Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy a liberális...

Mit szóltok, hogy a liberális 444 újságírók szerint nem tarthatja magát egy fehér amerikai japánnak, mert genetikailag nem tartozik a japán etnikumhoz?

Figyelt kérdés

"„Japán vagyok, és nem is tudtam róla!”

Ezt az énekes Gwen Stefani mondta egy interjúban, felidézve az időszakot, amikor felnőttként végre eljutott Japánba. A probléma ezzel mindössze annyi, hogy az ír-amerikai és olasz-amerikai felmenőkkel rendelkező Gwen Stefani nem japán. A megállapításra pedig, hogy japán, nem azért jutott, mert csinált egy DNS-tesztet, és megtalálta a japán őseit, egyszerűen csak – elmondása szerint – annyira vonzódik a japán kultúrához, oly mértékben magáénak érzi azt, hogy többször is kijelentheti, hogy ő japán."


[link]


A japánok a liberálisok szerint elnyomottak, ezért nem tarthatja valaki magát japánnak, ha genetikailag nem az. Érdekes módon ugyanezek a liberálisok azt mondják, hogy bárki, aki idejön egy európai országba, az a választott európai nemzet tagja, mert egy nemzetnek semmi köze a genetikához. Ezek szerint csak a fehér népeknél náci dolog genetikáról beszélni, a többieknél nem? Hogy van ez?


2023. jan. 15. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen sima liberális tempó.

Nem tudom mit vártál tőlük.

Bár az összes már a lámpavason lógna.

Legnagyobb elnyomó banda.

2023. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Most az egyszer igazuk van. Én sem jelenthetem ki hirtelen, hogy én japán, bantu vagy eszkimó vagyok. Főleg nem üzleti érdekből.
2023. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne? Ír+amerikai+olasz=japán. Egyszerű kémia.
2023. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Az megvan, hogy nálunk a nemzetiség önbevallásos alapon működik?
2023. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem létezhet olyan, hogy valaki nem azzal a nemzetiséggel tud a legjobban azonosulni, amelybe beleszületett, és egy másikhoz érzi magát olyan szinten közel, hogy ő annak a tagjának vallja magát. De bizonyos "feltételei" megvannak ennek, és szerintem ezt egyik liberális sem tagadja. A kultúra magas szintű ismerete, a nyelv elsajátítása, az adott országban hosszabb időn át való letelepedés például mind ilyenek. Az, hogy én megnézek két animét, és nagyon tetszenek, és ezek után japánnak tartom magam, az nyilván baromság. Ha viszont kint él valaki mondjuk harminc éve, beszéli a nyelvet, a párja is japán, akkor szerintem vallhatja magát nyugodtan japánnak, tök mindegy, hol született, meg hogy néz ki. Én mondjuk hasonló helyzetben szerintem "japán-magyar kettős állampolgárnak" vallanám magam, vagy "magyar születésű japánnak" vagy ilyesmi, de én ki vagyok békülve a magyarságommal. Ha valaki inkább a választott nemzetiségéval azonosul, nekem nem baj.
2023. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!