Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem költünk így is feleslegese...

Nem költünk így is feleslegesen sok pénzt az oktatásra, ha olyanokat termel ki, mint Dirty Lili?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 01:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
4%

Jobb, ha kussoltok, kedves 9,3.


Amikor Medgyessy meg Gyurcsány szétrohasztotta az országot nem igazán hangoskodtatok. Kussban voltatok, bólogattatok.Erről ennyit.

2022. dec. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Gondolj bele, hogy mindenki diplomát akar szerezni, az egyszerű munkákat meg nincs, aki elvégezze. Ez így nem fenntartható."


Érdekes módon egész Európában, beleértve Magyarországot is, elsősorban magas végzettségű emberekből van hiány. Az egyszerű munkákra meg egyik elmegy három másik jön helyette. És ebbe a fidesz(ed) által imádott közmunka is beletartozik.

2022. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Kérderző, de ne te döntsd el, hogy ki kaphat, vagy ki nem kaphat diplomát, vagy oktatást. A paicnak kellene erről döntenie és nem a politikának és a politikusoknak! A mindenkori politika legfőbb feladata lenne, hogy mindenki lehetőséget kapjon egy jobb életere. Onnantól, hogy szelektálni kezdesz, hogy erre nincs szükség, arra nincs szükség, ez a gyerek hülye, az a gyerek nem normális, ezzel elveszed a jogát, hogy változtasson az életén.
2022. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

11-es én a Medgyesy és Gyurcsány korszak között tanultam. Ennek köszönhetően kaptam olyan papirt, amivel fel tudott venni a piac és ma otthonról dolgozhatok, stresszmentesen, sokpénzért külföldön és nem valami hazai nagyember birodalmában kell robotoljak éhbérért.


Ez az, amit most el akartok venni a jövő generáciától.

A lehetőséget, hogy változtassanak a nekik kijelölt útjukon

2022. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
#11 én abban a rendszerben gyerek voltam. Bocs már, hogy akkor nem lázongtam. De te és a fajtád mosolyogva asszisztál és bólogat az Orbán féle ország rohasztáshoz. Tehát ha ezt így elnézitek, akkor a Gyurcsány fele rohasztás sem kellett, hogy zavarjon.
2022. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#13: "Onnantól, hogy szelektálni kezdesz, hogy erre nincs szükség, arra nincs szükség, ez a gyerek hülye, az a gyerek nem normális, ezzel elveszed a jogát, hogy változtasson az életén."


Tehát akkor minden alkalmatlan ember szerezhessen diplomát, mert szegénynek nehogy rossz legyen? Amerikában fizetős a felsőokatatás, így ott mindig lesz, aki elvégezze az egyszerű munkákat. Európába meg idegeneket kell ehhez importálni. Ez nem fenntartható.

2022. dec. 4. 12:00
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
#16 Magyarország az uniós átlag alatt van mélyen a diplomások arányát tekintve. Meg az idegen nyelvet beszélők arányát tekintve is. Meg a középfokú végzettséget megszerzők arányát tekintve is. A magyar diákok kompetencia mérésen elért eredményei is melyen alulmúlják az átlagot. Pontosan mit szeretnél bizonyítani?
2022. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Tehát akkor minden alkalmatlan ember szerezhessen diplomát, mert szegénynek nehogy rossz legyen? "


Nem, nem ezt írta. A diplomát nem hülyeségért adják, azt el kell végezni.


"Amerikában fizetős a felsőokatatás, így ott mindig lesz, aki elvégezze az egyszerű munkákat. "


Fizetős, csak épp egy szegény családból származó, de tehetséges, okos gyereknek is van esélye lediplomázni ösztöndíjjal. És egy gazdag család gyereke sem biztos, hogy le fog diplomázni, a követelmények miatt. Egyébként szerinted Magyarországon ingyen van a diploma? Szerinted mennyit kell kifizetni 3(5) év alatt, hogy meglegyen?


"Európába meg idegeneket kell ehhez importálni. Ez nem fenntartható."


Az USA-ban kb mindenki bevándorló. Lásd történelemkönyv. Persze nem feltétlen az elmúlt 20-50-100 évben érkeztek. Sikertörténetnek tartod?

2022. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, a saját példám!:


Egész általánosban lüke voltam matekból, lusta is voltam hozzá és a legrosszabb tantárgyam volt, 2-3-okkal mentem tovább. Aztán pechemre egy IT-s középsuliba mentem tanulni, ahol (ki a fene gondolta volna), kiemelt tantárgy volt a matek. A korábbi sikereimet vittem tovább egészen 2. osztályig, amikor még pótvizsgáznom is kellett matekból, annyira nem érdekelt és nem ment. Ha itt mégállnék a történetben, még igazat is adnék neked és a saját példám alapján egy lusta dög voltam, aki bsztt tanulni és nem is érdemelném meg a továbbiakat. Viszont, úgy adódott, hogy a második év végén az addigi matektanár nyugger lett és újat kaptunk harmadikra. "Pechünkre" a suli legjobb tanára jött, aki kicsit máshogy foglalkozott velünk, mint a korábbi tanáraim, őt elsősorban mi érdekeltük és rajtunk keresztül, vagyis a személyiségünkön keresztül kezdte el MEGÉRTETTNI velünk a matekot. Ez annyira jól ment, hogy a harmadik évet, 3-al fejeztem be, 4-be már 4es voltam és 4-essel érettségiztem. Azóta külföldi világcégeknél csináltam elöször könyvelői karriert, majd a bankszektorba vettek fel, nagyon-nagyon sok számmal, fügvénnyel és excel táblákkal dolgozok már 8 éve.


Tehát, ha a te gondolatmeneted szerint kellene éljek, most valahol a Mészáros és Mészáros KFT raktárosi vagy árufeltöltői munkái között tudnék válogatni, de, mivel egy olyan tanár foglalkozott velem, aki TANITANI akart, ezért áldom a szerencsémet és köszönettel tartozom neki!


Érted, hogy miért nem lehet tollvonással megjelölni valakit?!

2022. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!