Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent ez a mostani...

Mit jelent ez a mostani kormányinfón amit bejelentettek?

Figyelt kérdés
Tehát a "kiegyenlítő szolgáltatást nyújtó erőművek" kifejezés? A gyakorlatban ez mit jelent hogy erre adót vetnek ki, hol bxnak ki megint a lakossággal?

2022. nov. 9. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nincs ebben a szokásosnál hülyébb országvezetési módszer, ezt nem lehet a fideszre fogni.

Először is, 12 éve még azt írták az ország egyetlen szaklapjában a műegyetemről ismert fejek, hogy a nepelemesdi az 10 év múlva sem lesz jelentős a drágasága miatt. Minek költött volna bármelyik szolgáltató a fejlesztésekre? Mikor azt sem tudta senki sem megmondani, mit is kéne fejleszteni. Előállt volna az Energiahivatal 2010 után bal kezében azzal az anyaggal, hogy 2020-ra összesen 63 MW-ot tervezünk napelemesből, jobb kezében meg azzal az utasítással, hogy a meg nem fogalmazott veszélyek elleni, még ki nem talált műszaki intézkedéseket azonnal végre kell hajtani, különben büntet? Hát mindenki röhögött volna. A németeket előbb érte a meglepetés, de az náluk is meglepetés volt. És nem is tettek sokáig semmit, a visszafogás ötletén kívül (törvény előírta, hogy visszamenőleg is távvezérelhetővé kell tenni a 30 kW felettieket). Emlékezzünk rá, pár éve a lengyelek azzal fenyegetőztek, hogy kiugranak az egyesített villamosenergiarendszerből, mert a németek rajtuk keresztül kergették a energiát egyik országrészből a másikba, aszerint, hogy hol fújt a szél, vagy sütött a nap. Aztán arra is emlékezhetünk, hogy az óvatos aggódók meg megjelentek, megírva a szaklapban, hogy "megoldható azzal, ha a termelőket arra ösztönzik, hogy a többlettermelésüket tárolják (pl. akkumulátorral), ami az elosztóhálózat stabilitása szempontjából is szükséges lehet", de ehelyett maradt a szaldó, aminek mindenki k*ra örült, aki benne volt, pedig tehát ez az igazi zsákutcák egyike.

2022. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Amint leírtad volt elöttük példa, mivel korábban pl. a németek beleszaladtak ebbe a hibába. Akkor a nagyon okos kormány hogyhogy nem tudott ilyesmire felkészülni? Föleg, hogy jól meg is támogatták?

A magyar helyzet kialakulását lehet a fideszre fogni, nem ök az elsök a sorban, volt már elözmény máshol, amivel nekik számolni kellett volna.

Ha te látod hogy a szomszéd csinál valamit ami rosszul sül el, akkor elköveted ugyanazt a hibát?

Folyamatosan monitorozni kellett volna a kiépült, és igényelt mennyiségeket, és párhuzamosan fejleszteni a hálózatot, nem pedig megvárni amíg "megtelik a pohár".

2022. nov. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, nem nagyon van türelmem a magam elég alacsony szintje alatt állókat oktatni, elolvastam amit írtál, és inkább elmentem az Aldiba, aztán meg ment tovább a nap. Miként leírtam, a németeknek egy elképzelésük volt e probléma megoldására, ledobni az erőműveket. Gyakorlatilag mi is azt csináljuk most. A másik, hogy fél Európán át kergetik az energiát, az nálunk nem megy, mert ők nagy területűek, mi meg kicsi. Szóval, mint ismétlem, de ez az utolsó, mert ha egyszerű dolgot nem értesz meg, akkor nem érted meg), ez nem fidesz kérdés. Már félreértés ne essék, én nem vagyok fidesz rajongó, csak épp semmilyen rajongó sem vagyok, 50 év felnőtt létemre alapozva megfogalmazhatom, hogy eddig mindegyik kormány butább volt, mint a kecském.


"Folyamatosan monitorozni kellett volna" - azért erre hadd térjek ki, mert ez a felfogóképesség végletes hiányának a szép példája, miután ott írtam feljebb, hogy olyan keveset terveztünk, ami libafing az üllő tetején. 2018-ban a legnagyobb áramszolgáltató, az ELMŰ-ÉMÁSZ területén 100 MW volt. Azt monitorozhattad te... Semmi probléma nem volt.

Aztán hiphopp, 2020 végére felment a beépített teljesítmény 700 MW-ra, és 2021 nyarának végén jelentek meg az első keserű kommentárok arról, hogy az inverter letilt. Az meg tavaly volt. Már nem kellett monitorozni, volt elég panasz.

2022. nov. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ahha, hát felfogóképességröl ne vitázzunk szerintem. Nem annyit terveztek? Ez szép dolog, viszont emellett engedélyeztetni is kell ha jól tudom, ami bizony adatokat eredményez. Az eladások, megrendelések is megjelennek a rendszerben az elszámolás miatt. Két év alatt egyértelmüen látszik, hogy mennyi fogy, mennyi épül ki, ergo látni lehet a tendenciát. El lehet kezdeni a rendszer fejlesztését, új trafóállomások és egyéb berendezések kiépítését, új kábeleket fektetni, stb. Ezek viszonylag rövid idö alatt kivitelezhetöek. Talán nem olyan gyorsan mint ahogy a napelemeket telepítik, de nem kellene ekkora "pánik" legyen a piacon.

Ehhez jó szakemberek kellenének a kormányba, az energetikai döntéshozatalba, és gyors intézkedések. Egyértelmüen vezetési alkalmatlanságból ered a helyzet. Ehelyett te a lakosságot akarod hibáztatni, mert kihasználtak egy lehetöséget, amit a kormány reklámozott be átgondolatlanul.gh

2022. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!