Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hadakoztak sokan az...

Miért hadakoztak sokan az felsőoktatási felvétel racionalizálása miatt?

Figyelt kérdés

Ennek a kormánynak a kevés jó döntésének az egyike volt az,hogy végre kezdtek valamit az elavult felsőoktatási felvételi rendszerrel.

Ha csak egy kis lépéssel is, de közelebb került a nyugatias mintához.


Én azért örültem,mikor bejelentették, mert így nem csak a budapesti vagy megyeszékhelyeken levő top gimnáziumok tanulóinak van esélye felsőoktatásba jutni, hanem a kisvárosi intézményekben tanuló diákoknak jelentősebb több esélye lesz bejutni, mint eddig.


Ez pedig növeli az esélyegyenlőséget.



Én ezért is hívom racionalizálásnak.Nem most, hanem már 15 éve meg kellett volna tenni, hogy az agyonszabályozott felvételi rendszert liberalizálják.


2023. jan. 22. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon bármilyen reform van, vagy bármi épül, valaki elkezd hisztizni. Nem érdekes.
2023. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy elég átlagos szakközépiskolával és jó érettségivel mentem egyetemre. Úgyhogy ez nettó hülyeség szerintem. Több múlik rajtad mint az iskolán.
2023. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2#


Igen, de egy kisvárosi középiskola, gimnázium nem biztos,hogy feltudja készíteni az egész osztályt emeltre.

Mivel a legtöbb helyen nem kell emelt, több esélye van bejutni a diákoknak.

2023. jan. 22. 10:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem megyeszékhely, kisebb város.
2023. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Lehetőséget nyújt a haveri alapon való felvételre. Az ország egyik legnagyobb problémája az itt működő szociból ránk ragadt uram-bátyám rendszer, amit a Fidesz csak még inkább erősíteni próbál.
2023. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Semmi köze az esélyegyenlőségnek ahhoz hogy megint lejjebb került a szint. A nevében is benne van hogy FELSŐoktatás, nem kötelező tehát aki nem oda való az ne kerüljön be
2023. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6#


Elavult gondolkodásod van.

Nem a 19. században vagyunk,hogy csak az "elit" mehet egyetemre.


A 21. században tömegesíteni kell a felsőoktatást,hogy széles rétegek számára elérhető legyen.Ugyanis, nagy a munkaerőigény.

Erre nyugaton már rájöttek, ott még lazábbak a felvételi követelmények és mégis jobban működik, mint Magyarország.

Ez mégis,hogy lehet?

2023. jan. 22. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont hogy nincs akkora munkaerő igény. A egyszerű szakok tömve vannak hallgatókkal, aztán mennek w Lidlbe pénztárosnak, mert más munka nem fizet annyit
2023. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban nem a 19. században vagyunk és valóban a tömeges felsőoktatás a kívánatos. Viszont megéri-e úgy diplomát adni mindenki kezébe hogy lejjebb visszük a követelményeket? Nyilván nem. Külföldön azért működik mert van normális közoktatás és nem olyan emberek jönnek ki középiskolából akik egy papucsállatka szintjén vannak.


Aki hármas-négyes tanuló középiskolában az igenis ne menjen egyetemre. Régóta panaszkodnak az egyetemi tanárok hogy nincsenek vagy hiányosak a hallgatók középiskolás alapjai, erre most beengednek még több gyengébb képességűt? Miért? Majd ha tartunk ott hogy minden középiskolában fel lehet készülni emelt szintű érettségire meg legalább egy középfokú nyelvvizsgával jönnek ki a hallgatók, akkor érdemes elgondolkodni hogy lazítsunk a felvételin. Addig csak az egyetemekre van áttolva a döntés, ahogy a BME-VIK-en is az elsőévesek harmadát-felét megbuktatják, mert nem oda valók.

2023. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látszik kérdező hogy te nem jártál iskolába. Ha csak a megyeszékhelyi vagy budapesti iskolákból vettek volna fel diákokat felsőoktatásba nem lennének több ezren. Mindenki ugyan azt a "felvételit" írja, teljesen egyénfüggő hogy ki tudja megírni és ki nem.
2023. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!