Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy balos ellenzéki mennyire...

Egy balos ellenzéki mennyire érzi hazájának Magyarországot egy 5-ös skálán?

Figyelt kérdés

Én leginkább csak az ország pocskondiázását, a magyarságtudat kigúnyolását és lenézését, a határon túliak cserben hagyását, Ukrajna fetisizálását (különösen, amikor a védett Turul szobrunkat a mélybe lökik Munkácson illetve nyelvtörvényt hoznak), az állandó panaszkodást, kiköltözéssel való fenyegetést és ostoba vidékizést látom a baloldali ellenzékiek részéről.

Ők vajon mennyire érzik hazájuknak Magyarországot?



2022. dec. 12. 21:26
A kérdező szavazást indított:
5 - teljesen annak érzi
4
3
2
1 - egyáltalán nem érzi annak
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Egy klasszikus ellenzéki (Budapest) az sokkal inkább érzi magát Európainak mint magyarnak. Nem csoda hogy Budapesten egyre erősebb a Magyarországból kiválási szándék és a városállammá válásra való törekvés. Új kormányt akarnak maguknak, Orbánt pedig meghagyni vidéknek.
2022. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Minek érezzem annak, amikor Magyarország aktívan tesz ellene, hogy az állampolgárai a jelenben éljenek és kapcsolatban legyenek a világgal.


Tönkreteszik pl. a nyelvoktatást, hogy ne tudjunk angolul. Erőltetik az undorító magyar ételeket pl. zsíros disznóhús, tejföl, káposzta. Diszkriminálja a melegeket és a transzneműeket. Lelkileg terrorizálja az abortuszt vállaló nőket.


Egyetlen pozitív dolgot nem tudok mondani amit ez az ország tehet értem.

2022. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy te mit látsz és mi, hogy mi a valóság az teljesen különböző dolog. Én pedig azt látom, hogy a kormánypártiak folyton ellenséget látnak szó szerint mindenben és mindenkiben. Ettől még a helyzet változatlan, a két fél nem ért egyet, az ország pedig egy gazdasági zsákutca. Nem azzal kellene foglalkoznod neked sem, hogy az ellenzékiek miért "panaszkodnak", hanem lakhatóbb hellyé kellene tenned a saját hazádat. Sajnos az a szomorú tény, hogy ez utóbbihoz OV barátunk nem fog segítséget nyújtani.
2022. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Annak idején mérhetetlenül felháborodtam Kertész Ákos írásán.

Azóta kénytelen voltam belátni, hogy igaza volt.

Ez az ország nem érdemel tiszteletet. Ez az ország nem érdemel semmit. Ezt az országot csak szégyellni lehet. (És a kérdező rögvest bizonyítja is, hogy miért.)

2022. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Szeretem a hazámat, viszont úgy érzem, hogy a fanatizált kormánypártiak és a kormány mindent megtesznek azért, hogy ne érezzem magam jól ebben az országban. Szerintem egyetlen kormánynak sem lenne szabad ennyire megosztania a társadalmat.
2022. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Csak a fidesz hazug kommunikációja az, hogy csak az magyar, aki a szaros fideszre szavaz és minden szarjukat lenyeli többször is.
2022. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mármint szerinted balos vagy a valóságban az. Én nem tartom magam balosnak, de a fidesz jól megszakértette, hogy hazaáruló baloldali vagyok.

Ha engem is érint a kérdés, akkor úgy tudom megválaszolni, hogy "nem találkoztam fideszessel, aki nálam magyarabb lenne", mivel aki fidesz szavazó, az alapból úgy indul, hogy hazaáruló.


#1

"Nem csoda hogy Budapesten egyre erősebb a Magyarországból kiválási szándék és a városállammá válásra való törekvés"

Egyébként ezt jelenti magyarnak és konzervatívnak is lenni. Kevés ennél konzervatívabb elképzelés van, mivel ezt már I. Szent István is így akarta, hogy a nyugathoz tartozzunk mindenáron.

Aki ezzel szembemegy, azt nem igazán lehet magyarnak hívni.

2022. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Bennem egy ideje nagyon kemény harcok dúlnak, mert szeretem az országot, hiányozna pár dolog, de ezzel együtt egyre inkább szégyellem, hogy magyar vagyok. Én nem értem azokat, akik képesek lennének meghalni egy országért vagy háborúzni érte, hát Magyarországért végképp nem tenném. Az az egy szerencsém van, hogy Budapesten élek, így kevésbé érzékelem azt a fertőt, amivé ez az ország vált, de az időskorú szüleimen kívül semmilyen indokom nincs a maradás mellett. Pár hónapja ment ki Svédországba egy gimnáziumi barátom, jelenleg orvos. Nekem két szakmám is van (egyetemi végzettségekkel) és sajnos egyre erősebb bennem a késztetés, hogy elmenjek innen.

A válasz: Magyarországot alapvetően hazámnak érzem, de a jelenlegi Magyarországot nem szeretem, sőt, mondhatnám azt is, hogy utálom. És igen, baromi dühös vagyok a vidékiekre, a tanulatlanokra és mindenkire, aki engedi a Fidesznek, hogy tönkretegyék a hazámat és emiatt "menekülnöm" kelljen. Nekem ez az ország már nem hazám a szó spirituális értelmében.

2022. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként egy önálló Budapesti Köztársaság nekem nagyon tetszene, a többi terület meg egye meg, amit főzött.
2022. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9; sokat te sem ennél utána, mivel nem tudom hol vannak Budapesten szántóföldek, amik ellátnak kétmillió embert. De hát ti belpesti "értelmiségiek" nem is az eszetekről voltatok híresek soha.
2022. dec. 16. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!