Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nem értem, mi értelme...

Tényleg nem értem, mi értelme van ennek a sok tüntetésnek? Minek minden héten egyszer sztrájkolni, élőlánc, stb?

Figyelt kérdés
Egyszer kéne, de addig, amíg nem tárgyalnak. Ha az eddigieket egyszerre csinálták volna akkor már lenne hatása és a gyerekeknek és a szülőknek is jobb lenne, mint így hogy heti egyszer random időpontban sztrájkolnak. Legyen folyamatos a sztrájk, amíg nincs eredménye. Ez így hatástalan IS és káros IS.

2022. dec. 8. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen igazad van.a többség nem tüntet, velük van a baj.
2022. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Itt csak akkor van össznépi harag, ha bevezetik a 300 forintos vizitdíjat. Az, hogy fizet az ember 80-100 ezret TB-re és fél évvel később kap időpontot már nem éri el az ingerküszöböt. Hosszú évek kondícionálása ez az össznépi érdektelenség.
2022. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nyisd már ki a szemedet, a Karinthys tanárok iirúgása óta közel 1000 tnaár nem vette fel a munkát, sorra zárnak be az érintett iskolák, mert nincs elég tanár...
2022. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"a többség nem tüntet"


Az egy dolog, de én most nem csak arról beszélek. A mi iskolánkban (szülő vagyok) hetenete kábé van egy nap, amikor sztrájkolnak, és csak ügyelet van. De ennek semmi értelme. Ugyanennyi napot ha egyben sztrájkoltak volna, és még néhány iskola, ha nem is az összes, akkor biztos lenne párbeszéd, mert sokkal nagyobb lenne a felháborodás, és bizonytalan lenne a vége. Ez így hatástalan is és rossz is a gyerekeknek és szülőknek. Én támogatom a sztrájkot, de akkor az legyen igazi és legyne ereje, mégha lokális is.

2022. dec. 8. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4, amúgy az a gond az összefüggő sztrájkkal, hogy


1. Ha egy nap a 8ból 8 órát sztrájkol a pedagógus, megszűnik a társadalombiztosítása, mivel megszakad a jogviszonya. Ezt elkerülendő legalább 1 órát muszáj nem sztrájkban tölteniük.


2. Sztrájkért nem jár pénz. Ha 207.000 forint a fizetésed, akkor minden egyes sztrájkkal töltött nappal kb 10ezret vesztesz belőle.

Egy ilyen hosszútávú sztrájknak kell legalább 2-3 hét amíg akkora fleháborodást szül, hogy tényleg felpaprikázza az embereket. Na, ez azt jelenti, hogy a pedagógus a hó végén kap 50.000 forintot. Azaz éhen hal.

2022. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Kérdező, te is felfigyeltél tanárok gondjára. Azért, mert az ilyen sztrájkon keresztül te is érintve vagy. Ha egyszerre vezényelnék le az egészet, akkor " kell legalább 2-3 hét amíg akkora fleháborodást szül, hogy tényleg felpaprikázza az embereket."
2022. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!