Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok Budapest városáll...

Támogatnátok Budapest városállammá válását vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 11:40
A kérdező szavazást indított:
Pesti vagyok, támogatnám
Pesti vagyok, nem támogatnám
Vidéki vagyok, támogatnám
Vidéki vagyok, nem támogatnám
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Igen, mert drasztikusan csökkenne a bunkók aránya Magyarország lakosságában.
2023. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Támogatnám, már 1990-ben ki kellett volna válnia Magyarországból. Magyarországon kormányt alakított volna az MDF, Pesten meg az SZDSZ.
2023. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországnak akkor jóformán vége lenne. De szerintem még Budapestnek is.
2023. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Monaco, Szingapur, Vatikán, csak 3 városállam a világból, ami állami szinten működik egy adott ország területén belül. Szerintem azért valahogy csak megoldaná Budapest...
2023. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

A magyar társadalom már végletesen és visszavonhatatlanul két táborra szakadt, a gyűlölet, a frusztráció, az agresszió csak egyre nő mindkét csoportban a másik csoporttal szemben.

Az egyik csoport egyre jobban bálványozza Orbánt és a kormányát, a másik viszont egyre jobban gyűlöli azt.

Az egyik csoport teljesen elkötelezett a nyugat és az EU és a NATO iránt, a másik már kifelé kacsintgat, és a kelet felé menne.


Szerintem ezek már kibékíthetetlen ellentétek, és nincs kompromisszum.


Tehát ahogy én látom a dolgot, ebből előbb-utóbb elkerülhetetlenül polgárháború lesz.


És egy polgárháborúban, akármelyik fél is nyer végül, mindenki kvára szenvedni fog.


Ezért aztán ezt megelőzendő én teljes mértékben támogatnék egy olyan tervet, hogy az országot két részre osszuk.


Olyan ez, mint egy végleg tönkrement házasság.

Lehet a válást, szépen, civiláztan, nyugodtan is intézni és normálisan megegyezni anyagiakról, gyerekekről, stb., aztán békében továbblépni, meg lehet úgy is, hogy anyu-apu évekig ordibál és veszekszik és pereskedik, és a végén agyonverik-megkéselik egymást.


Én a békés válást preferálom, azzal mindenki jobban jár.


Tehát lehetne pl. egy olyan felosztás, hogy Pest, Komárom-Esztergom, Győr-Moson-Sopron és Vas megyékből lenne egy Nyugat-Magyarország, itt élnének a nyugatbarát, orbán-gyűlölő emberek.


A maradékból meg Kelet-Magyarország, itt meg élhetnének a nyugat-gyűlölő, orbán-barát emberek.


Ha már kétharmad-egyharmadosat játszunk, akkor területileg az Orbán-tábor még mindig jobban jár, mert a teljes területnek kicsivel több, mint ~80%-a övék marad.


És természetesen a kettészakadás előtt mindenki választhatna, hogy melyik ország polgárává kíván válni.

2023. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem, egy ballibsi erkölcsi fertő lenne, átműtött óvodásokkal, Pride-okkal, rengeteg bevándorló jönne, és a hazai kisebbség is növekedne. Pedig akadnak itt azért normális emberek is, nem kéne ezt tenni velük csak azért, mert sok a balos, akik képesek Karácsonyokra és más komcsi idiótákra szavazni.
2023. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
5: téves diagnózis, kb 10 jelentős párt van, nem kettő, és az ellenzéki pártok közt gyakran nagyobb ellentétek vannak, mint ellenzék és kormány közt. Nem fogunk pár lúzer politikus kedvéért 10 részre darabolni egy országot, hogy ők is hatalomban érezzék magukat. Amúgy Vas meg Győr-Sopron masszívan fideszes többségú megye, már csak ezért is baromság, amit írtál.
2023. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyanok lennénk mint Monaco, Szingapúr, Hongkong, akkor támogatnám.

Amúgy a Magyar GDP egy jelentős részét vinné ez el. Megnézném, hogy ezután milyen lenne az életszinvonal a maradék területeken.

2023. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, 2010 előtt valahogy nem volt ekkora megosztottság az emberek között, különesképp az ellenzékiek és kormánypártiak között. Itt egy kormáynváltás segítene, nem pedig az, hogy ketté osztjuk az országot, mint ahogy az 5-ös tenné, ekkora fasz-ságot már!
2023. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Abszolút hülyeség minden elképzelhető szinten, szempontból és mértékben. Igazából magyarázni is felesleges , aki magától ezt nem látja be az vagy túl fiatal vagy simán buta
2023. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!