Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a hadkötelez...

Mi a véleményetek a hadkötelezettségről? Kapitalizmusban semmi nem jár ellenszolgáltatás nélkül, ha hadkötelezett vagyok miért nem fizetnek érte?

Figyelt kérdés

Nincs olyan a kapitalizmusban, hogy ingyen szolgáltatás. Ha én elvileg köteles lennék bevonulni sorkatonának ha az állam azt mondja, akkor mit ad érte cserébe az állam? Nekem nem adott semmit.

Ráadásul egy ilyen rosszléti országban, ahol az állam senkiről sem gondoskodik és rohadt alacsonyak a bérek, szóval érted. Mi a fenéről beszélünk? Egy ilyen szar hazáért minek kéne bárkinek is az életét kockáztatnia?

Még ha Svájc lennénk akkor oké, ahol a nettó minimálbér olyan 2 millió forint körüli, persze ez kantononként változhat de ott van az mindenhol, még lenne is kedvem védelmezni Svájcot ha svájci lennék. De Magyarországot, Európa segglyukát semmilyen formában nem szeretném támogatni, mert soha nem kaptam én se tőle semmit, sőt csak elvettek tőlem.



2022. okt. 30. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Az a fizetséged, hogy jár neked oktatás, egészségügy, használhatod a járdát, buszt, metrót...

Hát nem megéri? :D

2022. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az oktatás szar, az egészségügy szar, a járdák állapota szar. A buszért és metróért fizetni kell.

De még azért a szar közszolgáltatásokért is akkora adókat leemelnek, hogy hihetetlen. Az nem a sorkötelezettségért való fizetség.

2022. okt. 30. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális országokban fizetés jár a katonáskodásért, sok helyen pontosan a katonáskodás jelenti kitörési pontot a szegénységből.


Civilizált országok hihetetlenül ütőképes hadseregeket állítottak fel önkéntes, profi, megfizetett katonákból, mert megértették, hogy a 21. században a fronton többet ér egy darab jól kiképzett, állig felfegyverzett, jól megfizetett (tehát morálisan elkötelezett), csúcstechnológiával felszerelt, harctéri tapasztalattal rendelkező katona, mint a másik oldalon húsz darab hiányos felszerelésű, tapasztalatlan, rosszul kiképzett, alkatilag és szellemileg is többé-kevésbé alkalmatlan ágyútöltelék, aki golyófogónak megy ki a frontra tulajdonképpen.


A ruszkik szégyenletes vereségeit is pont ez a fejletlenség okozza. Hullnak halomra a képzetlen, motiválatlan sorkatonák, akik az első lehetőségnél hanyatt-homlok menekülőre fogják, a felszerelésüket is hátrahagyva.


20 sorkatonából 10 azonnal elesik, 5 dezertál vagy megadja magát, 4 megsebesül és max 1 éri meg épen a leszerelést.


De nektek kellett az a rezsim, amit megszavaztatok, élvezzétek! Azt hazudták a kampányban nektek, hogy Márki Zay akarja a háború küldeni a magyar fiatalokat és ők fogják megvédeni őket - erre most a sorkatonaság visszavezetését pedzegetik és az orrotok előtt készítik elő a fiaitok ágyútöltelékké változtatásához szükséges törvényi szabályozásokat.


Ti meg tapsoltok nekik!


Akit érint a dolog, az jobban teszi, ha még MOST pattan meg egy normális országba, amikor még lehet! putyin háborúja elől is későn kezdtek el menekülni a fiatal férfiak, jó, ha egy milliónak sikerült kijutni az országból a háború kezdete óta! Akinek nem sikerült, annak már nem is fog, mert mostmár nem engedik át a határon.


Én, ha Magyarországon élnék, most hagynám ott, ameddig még lehet.


Vannak országok, ahol a hadügy nem arról szól, hogyan védjék meg a civilek a politikusokat - hanem arról, hogyan védjék meg PROFI és jól kiképzett hivatásos katonák a CIVILEKET!


Ilyen országba kell települni, ennyi az egész!

2022. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
"Addig van országod, lágy kenyered, ameddig van fegyvered."
2022. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Isti22 ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi most a szabályozás, de amikor nekem kellett bevonulni 20 éve, még volt zsold, kajapénz, ruhapénz.
2022. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Így intézték a kapitalizmusban (is):

[link]

2022. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Fogsz kapni zsoldot már a kiképzés alatt és a szolgálat közben is. Ne számíts magas fizetésre - hiszen a koszt, kvártélyt a hadsereg biztosítja.
2022. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha háboru van azzonal lépni kel innen a magyar hadsereg egy vicc például tudtátok eddig aki hivatásos volt és hadiálapotban nem megy be azt azzal büntetik hogy, nem lehet katona.Szóval a civileket be sorozák aki meg hivatásos és megtagadja a szolgálatot azt felmentik.Eddig ez rendben volt akkor ti mire számitotok a magyar honvédségtöl.Be vonulni egy kamu intézménybe öngyilkoság aki meg az életet választja az le lép egyböl.
2022. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!