Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem üzletel...

Magyarország miért nem üzletel az olajért vízzel?

Figyelt kérdés
Vízben gazdagok vagyunk, és ezt ki kellene használni. Maga a víz is sokkal értékesebb mint az olaj sőt mint a kaja.

2022. dec. 8. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert néhány évtizeden belül komoly vízhiány lesz? Igen, nálunk is.
2022. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, fizess az oroszoknak vízzel...
2022. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

1-es, itt soha nem lesz vízhiány. Még ha ezt is mondják neked.

Módosítok: amikor itt vízhiány lesz, a világ többi része már sivatag lesz.

2022. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Én még emlékszem erre:

[link]

Ne vegyétek garantáltnak azt, hogy a Duna mindig fog hozni elég vizet

2022. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jó formán egyik folyónk sem az országhatárón belül ered. A Duna felettünk és alattunk már teljesen be van vízlépcsőzve. Az osztrákok és szlovákok egy nagyobb aszály esetén ki tudja, mennyi vizet engednek hozzánk tovább.
2022. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

3, nemtom feltűnt-e, de idén kiszáradt egy tavunk, a Velence-tó 2-3 éven belül ki fog, a Balaton helyzete sem túl rózsás, Paks teljesítménye csökkent az alacsony Duna miatt, a Tisza szintén durván lent volt...

A gyógyvizeink minősége romlik, a termőföldjeinket aszály sújtja évente közel félezermilliárd forintos kárt okozva...


Értem én, hogy 30-40 éve az isiben azt tanultad, hogy Magyarország a vizek országa, de valójában az elmúlt 100 évben csak azt tanultuk meg, hogy hogyan szabaduljunk meg minél hamarabb a víztől.


Arról meg, hogy máshol már rég sivatag lesz: A Hortobágyon egyértelmű sivatagosodást figyeltek meg ami 40-50 év múlva már komoly méreteket ölthet.

2022. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron körbebicikliztem a Tisza tavat. Rémisztő volt, mennyire alacsony a vízszint.
2022. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja, szerintem is. Itt mindig esik.
2022. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Bírom, amikor a sötétzöldek megtagadják a földrajzot😂.

Ez a kárpát MEDENCE, a környező hegyekből minden víz idefolyik. A föld mélye tele van karsztvízzel. Sosem lesz itt víz hiány, amíg egy csepp eső is esik.

2022. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Annak a medencének van lefolyója is, és nincs rajta elzárószelep. Ellenben a csapokon vannak, annyi vizet kapunk a Dunán, amennyit a szlovákok tovább engednek. A nagy folyószabályozásunknak hála pedig nem marad meg a "medence alján" a víz, hanem egyenesen átfolyik rajta, a "lefolyó" felé anélkül, hogy felszívódna a talajvízbe.
2022. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!