Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar pedagógusoknak miért...

A magyar pedagógusoknak miért nem jó a nettó 200 ezer? Vagy tán német viszonyokat szeretnének, német albérletekkel?

Figyelt kérdés

Lehet Németországgal példálózni, lehet hangoztatni hogy ott már hány ezer Euro egy tanár bére, és el lehet dönteni, hogy német viszonyokat szeretnénk-e! Német albérlet árakkal. Münchenben már 1000 Euro egy bérlakás és az echte Müncheniekben is csak a 22%-a él saját lakásban. Budapesten ez 80%, vidéken 90%. Itt mindenki saját ingatlanban él, ha mást nem örököl, Münchenben meg ez egy kiváltság.

Ez a programja a pedagógusoknak? Én is tudok keményen kérdezni, EZ? Hogyan fogják kifizetni a német ingatlanárakat? Hogyan?

El lehet menni Németországba, itt lehet hagyni bennünket kérem szépen, tessék! Lehet menni!

Akkor most német vagy magyar viszonyokat szeretnénk? Albérletben csak gyenge emberek akarnak lakni.



2022. nov. 16. 13:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

"Albérletben csak gyenge emberek akarnak lakni."


Miért gyenge az aki albérletben akar lakni?

2022. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted 2800 euróból nehezebb kifizetni 1000 eurót lakásra és megélni 1800 euróból (700e Ft letett van az épp most), vagy 200e fizetésből kifizetni 120-at albérletre és megélni 80 ezerből?


Elvakult fideszbirkaként persze nem megy a matek, és biztosan a magyar megoldás tetszik majd neked jobban. Mert itt ugye 80e Ft többet ér, mint Münchenben 700e...


A németek nem anyagi okok miatt bérelnek, hanem mert ez a szokás alakult ki, miután nagyon sok jó minőségű szociális lakás épült ott. Tudod, az itt nincs. Ők nem parkoltatják a pénzüket ingatlanban, hanem befektetik, és nagyon jól megélnek belőle öregkorukban. Csak itt ekkora mánia ingatlant venni, ott nem.

2022. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A tévedések elkerülésének érdekében: a tanárok mozgolódása nem csak az anyagiak miatt van. Sok probléma van az oktatási rendszerben, a fizetésük csak egy dolog.
2022. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem német viszonyokat szeretnének... hanem legalább közelítőleg annyi pénzt, amit sokkal könnyebb munkával egyébként a magánszektorban megkapnának a diplomájukkal.


Tényleg nehéz felfogni, hogy a fő probléma az, hogy nem fog így senki sem pedagógusi pályára menni?

2022. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
1%

A tanárok csak annyit keresnek, amennyit a munkájuk ér. Se többet, se kevesebbet. Voltam gimis és csak azt mondom el, amit ott tapasztaltam. Nos, a legtöbb szaktanárnak sosem kellett nyolc órán keresztül robotolnia. Mindig volt lyukas óra.

Mást nem láttunk, csak hogy ide mennek oda mennek kocsival, gyalog. Kiszaladnak a boltba, elmennek intézni ügyeket a lyukas óráikban. Némelyik tanár már 1 órakor farka alá csapott és ment hazafele és egész délután az övék.

Be van adagolva, hogy dolgozatokat kell javítani, meg készülni a következő órára. Aha... amikor már 4-5 éve ugyanazt a tananyagot nyomod, nem hiszem, hogy bármit is kell készülni. A dolgozat javítás... hát bocsi, tudni kéne ésszerűen és gyorsan javítható számonkérést csinálni, és akkor elmaradna ez a sok gyötrődés a javításokkal.

Ott van a három évközi szünet, mindegyik 1 hét, csúszásokkal hosszú hétvégékkel számítva egy hónapig csak az évközi szünetekkel pihiznek. Aztán ott a nyár, amikor pedig 2 hónapig döglenek otthon.

Összefoglalva a lényeget, az a tanár aki oda is tesz magát és kitölti a nyolc órát azzal, hogy osztályfőnökséget is vállal, illetve más sulikba jár óraadónak, esetleg valamilyen szociális ösztöndíjprogramban mentorságot vállal, projekteket visz, már egész szép fizut hazavisz.

Ilyen volt az én gimis osztályfőnököm is...

2022. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

"Voltam gimis és csak azt mondom el, amit ott tapasztaltam."

. Nem mondod, volál gimis?! Na, most lebuktak a tanárok!


És mond, mennyit tanítottál?


Nagyon ügyesen visszamondtad az összes hazug rágalmat, amit mindig felsoroltál, de esetleg nem lehetne, hogy a gimnáziumi tapasztalataidon egy fikarcnyit is továbbnézz?


Ja, egész szép fizut hazavisz... Hát, én voltam tanár, most informatikusként a többszörösét keresem, és ennyi pénzért se mennék vissza, mert ha jól akarod csinálni, sokkal nehezebb munka, mint amit most csinálok.

2022. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
#8 Az EU-s minimálbér nem azt jelenti, hogy minden tagállamban ugyanannyi legyen a minimálbér.Csak egy keretrendszer, ami alapján a tagállamok a saját hatáskörükben meghatározzák a minimálbért.
2022. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%

#9 Bár kevés az is, de a minimálbér az br.200 000Ft, nem 180.

A nettója 133000Ft, nem 120.

2022. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
95%

a kérdező kristálytisztán fasiszta vagdalkozába kezdett úgy, hogy fingja sincs, milyen is tanárnak lenni..esetleg tanítónak...mert a tanítók alapozzák meg a gyerekek írás-olvasás tudását..

amúgy hogy jön ide az albérlet? elég zagyva a kérdés.

2022. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#19 A tanítóknak lenne a feladata, igen.De sajnos nem teszik meg, ezért van az, hogy a diákok negyede funkcionális analfabéta.

Ettől függetlenül támogatom a pedagógusok béremelését, és az alkalmatlan pedagógusok elbocsátását is.

2022. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!