív, értelmiségi baloldal használ. Többes számban és több nyelvtani esetben is, ha kérhetem. Ellenkező esetben kezdhetsz a liberálisoknak is okoskodni. Bár aki nem ismeri a különbséget a helyesírás és a szókincs között, azzal szemben nincsenek nagy elvárásaim.
2022. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!