Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy Finnország-És...

Támogatnátok egy Finnország-Észtország-Magyarország-DélKorea-Japán szövetséget?

Figyelt kérdés
Ez egy új unió lenne ezen kulturálisan és nyelvileg rokon országok számára.

2023. jan. 6. 09:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Támogatnám.
2023. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
45%

3/18 anonim ***** válasza:

84%

Nem sok kulturális rokonságunk van a japánokkal.

---------------


De a magyar nyelvnek bírhatom, ahogy a fingár nyelvek, úgy hogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv. A japán szép, olyan ősindogermános nyelv, v nem vahn benne, olyan indogermán ue, ua vahn benne, ez magyarban szelenda hang, ahog é, í, i, ő, ö.


A magyar nyelv indoermán és germán, a magyar hangok indogermán és germánok, de gyerekhént, ha animét néz az ember, úgy az jön le:

japán ga: indogermán erősítőpartikel? Ahogy engem, dich, tég? Ez így hatott rám, japánból így én ezt az en-go-t rakom, így szoktam, régebben go-zni, hisz azt rakom, hogy gho, ahogy az engem-ben is.


magyar va-vá az indogermán au és ue, táveredés is, val-vel is ebből: ezt lehet így a japán wa-nak rakni.


japán no és ni: az igen hasonló a magyar ana-nak, ebből a honnan, a hwannan, az onnan, ennan, germánok, nál és más. Az in is ebből eredhet, na indogemrán partikelből.

A japántól, ahogy hallom én is szoktam a fuzionálót szétbontani, és úgy mondom, hogy hwa-ana, ho-ana.


magyar t az indogermán dé, ahogy az onnant-ban, ana a germán t: ez igen hasonló a japán de-re.


Na egal, a magyar nyelv hangjai indogermánok és germán, hisz a magyar nyelv indogermán és germán nyelv. De ha ezt így lehet rakni japán-indogemránt, úgy annyi is az egész fingrizmus is, stak belemakogás.

2023. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%

19/22 III.Edricus Anxious ***** válasza:

100%


18.


Ez még a türk meg ilyen elméleteknél is furcsább.

------------------------------


Hát a furcsa a fingár. De a türk kb. olyan ahogy a fingár. Te nem beszéled a magyart? Nem világos már 3 évesen is, hogy a magyar indogermán és gemrán nyelv? De igen.

2023. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
62%

20/23 anonim ***** válasza:

100%


#19

nyelv hangzása és nyelvtana a mai napig jobban hasonlít a magyaréra, mint az indo-európai nyelvekre.

--------------


Olyxan hang nem vahn, hogy tan, és indogermán az. De ez nem lehet, ez ellentmondás. A magyar nyelv grammatikája indogermán és germán, a ragozás az totál indogermán és germán.


Ha a magyarjéra, úgy az indogermánra. De ez bullshit, hisz nem mondo, hogy nem hasonlít az indogermánra, így a magyarra se.

2023. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
91%
Aztán mégis minek egy yilen szövetség?
2023. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hú de rég olvastam itt a "nyelvészt" is, régen index forumain többször feltűnt.
2023. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

17/26 anonim ***** válasza:

100%

ural-altaji nyelvcsaládba

---------------------

Pár példa, hogy hamis:

flechten, weben *ör *ör . *or *ər **ore

ör-mek örmög . ol or .

fett (sein) *semir *semži *semesi . . **seme

. semiz semš semsu . . .

lang, spät *uŕun *urtu *χür *ora . **iuŕo

uzun urt irekte? orä . .

schwach, krank, Diener/Krieger *alp *alban *alba *arpha *apar **alpa


Az ör vagy or gyök indogermán, de lehet magyar. Indogermán uer gyökből. A magyarban magyar, hisz germán. Az ue a magyarban ö vagy ő vagy i vagy í lesz. De nem látom itt az uer gyök gyökjét az uei-t ez az íj gyök, ebből az ín és más is.


2.A semir az indogermán smir, Schmire.


3. Az urun, és dubbje nem az örök, az ör, a germán wrek, az uer gyökből.

A hang azokban a nyelvekben az indogermán, leginkább árja-iráni, uru.


4. Az alpa nem más ahogy az árja álpa.


A 4 hang indogermán és nem lehet máshol egy együttes alapnyelv részje. De ez fennáll a magyar és a fingár együttes hangokkal is, anak valójában indogemránok, és így magyarok.

2023. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!