Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi válság vagy a...

A jelenlegi válság vagy a 2008-as volt a komolyabb?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 03:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
69%

#48-50. Tehát akkor elfogadhatjuk, hogy egy szó sem ment át abból, amit fentebb leírtam. Biztosan túl hosszú lett a szöveg. :((


Megpróbálom rövidebben: nem fogok neked kisdiák módra feleletet adni, felejtsd el! Ahogy azt is leírtam, hogy guglizni sem fogok helyetted, azt is felejtsd el! Remélem, így már sikerült, de írj nyugodtan, ha további nehézségeket okoz ez a két mondat!


"Az ársapka oka az volt, hogy drága volna az üzemanyag, nem? Most olcsó lett, elvégre:


"Egyszerűen fenntartották, amíg indokoltnak érezték és kivezették, amikor már nem."


Vagy nem lett olcsó?"


Ez a levezetésed sajnos mindenféle logikát nélkülöz. Semmiféle kritérium nem szólt arról, hogy a kormánynak addig kell fenntartania az ársapkát, míg olcsó nem lesz az üzemanyag. Addig tartották fenn, amíg indokoltnak érezték, tudom, hogy nehéz megérteni, de a kivezetének nem csak egyetlen oka lehet (ellenzéki körökben: "bevallotta a Zorbán, hogy hazudott"). A továbbiakban nem érzik indokoltnak. Ennyi történt. Figyelj a szavakra, próbáld megemészteni! Én a magam részéről nem szándékozom arra sem érvelni, hogy jó volt az ársapka, és arra sem, hogy rossz. Ahogy arra sem, hogy jó döntés-e az ársapka kivezetése vagy rossz. Kénytelen leszel ezt elfogadni.


"Amúgy kíváncsi lennék milyen "gazdasági érvek" szólnak amellett, hogy az autós..."


Bohóc vagy, ez nem úgy működik, hogy ha nem írtam valamit, akkor te azt odaképzeled, mintha arra érveltem volna, hogy aztán azt cáfolhasd meg. Ez szalmabáb-érvelés, árnyékboksz. Gazdasági érv például az, hogy az ársapka segít, hogy az infláció ne még a jelenleginél is gyorsabb ütemben szakadjon rá a lakosságra, de még egyszer: nem vagyok a kisegítős tanárod, nem fogok kiselőadást tartani neked arról, aminek magad is utána kell, hogy tudj nézni.


"Meg még annyit, kevesebb szöveg, és több válasz kéne..."


Egyetértek, azzal, hogy itt nem az felel, aki a kétharmados többséggel kormányzó párt szavazója, mert ő magasról tesz rá, hogy maga mellé tudja-e állítani a ballibeket vagy sem.


Most pedig szíveskedj esetleg visszatérni a kiírt kérdéshez, és villámgyorsan elkezdeni érvelni a 29-es vagy a 37-es válaszomra! :) Az ugyanis nem úgy működik, hogy ahhoz már nem tudsz mit hozzászólni, inkább megpróbálod megfordítani a helyzetet és kérdéseket dobálni egy véletlenszerűen iderángatott másik témában, hátha sikerül elterelned a figyelmet arról, hogy érvek híján személyeskedéssel indítottál, aztán meg szintén érvek híján kérdésekkel próbálsz menekülni. Tudod, kevesebb bullshit, több érv kéne, vagy valami ilyesmi. :)

2022. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 Hintalow ***** válasza:
100%

2008 novemberében kezdtem dolgozni, mégpedig a bankszektorban. Az akkori helyzet összehasonlíthatatlanul rosszabb volt, mint a mostani.

Akkor összezuhant a tőzsde, a bankok kb kétségbeesetten zárták le az ingatlapiaci alapokat, mert tömegével vették ki belőlük a pénzt. Akkor callcenteres voltam, évekig voltak álatlánosak a hívások, hogy azonnal oldjuk meg, mert ki fogják lakoltatni a családjával, és akkor ő felköti magát. Észrevehetően lecsökkent az autóforgalom is azokban az években, és ahogy írták páran nem volt munka. Nagyon nem volt munka.

A mostani helyzetben pedig igen, elszálltak az élelmiszer árak, és az ingatlanok is (mondjuk azok már évek óta) de jelenleg akik szerint ez a mostani égszakadás és földindulás, azoknál is deklaráltan az a gond éppen, hogy az ársapka eltörlésével az eddigi környező országokhoz képesti 60% olcsóbb üzemanyag helyett most már csak 30%-al olcsóbb a nafta a többi országhoz képest, és lehet az egyik autót le kell tenni, te jó ég!!!

Míg 2008-ban minden 10 családból volt 1-2, ahol az volt a helyzet, hogy nem bírták fizetni az autóhitel elszállt törlesztőjét, de ha el is adták volna, akkor is a rajta lévő hitel sacc 2/3-át fedezi.

Hát az akkorihoz képest nem mondanám a mostani pitét túl melegnek :)

2022. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
55%

51! olyan vagy mint a meztelen csiga, hogy érzi a szorítást, és hogy mondani kéne valamit, erre agyonbeszéli, hogy ne kelljen válaszolnia, kicsusszan és okosnak hiszi magát, pedig csak nyálkás.


Tehát ha valami nem indokolt azt kivezetjük, csak úgy, mindenféle ok nélkül, mert már nem érzik indokoltnak, de látom az indokot te sem tudod, kis huncut! (vagy tudod nagyon jól, csak nem fűlik a fogad, hogy kinyögd) Mert akkor megosztanád a nagyérdeművel. Se azt nem írod le, hogy miért hozták be, se azt, hogy miért vezetik be...csak úgy, mert most indokolt, hát mondjuk az tuti, hogy ezt tényleg nem lehet megcáfolni, mert, hogy nem is mondasz semmit, de azt jó hosszan.


Egyenes választ szerettem volna, de jól bizonyítod, amit mondtam arról, hogy nem vagy hajlandó elismerni semmi hibát, amit a Fidesz kormányod csinál, pláne, hogy átmégy személyeskedésbe...

Tudod éppen ez a baj veletek, hogy nem tudtok a valóság szemébe nézni.


Akkor gondolom nincs rekordinfláció az országban húsz éve nem látott alapkamat, baromi gyenge forint, elvégre ezekre mind van indok és minden terv szerint halad.

2022. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy 37-es válaszod mely része izgat, hogy reagáljak rá?


Most momentán csak annyi ugrik be így, hogy írod, hogy azért szavaztunk a Fideszre, hogy ki vezesse az országot a válságban, én nem így emlékszem, mi is volt például azzal, hogy azért szavazzunk a Fideszre mert megvédi a rezsicsökkentést? Megvédte? Hogy Magyarországon ne kelljen spórolni az energiával és ne legyenek megszorítások?

igen tudjuk, megvédték a rezsicsökkentést, csak "fazonírozták" mert így volt indokolt, nem volt adóemelés, csak kiigazítások stb. és nem és nincsenek megszorítások, akkor sem, ha ilyen méretű megszorításokat amik a GDP 6.5%-át teszik ki, pont a rettegett Gyurcsányék csináltak, pedig ugye pont erről szólt a kampány, hogy ez nem lesz.


De igen tudom, ezek nem megszorítások, szóval most emiatt ne fáradj, hogy leírod nyolcvan mondatban ugyanezt. Ha meg valaki betöri az orrod az nem törés...

2022. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
55%

Csak tiszta véletlen kedves két és fél pipás fideszes, nem vagy egy ötven körüli, három gyerekes vegyészmérnök, aki iskolában tanít jelenleg?

Már csak azért, mert kísértett itt egy magát így jellemző hozzád hasonló Fidesz fanatikus, aki szintúgy így mindig kitért a konkrétumok elől és mindent agyonbeszélt, ha egyenes választ vártunk el, most nem mondom, hogy ő vagy, csak feltűnő a hasonlóság.

2022. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
62%

#55 Tudod, Ő nem, nem az akire gondolsz. Az az 50 körüli vegyészmérnök én vagyok, nem velem vitáztál.

De már vártam hogy ezzel próbálkozol .

Értem, hogy nálatok ritka ha valaki értelmesen tud érvelni és még igaza is van, az o1g koalíció szavazóinál nem véletlen ez a szint. A fideszesek között viszont általános, hogy tudunk normálisan mondatokban érvelni.

Emészd meg végre, hogy nem csak 1 ember fideszes ezen a portálon és nem csak egynek van közel 50%-os értékelése!

2022. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
69%

#53-55. Hjaj istenem...újabb három válaszban vergődsz és próbálod bizonygatni, hogy "te terelsz, nem én terelek". Komolytalan. Még bővebben is reagáltam, mint érdemes lett volna, épp azért, hogy lásd, nem én menekülök a diskurzus elől. Az bizony még mindig te vagy, aki indít egy érv nélküli "jaj, hát ezekkel a fideszesekkel nem lehet beszélni" nulla válasszal, aztán meg úgy gondolod, hogy nyugodtan eltérhetsz a kérdező által kiírt kérdéstől és bedobálhatsz random témákat, amikben úgy érzed, hogy felkészültebb vagy (vagy legalábbis igazoltnak érzed a prekoncepcióidat, ha a kormány kivezette azt az ársapkát, amit a balok eleve be sem vezettek volna lol). Hát kisfiam, ez nem így működik.


"azért szavaztunk a Fideszre, hogy ki vezesse az országot a válságban, én nem így emlékszem"


A fentieket látva teljesen mindegy, hogy te hogy emlékszel. A választás tétje bizony ez volt, akkor is, ha ti közben szokás szerint becsuktátok a szemeteket. A rezsicsökis dolog se rossz, nagy ötlet azzal támadni a Fideszt, hogy a nemzetközi hatások miatt kénytelen engedni az eredeti, amúgy hosszú évekig fenntartott, a lakosságnak igen kedvező intézkedésein, míg ezzel párhuzamosan a szociktól mindenki azt hallgathatta, ahogy aggódnak az energiaszolgáltatók profitjáért, meg álszent módon további árcsökkenést követelnek a világpiaci árakra mutogatva dettó ugyanazok az arcok, akik az árakat korábban bőszen emelgették. Hát biztosan sok szavazót hoz legközelebb, szerintem nyugodtan erőltessétek ezt is! :D


Nem a vegyészmérnök vagyok, de megint szép terelési kísérlet.

2022. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
69%

#56. "nem csak egynek van közel 50%-os értékelése"


Furcsa is lenne, ha sokkal magasabb lenne ebben a fertő mocsokban, ahol akkora a DK-sok aránya, mintha ők kormányoznának legalább 90%-os többséggel. :D

2022. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
55%

57! Akkor válaszolnál? ha már te nem menekülsz a válaszolás elől? :-)


Mert megint jó hosszan írsz, pedig csak két szó kéne!

2022. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
55%
56% Azért érdekes, hogy ugyanabban a stílusban írtok, ugyanolyan értékeléssel és ugyanaakor...de mindegy. Ilyeneken már nem akadok fent Takácskám! Jó tudni, hogy még mindig itt kísértesz!
2022. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!