Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Karácsony Gergely támogatóit...

A Karácsony Gergely támogatóit nem zavarja,amilyen csúnyán a Horthy rendszerről szokott beszélni ? Horn Gyulának meg szobrot állit.

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 21:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Szerinted poénból támadtuk meg őket, a hasukra ütve?" Hát sajna Horthy is hozhatott hülye döntést. De kérdezem, mitől volt ez egy honvédő háború? Mert az előbb még ezt állítottad, most meg elálltál ettől. Magyarázd már el, mert egyetlen volt területünk sem volt a Szovjetunió területén, szóval nagyon érdekel ez hogy jött ki neked.


" a létező összes nép összes ismertebb vezetőjének tapad vér a kezéhez. Milyen alapon különbözetik meg Horthyt a többiektől?"


A döntéseik alapján. Amúgy te komolyan azt hiszed, hogy rajtunk kívül foglalkozik bárki is Horthyval? Franciaországban valszeg a nevét sem ismeri a többség, nem még hogy ítélkezzenek felette. Ez már megint valami nem létező áldozati póz, hogy a világ minden vezetőjét felmentik, csak Horthyt nem. Komolyan nem értem ez honnan jön. UK-ben még Chruchillt is szidták mostanában a gyarmati politikája miatt, az amerikai elnököket meg állandóan szidják, még a saját hazájukban is, Reagantől Bushing az összeset, amelyik háborút indított. Teljesen alaptalan amiről beszélsz.

2023. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Te tényleg ennyire értetlen vagy ? És még engem butázol le minden kommentedben ?


Az a vágy vezérelte őket, hogy visszakaphassuk a Trianonban elcsatolt területeinket, neked ez kimaradt ?

És hogy meg kellett alkudni valahogy a németekkel ?


Ne a Donnal gyere nekem, mert pontosan ugyanaz volt Horthy és a revizionisták vágya Trianon után, mint most Zelenszkijé, hogy újra egyben láthassa a saját országát.

A revizionizmus is lehet honvédelem, nem csak az, ha megtámadnak, de még nem szakitottal hatfelé és véded a hazádat.


A második része a váalszodnak : valamit nagyon félremagyarázol. Sehol nem irtam, h külföldön foglalkoznak-e Horthyval, igaz, szerintem jobb helyeken a történészek foglalkoznak vele is .Azt a kettős mércét irtam, amivel Horthy a balliberálisok és kommunisták részéről ki van kiáltva gyilkosnak, mközben minden uralkodónkról, vezetőnkről és minden más ország uralkodóiról is elmondható, hogy a regnálása alatt, háborúk , hóditások idején természetesen voltak katonai veszteségeik.


Valamilyen rejtélyes okból a balliberálisok úgy tesznek, mintha Horthy lett volna csak ilyen. De akkor ezzel az erővel Szent István szobrát is leönthetjük vörös festékkel.

2023. jan. 4. 22:52
 23/35 anonim ***** válasza:
Horthy vén katona volt, nem politikus, aki még Hitler adott szavában is bízott! Igazi zsidógyülölő úriember, aki csak a gazdag zsidókat mentette. AKI Hitlerrel egy követ fújt, az fasiszta, csak az angolok mentették meg a nürnbergi pertől. Nincs miért mentegetni Horthyt.
2023. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

A bécsi döntések által nyilt meg a lehetőség ,h visszakaphassuk az elcsatolt területeinket. Minden normális ember a revizió pártján kellene, h fogja.


Ha nem próbáltuk vonla meg, akkor meg az lett vonla a baj, hogy cserben hagytuk a határontúli magyarokat.


Azt sem lehetett tisztán látni abban a korban, hogy Hitler milyen nézeteket vall, könnyen okoskodsz az internet korában a google és a wikipédia segitségével.


Teljesen normális egy államfő részéről, hogy mindent meg akar tenni a szétszakitott országa újraegyesitésére.


Ha Zelenszkijt támogatja ebben Karigeri, akkor az lenne a minimum, hogy Horthyt sem gyalázza.


Szerintem összekevered az egyébként bebörtönzött Szálasival Horthyt a sidógyűlölet kapcsán.

2023. jan. 4. 22:59
 25/35 A kérdező kommentje:

De ha már a többieket is emlegettem : Kamugeri kedveli a pufajkás Horn Gyulát is és a vörösterror meg a Tanácsköztársaság ellen se volt kifogása a posztjaiban, úgyhogy még érdekesebb a kettős mércéje.


A hazáját védő, egyesiteni akaró kormányzót elhordja mindennek, a komcsikat és a külföldi honvédőket meg támogatja.


Ilyenek az iazi hazaáruló internacionalista szemléletű emberek.

2023. jan. 4. 23:01
 26/35 A kérdező kommentje:

Akkor én büszkén vállalom, hogy egyesek szerint "fasiszta" vagyok, mert támogattam volna a bécsi döntések nyomán a hazám újraegyesitését és a határon túlra szakadt nemzettársaim visszacsatolását az anyaországhoz.


Érdekes felfogás, hogy valaki számára ez a fasizmus.

2023. jan. 4. 23:03
 27/35 anonim ***** válasza:

Te minden egyes hozzászólásodba beleírod Zelensky-t?


Karácsony szuverén ember, azt támogat akit szeretne. Te is azt támogatsz akit akarsz, csak ciki* 21. században e fajta széljobbereket támogatni…


ciki* = kár hogy van erre igény még ma is, szomorú, hogy Mo-n is rengeteg a széljobbos.

2023. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Igen, mindbe beleirom, mert ma olvastam vissza Kamugeri Horthy ellenes kirohanásait a facebookján és nagyon elkeseritett a kettős mérce. Hogy háborús bűnösözi (még egyszer leirom, ezzel az erővel minden uralkodónk szobrát öntsük akkor le piros festékkel ,ne csak Horthyt), holott a revizió volt a célunk , Zelenszkijt pedig támogatja a saját területi reviziójuk kapcsán.


Mélységesen felháborit, hogy ha Zelenszkijt megérti, Horthyt hogyhogy nem.


(Ettől még én is felfogom, hogy Horthynak milyen tévedései voltak.)

2023. jan. 4. 23:12
 29/35 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő, aki fasisztáztál : mivel Horthyt nem itélték el Nürnbergben ,csak tanúskodi hivták, remélem, számodra is elfogadható, ha azt mondom, jogilag sem vádolhatod azzal, h fasiszta, náci, meg tökömtudja miket szoktak még ráaggatni..
2023. jan. 5. 00:29
 30/35 Alex Fly ***** válasza:
@10: Hát egyelőre Horthy a háborús bűnös, nem Horn vagy Zelenszkij...
2023. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!