Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ölre...

Magyarországon miért ölre menő vita tárgya, hogy Kijev vagy Kijiv?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2023. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 konteós ***** válasza:
100%
annyira hogy most hallok róla először
2023. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Én mindent a régi nevén hívok, amin megismertem, Kijev, Krivoj Rog, Harkov stb. Bajlódjon a hülye ukrán nevekkel, akinek nincs jobb dolga.
2023. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A háború előttig mindenki Kijevet és Harkovot mondott. Azóta lett valamennyire vita tárgya, de a többség már megszokta így.
2023. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hypno ***** válasza:
84%

Én Kalanyingrádot is Kőnigsbergnek hívom, Szentpátervárt Leningrádnak, Lvov-ot meg Lembergnek...a romákat meg cigánynak.


Aki akarja így is érti.

2023. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több, mint dedós magatartás ilyen pitiáner részleteken civakodni másokkal. Mindenkinek meg van belül, hogy szerinte mi, micsoda, de ezen rugózni és másokkal konfrontációt felvállalni több, mint gyerekes.

Aki nem akarja megérteni a másik embert, annak teljesen mindegy, hogy melyik települést, vidéket miként mondja, írja a másik.

2023. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
Mert mindig más dolgával foglalkozunk, pedig lenne mit söprögetni a saját 🏡 unk táján is!
2023. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem aztan hullara nem erdekel hogy ki hogyan mondja.
2023. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még soha nem hallottam, szóval ez max. Neked fontos, meg az ukránoknak, oroszoknak. Mondjuk amúgy is mimdem nyelv változtat valamennyire helyesírásban és kiejtésben az idegen helyneveken, szóval innentől fogva meg aztán semmi értelme hogy bárki más is foglalkozzon ezzel.
2023. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!