Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hofi Géza honnan tudta annyira...

Hofi Géza honnan tudta annyira előre, hogy milyen lesz a Fidesz évek múlva?

Figyelt kérdés

Hofi ugye már több mint 20 éve nincs köztünk, 2022-ben mikor meghalt még épp véget ért az első Orbán-kormány. És (bár akkor még gyerek voltam) nem rémlik úgy hogy akár csak megközelítőleg ennyire rossz lett volna mint ami most van.

Ő mégis már akkor, még életében az előadásaiban rengeteget savazta Orbánt meg a Fideszt, és az idő őt igazolta, hiszen tényleg egy diktátor lett belőle és egy szemétdomb az országból a regnálása alatt. De az ezredfordulón ennek még semmi jele nem volt. Akkor Hofi hogyan látta ezt előre?



2023. jan. 21. 22:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*2002-ben hunyt el, csak elgépeltem, bocsánat.
2023. jan. 21. 22:28
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Sokan mondják, hogy az első Orbán kormány is ugyanilyen lett volna, mint a mostaniak, csak akkor nem volt elég ideje és hatalma (felhatalmazása), hogy ezt a sok szennyet végrehajtsa. Talán Hofi ezt érezte meg.
2023. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Semmit nem látott előre, mindig azt fikázta, aki épp hatalmon volt, vagy akit üzletileg megérte. Magyarországon meg soha akkora jólét nem volt, mint most, ennyi és ilyen jól fizető állással, nem véletlen, hogy egyre többen jönnek ide külföldről is. Nem értem ezt a "szemétdomb"-ot.
2023. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Hofi annyira örök-érvényű, hogy szinte az összes száma ma ugyanúgy aktuális, ha nem aktuálisabb! Ő egy zseni volt, és egy nagyon szenzitív ember, éles szemmel, éles ésszel!

Orbán nem tartozott a kedvenceihez...

2023. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

3 - "...mindig azt fikázta, aki épp hatalmon volt, vagy akit üzletileg megérte."

Jógyerek, miért pofázol abba, amihez eszméletlenül sötét vagy?!

Hofi nem volt rászorulva hogy elvtelenül nyalja valaki seggét - mint pl. te is.

2023. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Nagy jólét ez vicces 😂😂😂

Egyre többet hallani élelmiszer lopásról az hogy egy kis rétegnek jobban megy a szekér és 💩ban az ország meg nem azt jelenti hogy hú de nagy jólét van.

Ausztriában jólét van de Szlovéniában is.

2023. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

"..nem rémlik úgy hogy akár csak megközelítőleg ennyire rossz lett volna mint ami most van."


De, ennyire rossz volt max nem voltál rá tudatos. Sok ember figyelmeztetett Orbánra, már a 80-as évek végétől kezdve.

2023. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Hofi látnok volt, Orbán pedig szintén az akar lenni, csak ő mindent benéz. Nem baj, az elvakult híveit nem zavarja :)
2023. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudta. A 40 évvel ezelőtti kabaréi is érvényesek most. Pedig akkor még nem volt fidesz. Ennyire nem változik a világ, hiába történt sok minden.
2023. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

Hofi nem Orbánt ismerte, hanem azokat az embereket akiknek a poénjai szóltak, ezért érvényesek most is a kabaréi, ahogy 40 éve voltak.

Az átlagember szereti a maga kis élete minden problémájáért a hatalmat és a környezetét hibáztatni, míg a sikerekért meg csak saját magát ünnepelni. A jót, javulást természetesnek veszik az emberek, a rosszat azonnal felhánytorgatják, közben meg pár év után már elfelejtik és megmásítják, milyen is volt az akkori életük, helyzetük.

Itt vagy pl. te is kérdező, aki leírja, hogy nem rémlik úgy hogy akár csak megközelítőleg ennyire rossz lett volna mint ami most van.". Miközben a valóság az, hogy 1998-ban azért lett Orbán kormány, mert előtte ritka rossz volt az emberek élete és az alatt a 4 év alatt következett be jelentős javulás, amit 2002 után megint egy folyamatos romlás követett a 2009-es hatalmas zuhanásig.

Most valóban minden téren jobb az élet Magyarországon, mint volt 2000 előtt, sokkal jobb, mint volt 2010 előtt, de te mégis azt hiszed hogy most extrém rossz.

Hofi poénjai azért ülnek most is mert te is olyan vagy mint a legtöbb ember volt 40 éve is.

és nyugi, én sem vagyok más, nem gondolom magamat sem különbnek, csak engem érdekel annyira a politika, hogy nem csak nem felejtettem el mi történt akkoriban de azóta sok újat is tanultam a múltunk történéseiről amiket akkor nem is ismertem.

2023. jan. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!