Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy annak...

Miért mondják, hogy annak idején a sorkatonaságot nagyon komolyan vették?

Figyelt kérdés
Tehát hogy ez egy kiemelten erős jogszabály volt, mert katonáskodni kellett. Szerintem ezt nem vették szigorúan, miért is tették volna? Ha bevonultál, ha nem, a kutyát nem érdekelt. Miért állított volna elő a rendőrség vagy a katonai rendészet? Volt azoknak más fontosabb dolguk is. És most is ez lesz, bár most nem lesz általános sorozás, sem háború.
2022. nov. 3. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon komolyan vették, nem igazán lehetett kibújni alóla. Azért az nem úgy volt, hogy ha nem vonultál be akkor legyintettek csak egyet. Azokban az időkben nagyobb rend volt az országban, ha renitens voltál akkor a rendőr odacsapott a gumibottal. Kötelező volt bevonulni ha alkalmas voltál a katonai szolgálatra, csak a kilencvenes években lehetett polgári szolgálatra menni helyette.
2022. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hogy komolyan vették. Kötelező volt, de ki lehetett bújni alóla, ha ügyes voltál.
2022. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ki mondja kérdező?
2022. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira nem vették komolyan.!"

Megkaptad a behívót,nem mentél be,körözés kiadva,rendőr bevitt hadkiegre onnan hadbíróság,3 napon belűl 3év8hónap bőrtön,ha még is vállatad a katonaságot ugyan annyi felfüggesztve és mehettél katonának.

1987.

2022. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már maga a sorozás is elég szigorú volt, és nem vicceltek semmiben. Kalocsára hívtak sorozásra a laktanyába, már az egész környezet nem volt szívetmelengető, fegyveres őrrel. Eléggé be voltam már a helytől is sz*rva, meg ahogy kezeltek bennünket. A teszteket direkt nem jól töltöttem ki. Személyiségzavarral küldtek el pszichiátriára, és egy hétig voltam benn. Az egy év sorkatonaság helyett még így is megérte, hogy nem kellett bevonulnom 12 hónapra. Ez 1993-ban volt.
2022. nov. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno is sokan megkerülték, megvolt, hogy kinek kell megfelelő összeget fizetni, hogy papíron legyen valami bajod amivel elkerülhetted.
2022. nov. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!