Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka,hogy a középiskolákb...

Mi az oka,hogy a középiskolákban,általános iskolákban a diákönkormányzat kvázi olyan, mint egy színjátszó társulat és nincs valós hatalma?

Figyelt kérdés

Az egyetemeken, a hallgatói önkormányzat viszont jóval nagyobb befolyással rendelkezik.

Ahova én jártam, simán kilobbizták,hogy az adott tantárgy tematikája megváltozzon, mert sokat panaszkodtak rá a diákok, sok volt a bukás is.

De, például a nyelvvizsga amnesztia kiharcolásában is részt vettek.Ez a dolguk, képviselni a hallgatók érdekeit, mint egy szakszervezetnek a dolgozóikét.


A középiskolákban,általános iskolákban viszont a diákönkormányzat kvázi egy színjátszó szakkör.Nincs valós hatalmuk, befolyásuk.De, még a szülői munkaközösség, ami társszervezete a diákönkormányzatnak, az is elég gyenge.

Pedig, bőven lenne dolguk-.



A keresztfiam most általános iskolás.Onnan tudom,hogy működnek a dolgok.A tanárok még mindig nagyon arrogánsak és narcisztikusak.

Még mindig divat az, hogy "a csengő a tanárnak szól", visszhangzik az arroganciától tocsogó mondat, amikor a csengetés előtt 1 perccel a diákok elkezdenek parkolni.

Egy másik, amikor pisilni kell és engedélyt kellett kérni,hogy kimehess WC-re.Gyakran viszont elutasításra került "5 perc van szünetig, bírd ki".

A "kedvencem" viszont a órán történő ivás, na azért meg majdnem keresztre feszítettek.


Micsoda emberek azok, akik hatalmuknál fogva, hatalmi szóval visszatartják gyerekek alapvető biológiai szükségleteiket?

Ez még mindig így van az oktatásban.A diákönkormányzat tehetetlen.Sok szülőt zavar,de nem mernek fellépni az ilyen pedagógusok ellen, mert félnek,hogy a gyerek bánja.


Visszatérve a témára, ezt a diákönkormányzatnak és a szülői munkaközösségnek együttes erővel kellene megoldania és elrendeznie.


2022. dec. 11. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyerekek kezébe nem szabad hatalmat adni.
2022. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ugye az megvan, hogy egyetemre felnőtek járnak, közép és általános iskolákba meg gyerekek? Ha lenne beleszólásuk, eltörölnék az iskolát.

Mellesleg a legtöbb egyetemi HÖK, amivel dolgom volt, vagy amiről hallottam családon, ismerősi körön belül, az mind alkoholista, naplopó, 5-6 év alatt végzi el a 3,5 éves képzést emberekből áll. Akik semmit nem tesznek a diákok érdekében. Csak rendezvényeket (bulikat) szerveznek, ahol az egyetem pénzén berúgnak.

2022. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanaz mint állami szinten. Mi értelme a helyi önkormányzatoknak mikor csak bábok a Viktornak?
2022. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2:

Egyetemre is gyerekek járnak. Néhány kivételtől eltekintve mert van, aki 40+ évesen jár levelezősre, na ő nem gyerek.

2022. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!