Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a minimálbér...

Magyarországon a minimálbér emelése miért évekre előre tervezett, ütemterv szerint halad, ahogy például Lengyelországban?

Figyelt kérdés

[link]

Lengyelországban például 3 évre előre megtervezték,hogy a minimálbérnek mennyinek kell lennie, évről-évre mennyivel kell növekednie.

Idén kétszer is fognak emelni, egyszer januárban, egyszer pedig nyáron.


Persze, emiatt is volt hiszti a vállalatok részéről, meg lobbiztak is ellene, de a kormány kitartott.



Sokkal jobb előre tervezni.Most itthon bruttó 200 ezer , ez 2023-ban, bruttó 270 ezernek kell lennie, 2024-ben meg bruttó 350 ezernek...stb


2022. nov. 2. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Már miért lenne jobb? Ki lát ma előre 3 évre?
2022. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ezt én sem értem,bár pont most mondták hogy ilyen infláció mellett már csak 3 hónapra terveznek előre.
2022. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Túl hamar visszamenne az állampolgárok zsebébe az ellopott pénz.
2022. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre döglődik a gazdaság, ne várj semmit a kormánytól.


Meg amúgy is csóró, tanulatlan paraszt kell a fidesznek.

2022. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért, nem cocializmus van, ahol évekre előre eldöntik, mi is lesz?
2022. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az az "emelés" nem a javadat szolgálja, csupán az utolsó hajszál aminél már muszáj emelni, hogy ne dőljön össze minden.


A Lengyel kormány előre közli, hogy vagy három évig másra ne számíts, a magyar kormány még ennyit se.

De attól még ez lesz!


Én húsz éve mondogatom már magamnak hogy lelépek, de azt hiszem most így negyven évesen tényleg ez lesz, párom 15 évvel fiatalabb most. És 3 éve vagyunk együtt, eladom a lakásomat és elhúzunk innen jövőre!

Addig a nyelvtudásomat felhozom, szakmunkásbizonyítványom meg egy tucat van már.

2022. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lényegében reklám a nagybefektetőknek, hogy ide jöjjetek, itt jövőre is olcsó lesz a rabszolga!
2022. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!