Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gulyás Márton szerint nincs...

Kokakólalájt kérdése:

Gulyás Márton szerint nincs értelmezhető jobboldali tartalom a magyar youtube-on. Igaza lehet?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=xYUVHhY0YYY&t=1s&ab_channel=..


Ebben a videóban, beszélt Gulyás Marci a Partizán adásában két meghívott vendéggel a youtuberkedő politikusokról, és a politizáló youtuberekről. Azt meg lehet állapítani, hogy a youtube ma már egy fontos platform az emberek megszólítására a politikai színtéren is. Erre érzett rá például a politikusok közül Toroczkai László aki jó érzékkel készített videókkal nagy nézőközönséget vonzott be.

Marci véleménye szerint ugyanakkor Toroczkain kívül nincs értékelhető jobbos kontent, és erős vehemenciával bírálta a kormánypárti tartalomgyártókat/influencereket. Elsősorban Fair Right kapta a savat, de negatív kontextusban lett említve a Patrióta nevű csatorna, és Bohár Dániel is. Marci se íze, se bűze, a NER-en felkapaszkodott embereknek nevezte őket, akik nem tudnak fogalmazni, és nincsenek önálló gondolataik. Amit csinálnak, azt csak a pénzért csinálják, és nincs politikai meggyőződés mögötte. Ezért nem is működnek. Felmerült az is, hogy az ellenzéki kormánykritikus tartalmak mennyivel nagyobbat mennek. Mint pl. Pottyondy Edina, vagy akár a Partizán akik többszázezres nézettséget hoznak össze. Addig a jobbos arcoknál még a 10 ezres nézettség is csodának számít. Később még az egész Pesti tv-t kultúrálisan süketnek nevezik, és kreativitás hiányosnak.

Az látszik, hogy ezek érzelmi alapú véleménynyilvánítások, de mégis, van igazság abban amit ez a három srác mondd? Tényleg ennyire rosszul csinálnak valamit a kormánypárti youtuberek? A Partizán, Pottyondy, Zshowtime stb és a Fair Right, Politikai Hobbista, Kontra stb közötti nézettség különbségek arányosak a színvonal különbségekkel? A belinkelt vidóban kb a 10. percnél kezdődik a beszélgetés, és 15. körül a keményebb kritizálás.



2022. dec. 11. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Savazza a konkurenciát, na bumm. Potony az nem szakított a politikával? Amúgy amíg egyszer kétszer néztem, akkor beolvasott mindenkinek, az ellenzéknek ugyanúgy.
2022. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen.


kik vannak?


A megafonos meg pestitv-s trollok.

2022. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 MDaniel98 ***** válasza:
56%
Mondjuk Gulyásnak mi számít értelemezhetőnek.
2022. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

Marcinak sikerült már végre elvégeznie valami iskolát? 36 évesen már ideje lenne... :D

Ami pedig a Partizán relatív sikerét illeti: ez a műsor kizárólag a YouTube-on megy, miközben azok, akiket fikáz, többnyire TV-csatornáknál dolgoznak (ahová Marcinak nem sok esélye van bekerülni az alacsony iskolázottsága miatt, miközben a YouTube-on bármilyen ostoba celeb indíthat saját csatornát). Azért én a helyében megemlítettem volna Jeszenszky Zsoltot, aki a Hír TV-s jelenlétén túl már hosszú évek óta fenn van a YouTube-on is és gyakran produkál bőven 10 ezer feletti nézettséget a Politikai Hobbistával.

https://www.youtube.com/@PolitikaiHobbista/videos

2022. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1: "Amúgy amíg egyszer kétszer néztem, akkor beolvasott mindenkinek, az ellenzéknek ugyanúgy."


Igen, ez el is hangzik a videóban. Edina sikerének az egyik titka, hogy mindenhova lő, így mindenki (már aki tisztán lát, és nem teljesen elvakult) kénytelen elismerni a korrektségét.

2022. dec. 11. 22:11
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Jeszi is csak kb ilyen politikai mónikashow-t gyárt.
2022. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4: Azért ne csináljunk már úgy, mintha tv-ben szerepelni akkora érték lenne. A legtöbb ócska celebet pont a tv csatornák termelték ki. Érdemes megnézni milyen legalja figurákból lettek húzó nevű műsorvezetők pl. Hajdú Péter. Az iskolázottság meg messze nem minden.

A Politikai Hobbistát említették a videó vége felé. Egy elhibázott koncepciónak nevezték, és elvileg valami amerikai jobbertől lopták el egy az egyben az egész formátumot.

2022. dec. 11. 22:15
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"TV-csatornáknál dolgoznak (ahová Marcinak nem sok esélye van bekerülni az alacsony iskolázottsága miatt, miközben a YouTube-on bármilyen ostoba celeb indíthat saját csatornát)"


Dolgoztam kereskedelmi TV-nél hangmérnökként (diplomásként), a stáb több, mint felének semmiféle diplomája nem volt, egyszerűen felépítettek egy portfóliót, egy kapcsolatrendszert maguk köré, aminek köszönhetően el tudtak helyezkedni a bizniszben. Végzettség általában csak a különböző babszámolgató, irodai melókhoz volt elvárás, a stúdióban mindenkit korábbi teljesítmény alapján vettek fel. Erre azért van szükség, mert gyakran a legtehetségesebb egyetemisták egy-két év után már egész szép portfólióval rendelkeznek, amivel akár el is tudnak helyezkedni, és akkor általában otthagyják a tanulmányaikat. Nekem is a negyedik szemeszter után sikerült elhelyezkednem hangvágó-asszisztensként, és nekem is mondta mindenki, hogy akkor én abba is hagyhatom az egyetemet, mert innen már semmi értelme, de nekem a szüleim nagyon ragaszkodtak hozzá, hogy legyen diplomám (családban elsőként), így úgy voltam vele, üsse kavics :) Jól is jött, mert ma már nem közvetlenül a végzettségem területén dolgozom, de azért a diploma megléte igen szépet dob a fizumon a diplomával nem rendelkező kollégáimmal szemben.

2022. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

"A Politikai Hobbistát említették a videó vége felé. Egy elhibázott koncepciónak nevezték, és elvileg valami amerikai jobbertől lopták el egy az egyben az egész formátumot."


Igen, a Politikai Hobbista egy elképesztően gagyi Stephen Crowder másolat, cserébe viszonylag kevesebbet N*ggereznek benne, meg mentegetik azokat a rendőröket, akik ártatlan, fegyvertelen állampolgárokat gyilkolnak meg, rassztól függetlenül.

2022. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Igen, a Politikai Hobbista egy elképesztően gagyi Stephen Crowder másolat, cserébe viszonylag kevesebbet N*ggereznek benne"


Helyette megy ezerrel a németek fikázása (úgy, hogy a magyar társadalom egy jelentős része az ő gyáraikból él). Vagy azt egy másik műsorban tolják?

2022. dec. 11. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!