Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, fontosnak tartjáto...

Fideszesek, fontosnak tartjátok, hogy a fidesz leváltható legyen?

Figyelt kérdés
2023. jan. 15. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Nyilván , választásokon ha úgy szavaz a többség akkor le lesznek váltva, persze fontosnak tartom."


2018 áprlisában listán többen szavaztak az ellenzék listájára, és mégis Fodesz 2/3 lett belőle. Tudod még akkor is marad a 2/3, amikor kevesebb szavazatot kap a kormánypárt.


Ráadásul a feltételek alapból a fidesznek kedveznek, az meg a másik.


ERGO: Aki fideszes az ne tartsa fontosnak a demokráciát, mert a Fidesz rendszere se az! Nagyon ironikus, ha egy fideszes szerint fontos a demokrácia, de azt a pártot támogatja, ami tiporja a demokráciát.


Jobban hangzik ha egy fideszes elismeri, hogy nem is kell demokrácia, Viktor Urunk legyen a vezető, ameddig él. :)) Passzol a pártjához ez a mentalitás.

2023. jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 "2018 áprlisában listán többen szavaztak az ellenzék listájára, és mégis Fodesz 2/3 lett belőle."

Ez nem igaz. Miért kell hazudni?

fidesz-kdnp 49%; jobbik 19%; mszp-p 12%; dk 5%; lmp 7%. Semmiféle "ellenzéki lista" nem volt, az országos listát állító szervezetek közül messze a legmagasabb szavazatszámot a fidesz-kdnp kapta.

"Ráadásul a feltételek alapból a fidesznek kedveznek, az meg a másik."

Ilyen nincsen. Ahol tudott nyerni 1 ellenzéki képviselő egyéni körzetben, ott nyerhetett volna 100 is. Ahogy szerezhettek volna sokkal több listás szavazatot is. Az emberek nem akartak rájuk szavazni.

Ez a demokrácia, hogy elmegyünk szavazni és nem vagyunk kötelesek arra szavazni aki neked tetszik. Ahogy az a demokrácia, hogy ezt neked el kellene fogadnod és nem hazudozni meg diktatúrázni helyette.

2023. jan. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

E"z nem igaz. Miért kell hazudni?


fidesz-kdnp 49%; jobbik 19%; mszp-p 12%; dk 5%; lmp 7%. Semmiféle "ellenzéki lista" nem volt, az országos listát állító szervezetek közül messze a legmagasabb szavazatszámot a fidesz-kdnp kapta."


Tudod én nem hazudtam te okostóni, csak nem értelmezted jól amit írtam.


Én is tudom, hogy a Fideszre ment a legtöbb szavazat, szerinted ezzel feltaláltad a spanyol viaszt? Azt is tudom, hogy nem volt ellenzéki lista, ezzel se világosítottál meg. De a Fideszre 49% ment listán, mégis 2/3 ot kaptak. Erre gondoltam. Hogy listán megkapták a szavazatok kevesebb, mint a felét és 2/3 lett nekik. Szóval alaposan félreértettél.

2023. jan. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ilyen nincsen. Ahol tudott nyerni 1 ellenzéki képviselő egyéni körzetben, ott nyerhetett volna 100 is. Ahogy szerezhettek volna sokkal több listás szavazatot is. Az emberek nem akartak rájuk szavazni.


Ez a demokrácia, hogy elmegyünk szavazni és nem vagyunk kötelesek arra szavazni aki neked tetszik. Ahogy az a demokrácia, hogy ezt neked el kellene fogadnod és nem hazudozni meg diktatúrázni helyette."


Tudod én nem diktatúráztam. szóval nekem ne írjad le, hogy nem kell diktatúrázni. De tudod mit? Akkor felsorolok neked pár példát, ami egy rendes demokráciában nincs, de itthon mégis van.


Az ellenzéki képviselőket 4 évente hívják be a köztévébe, addig végig fideszes propagandát tolnak. A Fidesz az a párt, ami a legtöbb pénzt költi el választási kampányra. Az ország médiafelületei közül irtózatosan sok az övéké, amiket folyamatosan hazudnak. Mészáros Lőrincet és az adóforintok lenyúlását most nem említem.


Nem azért nincs Magyaroszágon demokrácia, mert nem az ellenzék nyer. Magyarországon nincs demokrácia függetlenül attól, hogy az ellenzék veszít a választásokon. Te tényleg azt hiszed, hogy én azért írom, hogy nincs demokrácia itthon, mert nem az ellenzék nyert?


Barátom neked fogalmad sincsen a demokráciáról. Az neked demokratikus győzelem, hogy a Fidesz szétlopta és szétverte az országot, magáévá tette a médiának hatalmas részét, folyamatosan hazudik és gáncsolja az ellenzéket, választásokkor direkt szétosztja a magyar adófizetők pénzét, hogy rájuk szavazzanak?


Az a probléma, hogy a választások megléte az önmagában nem jelenti azt, hogy demokrácia is van az országban. :)))

2023. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!