Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj a Vármegyék visszave...

Miért baj a Vármegyék visszavezetése, ha Franciao.-ban és Nyugat-európa számos részén ezek a régies/eredeti elnevezések vannak ma is érvényben?

Figyelt kérdés
Ha nem történik nyelvújítás ma is régiesen beszélnénk. Ha a kommunista magyarellenes rendszer nem veszi el az emberek vezetéknevéből a h,y betűket a vármegye és Főispán kifejezést, akkor ma teljesen máshogy - őseink beszéde szerint - élnénk. Miért baj ezt visszavezetni?

2023. jan. 2. 18:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem baj, alkalom arra hogy szidják a kormányt.
2023. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
30%

A liberálisok hisztériáznak rajta.

Szerintem, ez egy szép tradíció.Lengyelországban sem régiók meg megyék vannak, hanem vajdaságok.


Mondjuk én a kormány helyében közigazgatási újraszervezést is megléptem volna,hogy ne a kommunisták által létrehozott modell uralkodjon tovább, de ez már más kérdés.

2023. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Mert halad a világ. Tempora mutatantur et nos mutamur in illis.

Egyébként milyen franciországi területekről beszélsz?

Ott ma már megyék és régiók vannak.

2023. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nem történik nyelvújítás"

De történik, hiszen fejlődik a nyelvünk. Nem csak a miénk, a világ minden nyelve folyamatosan változik, alkalmazkodik. Nem véletlenül nem járunk lovaskocsival autó helyett és nem véletlenül használunk mobilt postagalamb helyett. Nem lehet mindig minden régi dolgot visszavezetni, mert nyomós oka volt annak, hogy egyszer már kivezették. Egy megnevezéssel olyan nagy baj nincs, csak az érvelésed hibás.

2023. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Fejlődik, vissza lassan csak angol kifejezések lesznek. 😢
2023. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
3%
#5 A nyelvünk tele van szláv, német, török, perzsa, francia és olasz jövevényszavakkal is, csak ezeknél már fel sem tűnik neked az eredet mert beépült a nyelvbe. Minden ilyen nyelvromlásról papoló ember egy laikus idióta, aki nem ért a nyelvészethez. Vagy a sparhelt kifejezés nem zavar? Pap, lovag, torta, függöny, papucs, gyöngy egyebek? Nem érzed, amikor kimondod őket, hogy visszafele fejleszted a magyar nyelvet?
2023. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Azért baj, mert ezzel megint milliárdok mennek el a semmire, holott ez bőven ráért volna akkor amikor nem ilyen szarban van az ország, és a magyarok. Magyar emberek elleni bün....


Szomszédba most vezették be az eurót, magyarországon (direkt) meg a vármegyéket....


Gondolom érzed a különbséget.

2023. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7%
#4 A nyomós ok mi is volt pontosan? Nem tetszett a kommunistáknak, hogy nem internacionális, hanem esetleg hagyományos a vármegye megnevezés? Magyarázd már el kérlek, mert kiváncsi vagyok rá, meg szerintem mások is.
2023. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%
4: Csakhogy a vármegye / megye nem olyan újdonság mint a mobil, semmi szükség új névre. A kommunisták erőltették ezt az új nevet.
2023. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Gumicsont
2023. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!