Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem épít egy...

A Fidesz miért nem épít egy jó országot?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy rengeteg energiát és pénzt öl a kormány abba, hogy lényegében egyre romoljon az állami sozlgáltatások minősége, egyre kiszolgáltatottabbá válljanak az emberek.

De ugyanennyi pénz és energia felhasználásával akár jól is vezethetné az országot és akkor ugyanúgy hatalmon maradnának, csak közben jó is lenne.


Mi értelme van szart csinálni, ha ugyanabból akár jót is cisnálhatnánk?


2022. okt. 29. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ezt én sem értem. Mi a francért nem csináltak még Svájcot ebből az országból? Hisz az csak úgy csettintésre menne. Nem értem.
2022. okt. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

#1

De az nem segít, hogy meg se próbálják egy picit sem. Amúgy nyugodtan lehetne high tech ipar fele menni és az oktatást támogatni, hogy ha már nem maradt sok természeti adottságunk trianon után, akkor próbáljunk egy tudás alapú társadalmat építeni. Ettől még maradhatnánk a gyárak és nekik a kedvezmény, mert ez több évtizedes terv lenne, de a fidesz szarik bele a jövőbe...

2022. okt. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

#2

Hogy képzeled el ez a high tech ipar, meg oktatás támogatást? Kb. 25-30 év kell ahhoz, hogy kinevelj egy generációt. Évtizedek, mire megtérül. Azt a kormányt ami ebbe kezd energiát fektetni Az első ciklus után elzavarja a csürhe, mert ebből nem éreznek semmit.

2022. okt. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Mert elfogyott az alapanyag stadionra.
2022. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát addig nem is lesz itt Svájc,amíg majd minden évben épül egy újabb stadion milliárdokért mert a főni szereti a focit. :D
2022. okt. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Pontosabban miféle pénzektől lesz rosszabb az állami szolgáltatások színvonala? Én pont az ellenkezőjét tapasztalom:


[link]

2022. okt. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

#5

De régóta vártunk már egy ilyen értelmes kommentet, végre megvilágosodtunk: a stadionokon múlt!

2022. okt. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

“Ezt én sem értem. Mi a francért nem csináltak még Svájcot ebből az országból?”


Legalább akkor egy Csehországot csinálhattak volna…

2022. okt. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Épít az, csak úgy, ahogyan azt ő elgondolja magának.
2022. okt. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Régóta tudott tény, hogy az oktatás fejlesztése baromira megtérülő befektetés egy ország számára. Tény, nem egy 4 éves cikluson belül, de egyébként nem kell 25-30 évet várni rá.

És pl az oktatás megoldása elsősorban nem pénzkérdés. Igen, függ a bérektől is, de alapvetően hozzáállás és szemlélet kérdése. Amíg a frontális-lexikális oktatást nyomatják, addig nincs fejlődés.

És azért 12 év alatt pont eljut ovitól az érettségiig egy gyerek, szóval lenne már látszatja...


Azt értem, hogy nem olyan látávnyos, mint szép térkövezés, de azért az egyik nem zárja ki a másikat..

2022. okt. 29. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!