Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós zsidóellenes volt?

Horthy Miklós zsidóellenes volt?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Egyedül a meggyilkolásukat nem tudta elfogadni, illetve a teljes vagyonelkobzást (ezt valószínűleg túlságosan is kommunista dolognak tartotta.) Klessheimben, amikor Hitler felelősségre vonta, amiért még nem rendezte a zsidó kérdést akkor kb. azt mondta, hogy mindent megtett, ami a civilizált világban megengedhető a visszaszorításukra, de agyon nem verheti őket.
2023. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ő maga mondta, hogy világéletében antiszemita volt. Az első világháború után méginkább az lett, mert úgy gondolta, a zsidók tehetnek Trianonról, majd az 1930-as évek gazdasági világválságáról is.
2023. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem árt tudni, hogy Churchill is antiszemita volt. Tehát úgy látszik, a zsidók hajlamosak bizonyos viselkedésre, tevékenységekre, amiért nem kedvelik őket. Persze a megoldás nem a kiirtás, de nem is szabad hagyni őket garázdálkodni.
2023. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2%
@3 A másik levonható következtetés, hogy Horthy és Churchill is a történelem szemétdobjára való rongyember, én inkább erre szavaznék.
2023. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
#4: Vicces, hogy ezt mondod Churchillről, akinek köszönheted, hogy Hitlert megállították. Lehet, inkább át kéne gondolni, hogy igazuk lehetett.
2023. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
#3 A jobboldal szerint a magyarokat is mindig utálta mindenki. Ezekszerint minket is jogosan?
2023. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
#6: Nem tudom. Ki utált minket? Nekem semmi bajom, ha utálnak minket, amíg nem akarnak kiirtani. Érdekes, a zsidókról nem lehet rosszat mondani, miközben a politikában, üzleti életben, médiában erősen felülreprezentáltak pl. Amerikában, és sok szar dolgot köszönhetünk nekik.
2023. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

"He called Jews sober, industrious and law-abiding and praised their readiness to fight and die for the country they lived in.


But he added: “Yet there are times when one feels instinctively that all this is only another manifestation of the difference, the separateness of the Jew.”


Echoing modern-day debates about multi-culturalism in Britain, Churchill criticized what he called the “aloofness” of Jewish people from wider society and urged them to make the effort to integrate."


[link]


Magyarán nem tetszett neki, hogy nem asszimilálódtak eléggé. Ez mondjuk egy konzervatív politikustól nem meglepő. Ellenben nincs benne nyoma azoknak a konteós baromságoknak, hogy az egész világot a zsidók irányítják a háttérből, mint amiket a nácik és Toroczkai szokott mondani.

2023. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
#7 "Nem tudom. Ki utált minket?" Jelenleg az egész nyugati világ. Tudod, a mocskos libshi nyugat. Lehet jogosan.
2023. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
#9: Szerintem nem utálnak minket, legfeljebb az agymosottak, akik a libsi média hazugságait hallják rólunk.
2023. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!