Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A brutális fideszes-áremelkedé...

A brutális fideszes-áremelkedések miatt emelik az ingyenes 150.000 forintos készpénz felvétet?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Ezek ellenzéki áremelések.
2022. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
#1 Nem is tudtam hogy az ellenzék van kormányon....
2022. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyire emelik, mikortól?Forrás?Kerestem, de nem találtam sehol.
2022. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Gyúcsány Soros Zelenszkij És Brüszel erőszakkal kényszerítik a kormányt a megszorításokra!
2022. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Emelik? Mikortól?
2022. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Én se találtam semmit, de szerintem felesleges emelni, ott a kártya, már mindenhol elfogadják.
2022. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Félreérthető lehet a kérdés, arra vagyok kíváncsi én is, hogy emelik-e, ha az árak úgyis brutálisan nőnek.

Abból gondoltam, hogy azt is be akarják vezetni minél több helyen, hogy boltban lehet készpénzt felvenni bankkártyával ha egyébként vásároltunk valamit.

Ha a készpénz forgalmat bővítik, gondoltam hátha a fideszes-áremelesekhez a 150ezres keretet is emelnék.

2022. dec. 2. 17:19
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#7 Teljesen lényegtelen.Ha fel is emelnék a limitet, abba nincs beleszólása az államnak, hogy milyen könyvelési díjakat számít fel a bank.

Most ugye az a törvény, hogy 150 ezerig, 2 részletben ingyenes, ez oké.De mondjuk azt mondaná az állam, hogy legyen 200 az ingyenes limit, a bank azt mondja, legyen úgy.De mivel nem akarja elbukni a tranzakciós díjat, akkor azt mondja, hogy könyvelési díj jogcímen levonok ugyanannyit, mint amennyi a tranzakciós díj lett volna.Mivel vagy előrébb?

2022. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Emelik, százkilencvenezer forintra.

Az ATM-ből havi legfeljebb két alkalommal történő, legfeljebb összesen százötvenezer forint ingyenes felvételi lehetőségén túl, kiskereskedelmi egységek pénztárainál lehetővé teszik havi legfeljebb két alkalommal történő, összesen legfeljebb negyvenezer forint díjmentes bankkártyás felvételét is.

Az országgyűlés Gazdasági Bizottsága már korábban, a Törvényalkotási Bizottság a mai ülésén támogatta a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által november 11-én benyújtott, ezt is tartalmazó pénzforgalmi törvénymódosítási javaslatot. Jövő heti ülésnapon már tárgyalásra is kerül. Olyan pedig nem létezhet, hogy kormány, kormánypárti képviselő által benyújtott javaslatot nem fogadnak el.

2022. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Ez brüsszel őslakosai a bürokraták műve lesz.
2022. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!