Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A magyarok 61 százaléka...

"A magyarok 61 százaléka legfeljebb egy hónapig húzná ki jövedelem nélkül" Ez azért van mert elherdálják luxus cikkekre, vagy mert olyan kevés, hogy nem tudnak félretenni belőle?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy más oka lehet?



2022. nov. 7. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Azért van, mert az árak európaiak, a fizetések pedig az európai fizuk negyede.

2022. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Vagy mert nem tanultak meg bánni a pénzzel.
2022. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező ez jelen pillanatban az élelmiszerek drasztikus drágulása miatt van az meg az energiaárak elszabadulása+háború miatt van.
2022. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A magyar embereknek soha nem volt megtakarítása, ez a szocializmusból ered, amikor nem nagyon volt sem bevétel, sem amire ki lehetett volna adni.

Mivel nem voltak magán cégek, nem volt miből vagyonokat összehozni - ellenben kötelező volt a munkavállalás, így mindenkinek meg volt a havi fizetése, a pénze a következő hónapra.

Nagyobb vásárlásokra ritkán került sor - bútor, autó vásárlása hónapokkal előre lett megrendelve (kocsi évekkel) és volt idő összegyűjteni a pénzt. A lakások közül kevesen építkeztek maguk amire kellett takarékoskodni, a többség hitelből vásárolt, építkezett és azt sok éven át törlesztette.

A rendszerváltással eltűnt a biztos munkahely és akkortól lett érdekes, hogy egy munkanélküli embernek mennyi megtakarítása is van.

Kevés. Más országokkal, főleg nyugati országokkal összehasonlítva a mgyar helyzet mindig is sokkal rosszabb volt, mert alacsonyak voltak a bérek a megélhetési költségekhez képest.

Az utóbbi évtizedben ebben volt egy javulás, csak sajnos a pandémia sok család tartalékait felemésztette, most meg az energiaköltségek, az infláció mindenkinek a pénztárcáját nagyon megviseli.

Ami kicsit árnyalja a képet az a saját tulajdonú ingatlanok száma. Magyarországon az emberek döntő része saját ingatlannal rendelkezik így vagy nem kell bérleti díjat fizetnie vagy ő is hozzájut pénzhez a saját kiadott lakásából.

Nem találtam adatot arra, hogy korábban hány napra volt elegendő a családok megtakarítása, ha tud valaki ilyet akkor adja meg a linkjét legyen szíves, érdekelne.

2022. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4. Én úgy tudom korábbi felmérésekből hogy hasonlóan rossz volt az arány.

Most viszont hova takarítson meg forintban amikor egy év múlva jóval kevesebbet fog érni.

Most kajában (hosszan elálló) érdemes fektetni ha kevés kis megtakarításod van. Mert az ára 1-2 hónap múlva jóval feljebb megy.

Ha pedig több havi megtakarítás akkor Euróba átváltani és abban tartani.


Ha csak béreltben laknánk akkor jóval magasabb havi fizetésre lenne szükség mert a felét elvinné a bérleti díj. Érdekes elgondolás hogy ez lenne egy fizetés felhajtó erő? Vagy még szegényebben élnének akiknek erre sem futja?

Lakáskiadás sok ember kiegészítő jövedelme. Sokat elárul a munkabérek vásárlóerejéből.


Szégyen hogy 33 évvel a rendszerváltás után még mindig itt tartunk.

Válság ide rossz gazdaságpolitika oda.

2022. nov. 7. 12:15
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
összeszerelő ország baszod
2022. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Utobbi.

Éppen munkanélküli vagyok, kéne munka, erre a hónapra még van pénz, utána nagy kérdőjel.

És ja, nem járok nyaralni, nincs kocsi, cigizni se cigizek, nem járok el sehova se.

ha saját lakásban élnék, akkor 2 hónapra a pénz elég lenne. Így viszont csak 1 hónap.

Egyet értek a 6-os válaszolóval.


Magyarországon az az alap, hogy az ember hónap elején (mivel mondjuk 10n van fizetés) sakkozik a számlákkal. Meg az az alap, hogy "nem engedhetjük meg magunknak".

2022. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

7# megértem, hogy így gondolod, el is hiszem minden szabad...

Egy dolgot azonban látni kell, nem ez az általános. A háztartások minimum 30-40 százaléka rendelkezik 3-6 havi megtakarítással...

Mi pl ketten 750 ezret keresünk, nincs hitel, megtakarítás van kb 20 millió, amiből mondjuk 12 millió "előre" kifizetett örökség.

2022. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
7-8 itt az a baj hogy Magyarországon még lehet ilyen alacsony bér hogy ilyen körülmények között éljenek emberek. Nyilván van akinek több van, és van egy szűk réteg akinek pedig 10000 szeresen több van. Attól félek hogy ez a réteg a többi kárára szerzi, szerezte a vagyonát.
2022. nov. 7. 13:18
 10/27 anonim ***** válasza:

#9 Mivel piacgazdaságban élünk és nem a szocializmusban, a bérekről a munkaadónak és munkavállalónak kell megegyeznie, nem másnak.

Történelmi okai vannak annak, hogy nagyon alacsonyak voltak a bérek, de ebben az elmúlt években volt jelentős előre lépés.

Amiért most megint gond van az a pandémia és a mostani magas infláció. Ez minden európai országban elviszi a családok megtakarításait, nem csak a magyarokét. A baj az, hogy itt eleve kevesebb volt az emberek pénze amiből ugyanannyit visz el ez a válság, így rosszabbul állunk, mint mások.

Az a káros szemlétet amit itt bemutatsz, az az ami visszaveti a magyar embereket, hogy akinek van pénze az nyilván lopta, mások kárára szerezte.

Nem. Akinek több pénze van az többnyire többet tanult vagy többet dolgozott érte - vagy éppen olyan munkát végzett ugyanolyan módon amiért magasabb volt a bére, jövedelme.

A párom 5-ször annyit keres, mint én, mert én állami alkalmazott vagyok, ő meg nem. Mindketten diplomások vagyunk, csak neki több diplomája van, mint nekem, vezető beosztásban van - én nem és ő napi 12-14 órát dolgozik lassan 25 éve, én meg nem. EZÉRT keres sokkal többet és nem azért mert lopja valakitől.

2022. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!