Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kárpátalján vajon marad...

Kárpátalján vajon marad számottevő magyar lakosság a háború után, vagy ez az utolsó szög a kárpátaljai magyarság koporsójába?

Figyelt kérdés

2022. nov. 20. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Néztem amikor mutatták a kárpátaljai "magyar" menekülteket a tv ben....

Kb a 90%-a cigány nem magyar


Szerintem kárpátalján magyar már szinte alig van, vagy átjöttek ide, vagy méginkább valószínű hogy Angliában, Svájcban stb... dolgoznak ott élnek évek óta.


Ide csak azoka kárpátaljai magyarul tudó cigányok jönnek akiknek Orbán adott magyar útlevelet és nyugdíjat hogy aztán rá szavazzanak 4 évente...


De amugy a kérédésedre válaszolva igen... elég szar lesz magyarnak lenni Ukrajnában a háború után igy hogy a Magyar kormány és vezírünk Putyin pincsije...

2022. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, biztos lesz olyan "hülye" aki ottmarad, de a nagy többség aki képes mozogni, jó életet szeretne magának az szerintem lelép.


De ha meg így nézzük én azt se tudom, hogy hány ukrán fog maradni, mert valahogy beleképzelve magukat a helyzetükbe nekem nem lenne kedvem egy megyeszékhelyen fagyoskodni télen egy tömbházban.

2022. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Az attól függ mikor és hogyan lesz vége a háborúnak.

Ha most még folytatódik tovább és közben Ukrajna lakossága az energia, fűtés hiánya miatt elkezd ebbe az irányba menekülni és közben a Kárpátalján élő magyarok meg átmenekülnek hozzánk akkor egy lakosság csere lesz abban a régióban. A magyaroknak nem lesz hová visszamennie, mert el fogják venni közben a házaikat, lakásaikat.

Ha hamarosan lezárul a háború, akkor kérdés hogy az ukrán vezetés milyen lesz, mekkora befolyása lesz az ukrán nacionalistáknak, náciknak.

Ha pedig nagyon elnyúlik a háború, akkor lehet Ukrajnában alig marad lakos, akkor megint majd később a körülmények fogják eldönteni, hogy a kiürült területekre ki költözik be/vissza. Még az is lehet, hoyg koncentrálódik, a magyar határhoz közelebb alakul ki nagyobb lélekszámú ukrajnai magyar közösség.

Hogy mi fog történni azt ma nem lehet tudni.

2022. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem igazán. Kárpátalján már a ruszinok vannak többségben, de őket is ugyanúgy diszkriminálják az ukránok, mint a magyar kisebbséget. Persze ezzel semmi baja nincs a liberálisoknak.
2022. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is az az érzésem, hogy több már a magyarul beszélő roma, mint magyar Kárpátalján, illetve, hogy aki magyar, azok 80%-a át fog vagy ide települni vagy Nyugatra települni.

Drága 4-es: nagyon szar életed lehet ha még itt is csak a liberálisokat tudod szapulni, holott a kérdéshez köze nem volt. Egyébként elárulom neked, hogy egy kárpátaljai ruszin ismerősöm szerint a ruszinok elsősorban ukránnak vallják magukat, másodsorban ruszinnak.

2022. nov. 20. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Sok ottani magyar harcol az ukránok oldalán.
2022. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
Most sem igazán számottevő.
2022. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

"Sajnos nekem is az az érzésem, hogy több már a magyarul beszélő roma, mint magyar Kárpátalján"


Közel sem. Bár rengeteg cigány van, de arányaiban a magyarokhoz képest nem több, mint Magyarországon.

Sok olyan Kárpátaljai település van, ahol szinte- vagy egyáltalán nincs is cigány, csak magyarok.

2022. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

1es a magyar útlevélnek semmi köze a nyugdíjhoz, de még az állampolgárságnak sem!

Szavazni meg nem kell lakcím sem.

Bár a kérdéshez nem is értem hogy jött ez ide...

Abszolút baromságokat okádsz mindenhova, nézz már utána a dolgoknak, mielőtt a liberális propagandát idebüfögöd, köszi.

2022. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A ruszinok Ukrajnában nem vállalhatják fel magukat a népszámláláskor. Ukránnak vagy orosznak esetleg egyéb szláv nemzetiségűeknek vallhatják magukat. Szóval ezért számítanak a ruszinok elsősorban ukránoknak.


Szerintük a ruszinok ukránok, nyelvük sem önálló, hanem az ukrán nyelv egyik dialektusa és mivel a ruszinoknak nincs saját országuk, ezért támogatást sem tudnak kapni, ha más ország szóba hozza őket, akkor az ukránok rögtön támadásnak veszik, hogy megkérdőjelezik az ukránok önrendelkezési jogát. Emiatt a ruszinok kénytelenek asszimilálódni, ha élni akarnak, mert a kárpátaljai magyarok esetében ott van az Anyaország ellenben a ruszinok senkihez nem tudnak fordulni, mert az ukránok az mondják ők ukránok és ezért Európa többi része sem foglalkozik velük.

2022. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!