Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiket illetnél az "államférfi"...

Kiket illetnél az "államférfi" megnevezéssel mondjuk a 20. századt kezdetétől napjainkig?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 00:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7%
Győzike
2022. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Külföldön: Winston Churchill, Theodore Roosevelt, Angela Merkel.


Magyarországon: gróf Bethlen István, Nagy Imre, Antall József.

2022. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 NTBS ***** válasza:
100%
Nagy Imre.
2022. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

(Előjáróban megjegyzés: Nem ingem az ilyesfajta "hős"/példakép keresés. Ahogy az ember jobban képbe kerül, általában rájön, hogy minden ember gyarló, minden vezető korrupt, képmutató stb...)


Nekem a II. VH utáni ismertebb német (NSZK) kancellárok tűnnek okos, épkézláb vezetőnek. Kb. a 90-es évekig. Schröder, Merkel stb. már zavarosabb karakter.


Tehát Helmut Kohl, Willy Brandt, Konrad Adenauer.


Én úgy látom, hogy ők úri hóbortoktól aránylag mentes, aránylag nem korrupt, racionális, pragmatikus vezetők voltak. Nem szentek természetesen, de a saját országuk szerencséjét jól forgatták.

A tágabb európai porondon is befolyás, előremutató személyek voltak.

2022. dec. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, a klasszikus államférfi akkor vállal politikai szerepet ha minden kötél szakad. Amúgy teszi a dolgát, azt amiben tehetséges amihez ért.
2022. dec. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Horthy, Kádár, Orbán, Adenauer, Helmut Kohl, De Gaulle, Franco, Putyin.

Lehet lepontozni, de ismered Orbánt? Hallottál róla? Kádár 33 évig irányította az országot, az akkori berendezkedéshez viszonyítva nem élt rosszul a nép.

Franco Spanyolországa és Helmut Kohl Németországa is sokszor emlegetett tény.

2023. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16-os.

Köszönöm a választ, ment a zöld pipa részemről.

Szerintem az államférfi az egy pozitiv kicsengésű fogalom, olyan valaki lehet, aki a népét szolgálta, tehát nem csak a hatalmon töltött idő mértéke számít.

Nekem elsőre most Széchényi meg Deák jutna eszembe és Klebersberg Kúnó is.



Horthy alatt is a hárommillió koldus országa voltunk, Kádár alatt nagymértékű eladósodás történt.

Putyin ezzel a háborúval igencsak aláássa Oroszország jövőjét, a Franco féle katonai diktatúra pedig nem tudom milyen volt.


Adenauer, Kohl és De Gaulle szerintem stimmel, és Kemal Atatürköt is ide lehetne sorolni.

2023. febr. 12. 14:41
 18/20 anonim ***** válasza:
17-es, ez is igaz. 16.-os voltam.
2023. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
26%
Hitler Adolf, Jozsif Sztálin.
2023. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 everlight ***** válasza:
Horn Gyula, Kádár János, Horthy Miklós,
2023. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!