Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből lesz pénze a politikai...

Miből lesz pénze a politikai pártoknak, kifizetni a tagokat, akik "kisebb" emberek, nem képviselők?

Figyelt kérdés

Ma elgondolkoztam, hogy a Fideszen kivüli politikai pártok, miből fizetik ki az alkalmazottakat, vagy akik a pártnál vannak és dolgoznak, tevékenységeket végeznek?


(A fodesz nyilvánvaló, lenyúlja az eu pénzét... ) De a DK, vagy Momentum, honnan lesz pénzük?


Mármint egy cégnél értem, pl van egy bögregyártó cég, bögrét gyárt, eladja őket --> pénz, amiből kifizeti az alkalmazottakat.

De a pártnak honnan lesz pénze kifizetni az alkalmazottakat, a tagokat?


2022. okt. 31. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az állam,azaz a Fidesz fizeti őket is.
2022. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tobas ***** válasza:
100%
Először is a tagság fizet és nem fizetik. Másodszor a kis pártoknál mindenki abból él, amiből megtud. Majd, ha elég nagy lesz a párt, akkor lehet ilyenről beszélni, hogy fizetés.
2022. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adomány, illetve a kormány is ad valamennyi kampánypénzt, persze közel sem annyit mint a Fidesznek.
2022. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A piramis alján a gyakornokok vannak. Egy forintot nem kapnak. Az hajtja őket, hogy ha eléggé kaparnak, akkor fizetést kapnak a párttól. Amúgy még a fidelitasnál is alsóbb szinteken nincsen pénz. Először trollkommentelni kell, ajánlószelvényeket gyűjteni, plakátolni, illetve résen lenni, hogy mi történik a helyi rivális párt köreiben. Ez így működik, először teljesíteniük kell, utána jön a jutalom. Unokatesóm is fidelitaszos, látom, hogy miket csinál.
2022. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 És ha elég ügyes, akkor mennyit fog kapni a belépő szinten?Esetleg ezt nem tudja előre?Az is lehet, hogy egyszer kegyvesztett lesz és soha nem kap semmit?
2022. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan. Egyik volt osztálytársam is a helyi fidelitaszban tevékenykedett. Akkor még iwiw volt meg myvip, de ott is osztotta az igét rendesen. Meg minden kocsmában ő volt az álhírek szervere. Mondjuk azóta már eltelt egy jó idő, de ma már a helyi fidesz elnöke, rendes lakás, szép autó, de nem tudom, hogy mit kereshet. Szerintem teljesítmény alapján megy, hogy ki hány szavazattal járul hozzá a sikerhez.
2022. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy pártnak nincsenek alkalmazottai, egy pártnak rendes tagjai, pártoló tagjai és aktivistái vannak. Ezek közül mindegyik fizethet be a kasszába, de a rendes tagoknak kötelező is.

Ezen kívül az állam (nem a fidesz, az állam) is ad valamennyi pénzt, jelöltek/képviselők száma alapján.


Az aktivisták és a pártoló tagok ingyen dolgoznak a pártnak, a rendes tagok között is sok van, akik csak jelképes összegeket kapnak, egyébként saját főállásban dolgoznak.

2022. nov. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!