Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tüntető tanár kapcsán miért...

A tüntető tanár kapcsán miért hallgat arról mindenki, hogy mekkora fekete jövedelmük van a különóráikból?

Figyelt kérdés

A kérdés költői..

Simán el lehet kérni legalább 4000et óránként és nagyon lazán számoltam, idegennyelvnél még többet. Tartson egy nap csak kettő órát 5000-ért. Heti 5 nappal, az 10 óra, havi 200.000 forint. Mi a bánatról beszélünk?



2022. dec. 26. 01:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező


Egy darab különórám sincsen. lehetett volna 1 azaz 1 diákom, fizettek volna 2000Ft-t hetente 1 óra korrepetálásért, de nem vállaltam. Bőven elég nekem az amit le kell dolgoznom, ez már nem éri meg.


Hidd el a tanárok többségének nincsen olyan különórája amiért pénzt is kapna!"


Én sok magántanárnál jártam eddig, de egyikük sem adott számlát, de pszichológusokhoz is jártam, ők se adtak. A magántanárok adócsalók.

2022. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
56%

"Én sok magántanárnál jártam eddig, de egyikük sem adott számlát, de pszichológusokhoz is jártam, ők se adtak. A magántanárok adócsalók."


Ha egynél többször jártál náluk, akkor te pedig bűnrészes vagy. Nem kell az álszenteskedés, aki ösztönzi az adócsalást, vagy szemet huny felette, az semmivel se jobb.

2022. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
49%

"Ha egynél többször jártál náluk, akkor te pedig bűnrészes vagy. Nem kell az álszenteskedés, aki ösztönzi az adócsalást, vagy szemet huny felette, az semmivel se jobb."


Szóval bűncselekmény olyan magánórára járni, ahol nem kapok számlát? Egyébként mit kellett volna tennem? Szóljak neki, hogy innentől kezdve adjon számlát nekem, vagy nem járok? De akkor meg a többieknek nem adna. Akkor szóljak a rendőrségnek, hogy xy nem ad számlát? Akkor meg milyen szemét ember lennék az emberek szemében, hogy nem hagyom neki, hogy több pénze legyen, persze illegálisan. Szóval akkor mit kéne tenni?


Annak a tanárnak lenne kötelezettsége adót fizetni, aki magánórát tart. Amúgy meg kellett a felzárkózáshoz, ha csak olyan magántanárhoz járhatnék, aki ad számlát, kihez mehetnék?


Szóval eléggé ironikus, hogy ha valaki adófizetésre kötelezne egy magántanárt, akkor mekkora szemétláda lenne, de ha nem kötelezi, akkor bűnrészes, ha meg nem megy különórára, akkor meg nem érti az anyagot. Szép kilátás ez. xDDDDDDD Aki dolgozik, fizessen adót.

2022. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
56%

"Szóljak neki, hogy innentől kezdve adjon számlát nekem, vagy nem járok?"


Igen, pont ezt kellett volna, hogy tegyed. Máskülönben ugyanaz a történet, mint mikor a k*rva panaszkodik, hogy megd*gták.


"Annak a tanárnak lenne kötelezettsége adót fizetni, aki magánórát tart. "


Az az ő jogi kötelezettsége, de ha ennek ellenére folyamatosan igénybe vetted a szolgáltatását és támogattad az adócsaló tevékenységét, akkor te sem vagy olyan erkölcsi magaslaton, hogy beszólhass neki utólag.


"Szóval eléggé ironikus, hogy ha valaki adófizetésre kötelezne egy magántanárt, akkor mekkora szemétláda lenne"


Valakinek szemétládának is kell lennie. A történelem bizonyítja, hogy soha semmi nem működött jól, ha a rendszer alapja az volt, hogy elfordítjuk a tekintetünket.


Hipokrata hozzáállás az, ha azt mondod, hogy "aki dolgozik, fizessen adót" közben meg támogatod az adócsalókat.

2022. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:

"A magántanárok adócsalók."


És hányszor kaptál eddig a fodrászodtól számlát?


És hányszor kaptál életedben számlát víz-, gáz-, villanyszerelőtől, duguláselhárítótól, fűtésszerelőtől?


Festőtől, burkolótól, autószerelőtől, számítógép szerelőtől, asztalostól, zárszerelőtől, hűtő-, mosógép szerelőtől, taxistól?


Én soha egyetlen egytől sem.


Tőlem hiányolhatod a tanároktól, aki köztudottan nincsenek tisztességesen megfizetve, ezért nem ritkán kénytelenek magánórákat vállalni, hogy megéljenek egy közepes életszínvonalon, családjuk lehessen, gyereket nevelhessenek.


Mindezt úgy, hogy nekik az esetek minimum 95 %-ában van egy 8 órás munkaviszonyuk, ahol legálisan adóznak a jövedelmük után, nem úgy, mint azon szakmák képviselőinek a jelentős része, akiket fent - a teljesség igénye nélkül - felsoroltam.


Lehet ezért a tanárokat kritizálni, meg lehet adócsalózni őket, csak egy kissé álszentnek érzem egy olyan világban, ahol az gyakorlatilag mindenkinek teljesen természetes, hogy a felsorolt szakmákhoz tartozóktól soha, vagy elvétve kap számlát.

2022. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
Én nem a tisztességes tanároktól sajnálom a pénzt, ők teljességgel megérdemelnének sokkal többet is. Annyi az egész, hogy vannak, legalábbis én ismerek léhűtő tanárokat, akik alibi dolgokat csinálnak bent az iskolában, lehető legkisebb erőfeszítésekkel. Na őket szidom. Aki tényleg sokat dolgozik, az előtt le a kalappal és jogos minden.
2022. dec. 26. 18:03
 57/71 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te miért nem tanítasz akkor ha szerinted ennyire jo buli meg megéri? Erre nem tudsz valaszolni, csak tényleg szarragoskodni
2022. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

“ Én sok magántanárnál jártam eddig, de egyikük sem adott számlát”


Én meg olyanoknál jártam akik adtak? És? Ez most akkor mit bizonyít? Meg mi köze a tüntetésekhez? A legtöbb nem tart magánórát és azt sem mindenki feketén csinálja. A mutyizás meg nem egy tanárspecifikus probléma, építőiparban ugyanúgy láttam már ilyet. Kimennek ismerősnek megcsinálják a tetőt zsebre rakják a pár millát. Tudod mennyit adózik utána? Egy büdös petákot sem. A vállalatok nyomják a fiktív számlákat. Legkiábrándítóbb az volt amikor szállást foglaltam fizetésnél meg győzködtek hogy ne kérjek számlát mert úgy nekem is jobban megéri. Ment volna a mutyi. Mondom dehogy nem kérek, ne szórakozzanak már. Ott rögtön kitört a pánik.

Na mindegy, csak hagyjuk már ezt a terelést. Nem lehet fellépni a jobb munkakörülményekért csak mert vannak adócsalók?

2022. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:

Nekem sem adott a magántanárom számlát a spanyol órákról.


Csak neki mondjuk 7 hatvan perces óráért fizettem annyit, mint három héttel ezelőtt a konyhai mosogatóm miatt ezelőtt egy duguláselhárítónak 35 perc munkáért.


Számla nélkül. Mert ha kértem volna számlát abban az esetben, ha fizeti a lakásbiztosításom, az még szerény plusz 10.000 Ft-omba került volna.

2022. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
80%

#53 Na azért álljunk meg egy szóra!

Mi kell ahhoz, hogy a tanár számlát tudjon adni, adót tudjon fizet?

Kell egy vállalkozás, de ott van néhány állandó költség, amit mindenképpen ki kell gazdálkodni a bevételből, szóval heti 1-2 óra biztosan csak a nullszaldóra lesz elég. Tehát kell legalább heti 4-5 óra, hogy egyáltalán megérje ezzel vesződni, az viszont már tényleg komoly pluszmunka, de még mindig nem értük el az átlagkeresetet, viszont jó eséllyel pár órát eltöltünk majd a könyvelőnél és a NAV-nál is. Már ha egyáltalán van egész évben stabilan heti 4-5 vagy több különórád. Márpedig nincs, mert aki csinált már ilyet, az nagyon jól tudja, hogy ezek legfőbb jellemzője a szezonalitás. És akkor még nem is néztünk körbe a másik oldalon a tanár munkáltatójánál! Mit fogunk találni a munkaszerződésébe? Minimum azt, hogy bejelentési kötelezettsége van ha más tevékenységet is folytat, márpedig a legtöbb munkaszerződés kifejezetten tiltja, hogy (nyilván a pihenőidő terhére) más munkája is legyen. A munkáltató tisztában van azzal, hogy a tanári munka bizony komoly szellemi munka (nem csak a tananyag leadása, hanem az emberekkel való foglalkozás is nagyon kimerítő). Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a legális különóra tartás olyan egyszerű dolog, éppen ezért vállalják be feketén a tanárok, ha egyszer-egyszer beesik egy tanítvány néhány hétre.

2022. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!