Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megelőztük Litvániát inflációb...

Megelőztük Litvániát inflációban, mi jöhet még?

Figyelt kérdés

40% az élelmiszerek inflációja, a legtöbb az EU-ban.


Kinek mit intézett a kormánya.


[link]


2022. nov. 4. 12:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Romániában, szlovéniában, görögországban, bulgáriában is jóval alacsonyabb az infláció.

Amikor ezek az országok köröket vernek magyarországra az azért nem semmit.


Sőt még a szomáliai schilling is jobban szerepel, mint a forint. :D


10.

Te miről beszélsz? :D


Igen, a világon mindenhol infláció van, ez köztudott.


Ez a gazdasági elemező portál, ami adatokból dolgozik. Nem röhejes politikai propaganda, amihez a te agyad szokott. :D Ilyen, amikor szembe jön a valóság.


40%, ízlelgessük még.

2022. nov. 4. 14:40
 12/13 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam, hogy a Fidesz köröket fog verni az elmúlt 30 év ócska kormányaira, de ez már kritikán aluli, ami itt megy.
2022. nov. 4. 14:44
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

#11 Értem, szóval te nem vagy képes értelmezni amit olvasol, simán csak beszoptad amit címnek adtak, mert az neked tetszik.

Ettől nem én leszek aki beveszi a propagandát, hanem pont te.

De újra megkérdezem, hátha kicsinykét mégis képes vagy gondolkodni:

"Nem inkább az a legnagyobb gondja Európának és az EU-nak, hogy az eurozóna tagországaiban előfordulhat, hogy még a miénknél is magasabb tartósan az infláció? Hogy egyáltalán az eurozóna tagországai között ilyen hatalmas eltérések lehetnek és sorra rekord inflációs adataik vannak?"

Nálunk az elmúlt évtizedben volt csak 5% alatti az infláció, azelőtt örültünk ha már 10% alatt volt. Ebből lett most ez a nagyon rossz adat, a 20%. A németeknél viszont az elmúlt 20 évben 2-3% volt az infláció, vagy alacsonyabb és ebből lett a mostani 10% feletti, ahogy megnézheted a többi európai országot is, és mindenhol a sokkal alacsonyabb infláció is rekord magasra emelkedett.

Romániában pár %-kal alacsonyabb még az infláció, mint nálunk. Szerintem azzal nincsenek kint a vízből ők sem.

[link]

[link]

2022. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!