Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka az egyre...

Mi lehet az oka az egyre nagyobb pedagógus sztrájknak, polgári engedetlenségnek?

Figyelt kérdés

[link]


Egy kisvárosban élek, itt még soha nem volt pedagógus tüntetés, ma teljesen elképedtem de a helyi gimi teljesen kint áll..ma az összes tanár nem hajlandó dolgozni...


2022. okt. 20. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

A vécécsészék, úgyhiszem, mást elképzelni sem tudok.


minden másra meg ott van a barátod, google!

2022. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Biztos azért, mert túl sok pénzt kapnak és unatkoznak.
2022. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Szeged egy balos fészek lett Botka alatt, ennyi.
2022. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3. Jobb oldali városban élek...csak pl. volt Szeged....
2022. okt. 20. 08:50
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert ahhoz képest hogy mennyit kell tanulni hogy tanár lehess, nevetségesen alacsony a fizetés.
2022. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, esetleg több szabadságot szeretnének? Vagy heti max 28 órát?? Valami ilyesmi lehet....🤔🤔
2022. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 hypno ***** válasza:
80%

Mert lassan a tanult tanárok is rájönek a rengeteg eszükkel, hogy amíg nem állnak ki egységesen sját magukért, addig ki fogják őket játszani őket egymás és a társadalmat mindannyiuk ellen.


Mondjuk kellett egy agysebész klik-es, aki keményen és vonalasan lecsapott ahogy hite szerint a párt elvárta tőle és kirugott 5 tanárt, részben nyilvánvalóan valótlan indokokkal.

2022. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem azért güriznek éveket az egyetemen, hogy kevesebbet keressenek mint valaki 3 osztállyal a mekiben.
2022. okt. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Kövér László már 30 éve tisztázta, hogy mi a helyzet az oktatással:


[link]

2022. okt. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy a tanárok öregednek. Utánpótlás gyakorlatilag évtizedek óta alig jön, mert a diákok inkább mennek olyan szakra, amivel utána jól tudnak keresni. Így az utánpótlás mind létszámban mind minőségben gyenge. Eközben egyre többen mennek az idősek közül nyugdíjba, így kialakult egy tanárhiány, ergo aki ott maradt annak még több melót varnak a nyakába. És ezek évről évre csak rosszabb lesz... Na pont ezért.


Na meg a másik vonulat, hogy a magas infláció miatt a reálbérük rohamosan csökken. Ott tartunk, hogy egy pályakezdő tanár lassan önmagát nem tudja megoldani (hacsak nincs a lakhatása megoldva), családról meg nem is álmodhat.


Végül egy személyes vonal:

2010-ben érettségiztem. Tanár szerettem volna lenni, de mindenki lebeszélt. Alapvetően a matek-info vonal állt hozzám közelebb. Végül programtervező informatikus szakra mentem, ahol 3 év után BSc diplomát szereztem (a gimnáziumi tanári akkoriban 6 évig tartott volna) és az első teljes munkaidős fizetésem magasabb volt, mint az akkor 30 éve tanító édesanyámé. Azóta meg a többszörösére nől. Most születik a második gyerekem és viszonylag jól élünk. Ha akkor tanárnak mentem volna, akkor ma valsz nem lenne gyerekem, mert anyagilag nem férne bele, de ha lenne se engedhetnénk meg, hogy sportolni járjon, családi programokra menjünk stb.

2022. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!