Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon jó a kormány...

Ha Magyarországon jó a kormányzás, erősödött a gazdaság, akkor miért szorulunk ennyire az EUs pénzre?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 10:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Ők többet tesznek be, mint vesznek ki - ez addig igaz, amíg nem nézzük a középeurópai országokban működő német cégek hazalapátolt nyereségét.


Ha a németeknek az EU ráfizetés, akkor miattunk vesznek fel hitelt?

Nem kéne akkor segítenünk nekik?

2022. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"amíg nem nézzük a középeurópai országokban működő német cégek hazalapátolt nyereségét."


Márpedig nem nézzük, mert az nem "EU-s pénz", a multik nyeresége egy másik téma. Ha belemegyünk abba, hogy ki mennyit nyer az ide telepített cégeken, akkor azt is számoljuk bele, hogy mekkora lenne a sokat emlegetett reálbér emelkedés az említett német multik nélkül. Illetve kérdezzük meg a Fideszt, hogy ha annyira zavarja őket a kilapátolt nyereség, akkor miért állnak ellent a globális minimumadónak, ami éppen ide fizetendő összeg lenne.


"Ha a németeknek az EU ráfizetés, akkor miattunk vesznek fel hitelt?"


Természetesen nem ráfizetés nekik, csak az volt a mondás, hogy ha olyan sok az EU támogatás, akkor minek vesznek fel hitelt, erre mondtam, hogy ők többet tesznek be, mint kivesznek.

2022. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Rendben az EU-s pénzeket korrigálom.

Akkor egyformán rossz a két kormány, mert EU-s pénzek nélkül szorul hitelre.


Egyébként sem a fideszt sem az előző kormányokat nem önmagában a kilapátolt nyereség zavarja.


A globális minimumadóval sok más ország mellett - ahogyan azt már sokszor elmondták - azért nem értenek egyet, mert egy ország versenyképessége és befektetéseket vonzó képessége az adórendszeren (IS) múlik.

Ami jelentheti a nyereség adóztatását, a vagyon adóztatását, a forgalom adóztatását, a bérek adóztatását.

Kár lenne a saját kezét megkötni a minimumadóval.


Sok embernek azért van ma munkahelye (RÉSZBEN), mert 9% a társasági adó. Nem szeretne a kormány párszázezer munkanélkülit, gondolom.

2022. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor egyformán rossz a két kormány, mert EU-s pénzek nélkül szorul hitelre."


Nem tudom, melyik kormány rossz, vagy jó, szerintem ezt így nem lehet megítélni. Pláne nem az államadósság mértékét tekintve. Ha így nézzük, az afgán tálib kormány a világ harmadik legjobbja. :)


Még egy akkora gazdaság kormánya, mint a német is nagyobb részt sodródik az árral, nemhogy a magyar. Utólag majd a történészek vitatkoznak, hogy melyik kormány mekkorát hibázott. És még ők sem fognak ebben egyezségre jutni :).


"Kár lenne a saját kezét megkötni a minimumadóval."


Anélkül, hogy belemennék a globális minimumadó kérdésébe, csak arra akartam reflektálni, hogy nem túl szimpatikus lépés negatív színben feltüntetni a cégeket, akik itt nyerészkednek rajtunk (mintha az ő érdekük lenne elsősorban, hogy itt legyen a gyár), de eközben vétózni azt az intézkedést, ami ezt a nyerészkedést akadályozná.


A helyzet az, hogy a kormányunk gazdasági csodája ezekre a nyerészkedő cégekre és az EU-s pénzekre épül, csak sokkal szexibb úgy előadni, hogy a pénz nekünk jár, mert kiszolgáljuk a német cégeket. Mintha az EU-s támogatás azért jönne cserébe, mert ide tehették a gyárakat. Zseniális retorika: mi jófejek voltunk, ők meg most ezzel élnek vissza.

2022. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Anélkül, hogy belemennék a globális minimumadó kérdésébe, csak arra akartam reflektálni, hogy nem túl szimpatikus lépés negatív színben feltüntetni a cégeket, akik itt nyerészkednek rajtunk (mintha az ő érdekük lenne elsősorban, hogy itt legyen a gyár), de eközben vétózni azt az intézkedést, ami ezt a nyerészkedést akadályozná."


Nem szeretném őket negatív színben feltüntetni. Szerintem más sem, mert jó, hogy itt vannak. A minimumadó nem a nyerészkedést akadályozná szerintem (lsd. adórendszer összesen).

Csak ez a nettó befizetés önmagában szerintem az képlet egyik oldala.

2022. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"A helyzet az, hogy a kormányunk gazdasági csodája ezekre a nyerészkedő cégekre és az EU-s pénzekre épül, csak sokkal szexibb úgy előadni, hogy a pénz nekünk jár, mert kiszolgáljuk a német cégeket. Mintha az EU-s támogatás azért jönne cserébe, mert ide tehették a gyárakat. Zseniális retorika: mi jófejek voltunk, ők meg most ezzel élnek vissza."


Nem azért léptünk be az EU-ba, hogy a nagy és fejlett európai piachoz csatlakozva le tudjuk dolgozni pár évtized lemaradását?


Ők barátságból, jószándékból vásárolták fel a magyar cégek egy részét (cukorgyárak, győri édes stb.) vagy egy kis piacot is vettek vele?


Az eu-s támogatás (RÉSZBEN) nem azért jön, hogy eljussunk olyan fejlettségre, hogy megvegyük a mercit meg az audit?


A német/francia cégeknek - elsősorban - nem abból van némi extra profitjuk, hogy a párszáz km-re átdobott gyárban harmada a bérköltség?


Ugyanezek a Német/francia cégek - elsősorban - nem azért mondták, hogy jöjjön ide pénz, hogy legyen nekik infrastruktúra?

2022. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Nem azért léptünk be az EU-ba, hogy a nagy és fejlett európai piachoz csatlakozva le tudjuk dolgozni pár évtized lemaradását?"


Dehogynem, pontosan ezért. Pont az a bajom, hogy nem ez történt; legalábbis szerintem ha ez történt volna, akkor mostanra talán nem csüngenénk ennyire az EU-s pénzcsöcsön. Az EU-s források azért lennének, hogy hálót vegyünk, de az a benyomásom, hogy a kormányunk kicsit inkább halat vett rajta, amit osztogatott a népnek, mondván itt a jólét, és ez mind nekik köszönhető.


"Ők barátságból, jószándékból vásárolták fel a magyar cégek egy részét (cukorgyárak, győri édes stb.) vagy egy kis piacot is vettek vele?"


Ez hogy jött ide? Én nem azt mondtam, hogy a külföldi multik nem nyerészkedni jöttek, persze, hogy azért jöttek. Én csak azt mondtam, hogy zavar, amikor kőkemény adókedvezményekkel csábítják ide a gyárakat, aztán meg úgy állítják be, mintha mi tennénk nekik szívességet, hogy idejöhetnek.


Légyszi, ne gondolkodjunk ennyire feketén-fehéren. Én nem gondolom, hogy ezek a multik jóságosak, kifejezetten nem kedvelem őket. Csak a képmutatást és a csúsztatást nehezményezem egy hangyányit.

2022. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Az EU-s források azért lennének, hogy hálót vegyünk, de az a benyomásom, hogy a kormányunk kicsit inkább halat vett rajta, amit osztogatott a népnek, mondván itt a jólét, és ez mind nekik köszönhető."


Már megbocsáss, a kérdéseket pont azért tettem fel, mert tudom - ahogy Te is, hogy nem fehér fekete.


A fentihez csak annyit, hogy nem csak a jelenlegi kormány de az előzőek sem hálóra költötték. Az előcsatlakozási alapoktól kezdve. Sőt nagyjából egész Közép-európa még sorba áll a forrásokért. Ami a jelenlegi kormányt nem menti fel.


Szívességet senki nem tesz a multiknak. Ez üzlet. Éppen ezért mindkét félnek vannak benne érdekei.

2022. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyről beszélünk, csak az eredeti üzenetem ment félre.
2022. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!