Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az élelmiszerárak emelkedését...

Az élelmiszerárak emelkedését a legkevésbé sem sikerül megállítani. Milyen következményei lesznek ennek? Miből fogja fizetni ezt a medián magyar béres?

Figyelt kérdés

A medián magyar jövedelem, ha abba a közmunkát és a nyugdíjakat is beleszámoljuk (ne adj isten az echte munkanélkülieket is), baromira alacsony úgy, nem éri el a nettó 200 ezret sem. Pedig hát a forint olyan gyenge és az árak úgy emelkednek, hogy eddigi árak mellett is a legtöbben a hónap végére épp hogy kijöttek, az utolsó hónapban a legtöbben spóroltak és éheztek, vizes zsömlén éltek. Már a vizes zsömle is drága lett, ami Feri idején 11 forint volt, az most 65 forint.

És előrejelzések szerint a magyar gazdaság annyira sebezhető, hogy itt még tovább fognak nőni az élelmiszerárak, holott a hanyatló Nyugaton ez a növekedés megállt 10-15%-nál. Nálunk már megduplázódott átlagárakról beszélhetünk a boltokban, és elvileg ez még egyszer meg fog duplázódni még legalább.

Miből fogja ezt kifizetni egy átlagos ember Magyarországon?



2022. okt. 17. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A béréből, miből másból? Én havi 100 eFt körüli összegből megoldom az étkezésem (ennél kevesebből is simán lehetne), és ennek többszörösét keresem én is, meg egy átlagbéres is, de még egy mediánbéres is. (Ami kb bruttó 400 eFt)
2022. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 DK-s ***** válasza:
80%

Semmiből. Nem fogja tudni még az alapvető élelmiszereket sem megvenni.


Ez a következménye a kormány elqrt tizen-egynéhány évében végrehajtott tüneti kezelésének.


Nem a problémák okát keresték, hanem látszat-intézkedésekkel a következményeket manipulálták.


Most a crach következik.

2022. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

"Már a vizes zsömle is drága lett, ami Feri idején 11 forint volt, az most 65 forint."


mert nem 60 ezer egy havi kétkezi nettó, azért kisfiam


na DK-s agyhalott hozzászóló erre mit mondasz?

2022. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

#2


Nem, ez az eredménye a DK-hoz hasonló balos csürhe EU-s tevékenységének a szankciókkal.


A válság előtt egy kimagasló gazdasági fejlődés volt, a te Ferid alatt meg már a válság előtt is nyomorgott a magyar nép.. de jó is volt..

2022. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Jaj de nagy pofád van kérdező, én is fiatal vagyok 25 éves, nem voltam sorkatona, ellenben tanultam és mikor éppen az élet úgy hozta, beálltam építőiparba dolgozni, 10-12 valamikor 14 órákat, nem nézek le másokat főleg nem a kinézete és poltikai nézetei alapján, de ha már ilyen nagyra tartod magadat beállítanálak egy jó 14 órás cserepezésre megnézném hogy bírnád gyanítom puhányabb vagy mint akiket itt ócsárolsz te kanapé huszár.
2022. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 DK-s ***** válasza:
74%

#5-nek:


És ez a válaszod hogy a faxba illik a feltett kérdéshez?


25 vagy és dolgoztál már az építő-iparban?


Én 46, és kőműves vagyok. Kinek csipogsz, kismadár?

2022. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csökkeni fog mindenkinek a koleszterin szintje.
2022. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamennyi ételre futja majd, csak kevésre. Vagy annyira se.
2022. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak a béréből tudja, spórolással, lemondással. Ha van rá lehetőség, akkor másodállással, látástól-vakulásig.

A középiskolás és egyetemista gyerek pedig diákmunkával kicsit besegít a családi kasszába.

Esetleg külföldi munkavállalás.

2022. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!