Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te politikus lennél és...

Ha te politikus lennél és megtehetnéd, lopnál közpénzt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 01:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezek se lopnak a szó jogi értelmében, mert törvényesítették.
2022. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11 És ha törvénybe is foglalják, attól az még nem ugyanúgy lopás? Ezt nevezik maffiaállmnak. Nem keveset fizetsz a béredből, ezen felül még a 27%-os áfával is lehúznak, ha venni szeretnél valamit, és ennek tetejére lopják el emellett előre a még meg nem kapott pénzeket is. Nagyszerű, zseniális.
2022. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, de ezt nem úgy kell elképzelni , hogy ott van az asztalon 50 millió forint és amikor senki nem figyel, becsúsztatja a táskájába. Úgy van ez megoldva, hogy innen onnan, törvényekkek megtámogatva jár/jut nekik pénz. Ők csak felveszik, ami jár nekik. Vagy vállakozó barát adja. Nyilván arra vigyáznak és ezt nagyon tudják, hogy ne ütközzön a btk-ba.
2022. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Hans Pötterman ***** válasza:
Csak egy pápaszemes Mercire való összeget
2022. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

Jó kérdés.


Egy országgyűlési képviselő, ha benne van legalább egy bizottságban, akkor már kap nettó 1 misit. Egészen pontosan nettó 1 050 070 Ft-ot.

De ezenkívül 460 ezret kapnak albérletre, ami kb. luxuslakás, ezen kívül kapnak benzinpénzt, fizetik nekik a telefonszámlát, irodabérlést.


Tehát gyakorlatilag csak kajára kell költenie abból az 1 millából, ami, ha nagyon luxus módon zabál, akkor is max. 200 ezer.


Szóval ha belegondolok abba, hogy le van tudva a luxus szintű lakhatásom, az utazásom, a rezsim, a kajám, és még ezután is marad 850 ezrem..

de ha még hozzáveszem, hogy havi 200 ezret számolok arra, hogy nyaralok, k-vázok, stb., ez évente 2,4 millió forint.

Ebből kijön egy luxusnyaralás meg prémium szintű örömlányok.


A maradékot, havi 650-et már konkrétan nem tudom mire költeni, félre tudom tenni, ami egyetlen parlamenti ciklus alatt több, mint 31 millió forint.

Abból már lehet egy kis-közepes méretű lakást venni Budán hitel nélkül.


4 év alatt összerakok annyit, hogy hitelmentesen vehessek egy olyan lakást, amiért egy átlagember egész életében gürizik és eladósítja magát egy életre.


Mindent úgy, hogy csak beülök melegedni, nyomkodom a gombokat, amit parancsba kiadnak, oszt' cső.


Hát én ilyen körülmények között én nem érezném szükségét annak, hogy lopjak.

2022. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

utolsó:


"Mindent úgy, hogy csak beülök melegedni, nyomkodom a gombokat, amit parancsba kiadnak, oszt' cső."


Pont itt van a Probléma



Amuhgy nem kis lakásuk van hanem villájuk ami milliárd ft, telkük, luxusvilla olaszban

2022. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16

Nyilván, de én a saját magam igényeiből indulok ki, és ez volt a kérdés.


És én pl. akkor sem vennék magamnak luxusvillát olaszban, de még budán se, meg yachtot, meg g-cidrága kocsit, meg 2 millióért k-rva nagy tévét, stb., ha nyernék a lottón.


És ez nem önnyugtatás, mert csóró vagyok, mert egyébként nem keresek amúgy sz-rul, 1 milla felett van a nettóm, ami még mindig jóval kevesebb egy ogy. képviselő fizujánál az összes juttatásával együtt, de azért telne ebből mindenféle luxus sz-rokra nekem is.


Persze olasz vagy rózsadombi villára meg jacht-ra nem telne, de lehetne b-szomnagy tévém, menő kocsim, svájci órám, tele lehetne a lakásom az összes sz-ros high tech luxuskütyüvel, PS, X-Box, okoshűtő, meg minden ilyesmi lóf-sz, járhatnék luxus ruhákban, zabálhatnék rendszeresen drága étteremben, ha akarnék.


Ehhez képest még mosogatógépem sincs, se XBoxom, se PS-em, se DVD-m, se házimozirendszerem, se okosórám, 10 éves használt autóval járok, 90%-ban a saját főztömet eszem, ha mégse, akkor max. a sarki gyrososnál zabálok.


Úgy vagyok vele, hogy minek nekem ez a high-life, mit kezdjek vele?


Belekóstoltam én még régebben egy időre ebbe a luxus életbe, amikor ilyen idióta yuppie társaságba keveredtem egy ex-csajom révén, aztán rágva volt a fülem, hogy lógjunk velük, úgyhogy ezekkel a f-szokkal menő helyekre jártunk bulizni, menő éttermekbe jártunk kajálni, drága sportkocsit vettem, motort vettem, Svájcba jártunk síelni, Maldívra nyaralni, stb.


De egyáltalán nem hatott ez meg, sőt, kényelmetlenül éreztem magam, be is mondtam az unalmast hamar, csajommal közöltem, hogy rühellem ezt f-sztarisznya társaságot meg ezt a kivagyiskodó életet, szóval engem hagyjon ki ezekből, ha ő így akar élni meg velük akar lógni, akkor a továbbiakban fizesse magának. Nem is maradt velem a csaj :D


Szóval én hót f-szán ellennék egy politikusi fizetésből lopás nélkül is.

2022. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 az tiszta, hogy neked ez így jó, akár igaz amit leírtál, akár nem. Ajánlom figyelmedbe a nepotizmus fogalmát.
2022. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!