Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan program...

Támogatnátok egy olyan programot aminek az lenne a hosszútávú célja, hogy Magyarországon mindenkinek két anyanyelve legyen, magyar és angol vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Ezt a következő intézkedésekkel kezdenék:


-Az országban hivatalos nyelv lenne az angol is

-Tévében, moziban nem szinkronosan, hanem feliratozva adnák a filmeket, sorozatokat

-Minden óvoda és iskola kéttannyelvű lenne

-Aki leteszi a felsőfokú angol nyelvvizsgát, annak csökkentenék az SZJA-t



2023. jan. 29. 19:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

10.


Szerintem az, aki figyel arra hogy beszél, annak igényesebb a kiejtése.


Sajnos az a videó elrettentő példa legyen, mintsem tanítandó.

2023. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Ez egyszerű nyelven fogalmazva, kelletlen, szükségtelen, erőszakos beavatkozás az emberek magánéletébe.

Semmi közöd ahhoz, hogy ki milyen nyelvet beszél valaki és hogy milyen elgondolásból beszéli csak azt az egy vagy több nyelvet, amelyet beszéli!

Téged sem kötelez senki arra, hogy minden reggel igyál kávét!

2023. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Kíváncsi lennék egyébként arra, hogy aki ennyire erőlteti ezt, meg amelyik jön a magyar akcentussal az a yes és no-n, és az "iz der eni kvescsönön" kívül tud-e még valamit esetleg angolul, vagy csak ezek ragadtak rá. 🤔 🤡

Netalán úgy áll vele mint Gregory Christmas főpolgárispán úr.....

2023. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

13. Na, most jön a Kari Geri duma, mi?


A közeljövőben szeretnék tenni felsőfokú vizsgát, legyen ennyi elég. 🤷🏻‍♀️


De nyilván, aki nem ért egyet a kérdezővel vagy veled, az le van pontozva. Ez aztán igazságos rendszer.. 🤗☺️

2023. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Cubina ***** válasza:
100%

Hiába lenne a magyar mellett az angol is hivatalos nyelv itt, akkor is mindenki magyarul beszélgetne, mert az az anyanyelvünk. Anyanyelvi szinten angolul csak úgy lehet megtanulni, ha az egyik szülő angol ajkú és a gyerek születésétől fogva angolul beszél hozzá, természetes módon megtanítva az adott akcentust, szlengeket, szófordulatokat, vicces kifejezéseket, stb.

Attól, hogy valakit oviban, iskolában angolul tanít egy magyar anyanyelvű tanár (aki maga

is csak „külsösként" tanult, nem anyanyelve az angol), nem válik anyanyelvi szintű angoltudóvá. Sőt, még egy felsőfokú nyelvvizsgától sem.


Én fordító vagyok hosszú évek óta, gyerekkoromban Édesanyám, aki 10 évig élt Kanadában, sokat beszélt hozzám angolul.

Az angol szintemet C2-re (amely anyanyelvi szintnek felel meg) fejlesztettem sok gyakorlással és később évekig dolgozva tolmácsként és fordítóként Angliában, Kanadában. Ha fordítok, angolul gondolkodom, mellette angolul nézek mindenféle tartalmakat, angolul tartom a kapcsolatot az ügyfeleimmel és külföldi barátaimmal.

Tulajdonképpen mindegy nekem, hogy angolul vagy magyarul szólalok meg, mert az agyam azonnal átvált az adott nyelvre. Sőt, sokszor angolul előbb eszembe jut egy szó, ami magyarul nem ugrik be. Amikor Kanadában éltem, senki se mondta meg, hogy nem az anyanyelvem az angol, csak azt találgatták, hogy honnan jöttem. Az akcentusomat Új-zélandira tippelték. Tehát nem úgy beszélek angolul, mint nagyon sok magyar, akik büszkék a felsőfokú vizsgájukra és a szerintük anyanyelvi szintű tudásukra, közben egyszerűen csak kimondják a szavakat úgy, ahogy le vannak írva, figyelmen kívül hagyva többek között a nyelvtani szabályokat, az R, TH, W és társai kiejtését, nem ismerik a szlengeket, még egy viccet sem tudnának elmondani, és természetesen ezt az angol ajkúak észre is veszik.


A fentiek ellenére én NEM tartom a tudásomat anyanyelvi szintűnek, mert egyik szülőm sem angol ajkú, Édesanyám is csak megtanulta a kintléte alatt, én pedig több mint 10 év tanulással és gyakorlással jutottam el a mostani szintre, ahol azt mondom, hogy vannak hiányosságaim és még mindig bőven van mit tanulnom, pedig jó a nyelvérzékem.


Azzal, amilyen angolt nálunk tanítanak magyar (vagy akár angol ajkú) tanítók, semmire se lehet menni külföldön. Meg sem értik, amit az ember mond, számtalanszor tapasztaltam.


Szóval, nem, nem változtatna semmin egy második hivatalos nyelv bevezetése, attól még nem beszélnék a magyarok anyanyelvi szinten.

2023. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ezek a programpontok elég erőszakosak, akik inkább más nyelvet, azoknak sokkal nehezebb dolguk lenne.
2023. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!