Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most Azerbajdzsánnal kötöttünk...

Most Azerbajdzsánnal kötöttünk szerződést földgázról. Mit is mantráztak egy évvel ez előtt? 2036-ig kapunk olcsó gázt az oroszoktól? Akkor az hol van?

Figyelt kérdés
Na és akkor ki tett lóvá kit? Putyin a Viktort, vagy a Viktor a népét?

2023. febr. 1. 08:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
43%

"Szerinted azért készítettek a szomszéddal mécses mellett közösen fagyoskodó emberről nevetséges reklámot az ottani állami televízióban, mert Orbánék a hülyék?"


M1 be like. Ez amúgy megvan, hogy ez egy oktató cucc volt vészhelyzetre? Magyarán ezt kiforgatta a magyar média

2023. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
17%

#21 "Ez amúgy megvan, hogy ez egy oktató cucc volt vészhelyzetre?"

MILYEN VÉSZHELYZETRE bakker???

Mi más lenne a vészhelyzet, mint hogy nincsen gáz, nincs energia, nincs áram?

Talán valami viharra gondoltál ami miatt majd mécsest kellene virágcserépbe tenni és úgy melegedni?

Te hol voltál az elmúlt évben?

Nem a magyar kormány állt fel és mondta azt a polgárainak, hogy fürödjenek kevesebbet meg ne mossák a ruháikat csak szellőztessék, hanem nyugati vezető politikus állt elő vele. Nem a magyar kormány írta elő más országoknak, hogy 20%-kal csökkentsék a földgáz felhasználásukat, mert nincsen.

2023. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
60%

#19, nem tudom, miért kell arrogánskodni, de jó, legyen.


Abba belegondoltál már, hogy ha a hosszú távú szerződések lettek volna a dolog kulcsa, akkor nekünk, akinek 10+5 éves szerződésünk volt, és még Putyin is megemlítette, hogy Magyarország a példa, miért lett ugyanolyan drága a gáz?


Igazából ez a hosszú távú szerződés sztori egy tipikus csúsztatás. Minden bizonnyal van valóságalapja, hogy az EU egy ilyen ingadozó helyzetben nem akart lekötni egy árat hosszú távra. Csak valószínűleg Putyin azt nem teszi hozzá, hogy milyen árat, milyen feltételekkel akart megszabni. Könnyen lehet, hogy nem lett volna nagy biznisz.


Meg ami még fontosabb: azt sem teszi hozzá, hogy a megugrott árnak nagyobb része az volt, hogy direkt elkezdtek szarakodni a gázszállítással, hogy felverje az árat a háborúra. Nyilvánvaló, hogy Putyin el akarja majd hárítani magáról a felelősséget, hogy rajta nem múlott, de azért érdemes ezt szódával kezelni.


A kérdés az, hogy ebbe miért kellett Orbánéknak beszállni. Szerintem kb szart sem tehetnek a magas gázárról, meg ellene sem sokat. Annyit tudnak csinálni, hogy megpróbálják megoldani a helyzetet, és ezt szerintem csinálják is. Csak közben meg olyanokat szólnak, mintha ők a spanyol viaszt is ők találnák fel, amitől meg hülyét kapok. Nem, nem a "ballib" progandából veszem, hanem a kormányinfók, pénteki Kossuth-rádiós agymenések, vagy éppen a kormányoldali médiára, mint a Mandiner a forrás.

2023. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
60%

"Mi más lenne a vészhelyzet, mint hogy nincsen gáz, nincs energia, nincs áram?"


Ausztriában konkrétan a víz meg a szél is több energiát add mint a gáz. Tehát igen esetleg olyan időkre amikor olyan hó vagy vihar van, hogy nincsen gáz meg áron sem

2023. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

#23 "Abba belegondoltál már, hogy ha a hosszú távú szerződések lettek volna a dolog kulcsa, akkor nekünk, akinek 10+5 éves szerződésünk volt, és még Putyin is megemlítette, hogy Magyarország a példa, miért lett ugyanolyan drága a gáz?"

Igen, belegondoltam és utána is olvastam, foglalkoztam is a témával. Te nem.

A hosszútávú szerződések pont amiatt mert sok évre szólnak, nem fix árat tartalmaznak, hanem egy kiszámítható változást az árakban, hogy a megvásárolt mennyiség árváltozásával jó előre lehessen tervezni az eladónak és a vevőnek is. Amennyire kiderült az elmúlt évek információiból - hiszen ez egy üzleti szerződés, nem nyilvános - több hónappal követi a szerződés szerint az oroszoktól vett földgáz árának változása a tőzsdei gázár mozgását. Vagyis ha nő a tőszdén a gáz ára akkor pár hónappal később arányaiban így fog nőni az orosz gáz ára is. Ha pedig csökken, akkor ugyanígy pár hónappal később csökkenni fog. Amikor 3-szorosára nőtt a tőzsdén a földgáz ára akkor ezt követte az is hogy az orosz gáz ára is a 3-szorosára nőtt. Ettől még kevesebbe kerül mint a tőzsdei ár. Amit ostoba módon egymás mellé próbálnak tenni, hogy pl. a novemberi tőzsdei árhoz hasonlítják a novemberi orosz gázvásárlás árát. Akkor még nem jelenik meg a tőzsdei ár változása, sem a növekedés, sem a csökkenés. Az éves mennyiség beszerzési költségét lehet összehasonlítani és bizony abban nagyon jól látható az a jelentős árkülönbség az orosz gáz javára, amivel kevesebbe került nekünk, mint másoknak megvenni a maguk gázát.

"Igazából ez a hosszú távú szerződés sztori egy tipikus csúsztatás. Minden bizonnyal van valóságalapja, hogy az EU egy ilyen ingadozó helyzetben nem akart lekötni egy árat hosszú távra. Csak valószínűleg Putyin azt nem teszi hozzá, hogy milyen árat, milyen feltételekkel akart megszabni. Könnyen lehet, hogy nem lett volna nagy biznisz."

Ez butaság.

Mivel konkrétan az EU kiadta, hogy azt támogatják ha az országok nem kötnek hosszútávú szerződéseket, a valóság is az, hoyg nem kötöttek, a tőzsdei ár hatalmasat emelkedett és minden más is megtörtént amit már leírtam, így felesleges ilyet leírnod. Nem így volt, nem ez történt, nem ez a valóság amit írsz. A valóságot láttuk, fizetjük. Rossz, hoyg nincsenek hosszútávú szerződések.

Itt nem 15 éves szerződésekről van szó, hanem 1-2 éves szerződésekről. Nagyon nem ugyanaz ha egy szolgáltató előre leköt 1 évnyi megrendelést vagy ha naponta akarja a szükséges gázt megvenni a tőzsdén ahogy történt.

"Meg ami még fontosabb: azt sem teszi hozzá, hogy a megugrott árnak nagyobb része az volt, hogy direkt elkezdtek szarakodni a gázszállítással, hogy felverje az árat a háborúra. Nyilvánvaló, hogy Putyin el akarja majd hárítani magáról a felelősséget, hogy rajta nem múlott, de azért érdemes ezt szódával kezelni."

Megint egy butaság.

Putyinék direkt építettek új gázvezetéket hogy többet tudjanak szállítani. Az északi áramlat 2 készen volt csak az eu engedélye hiányzott hozzá. Nem az oroszok szarakodtak a gázszállítással, minden módon próbáltak gázt leszállítani. Pont amiatt van olyan nagy részben orosz gáz az idei télen felhasznált készletekben mert az oroszok szállítottak.

Amikor az eu leállította majd megtagadta az északi áramlat engedélyezését és ott a gáz szállítását - holott a csővezetéket már fel is töltötték gázzal csak ki kellett volna nyitni a csapokat a németeknél, akkor kezdett VÁLASZOLT az orosz cég is kekeckedni a másik vezeték leállításával, korlátozásával. De a mai napig jön folyamatosan az orosz gáz minden olyan országba amely meg akarja venni azt.

"Csak közben meg olyanokat szólnak, mintha ők a spanyol viaszt is ők találnák fel, amitől meg hülyét kapok. Nem, nem a "ballib" progandából veszem, hanem a kormányinfók, pénteki Kossuth-rádiós agymenések, vagy éppen a kormányoldali médiára, mint a Mandiner a forrás."

Mik ezek?

Csak nem arra gondolsz, hogy már az energiaválság elején elmondták, hogy a szerződések hiánya az áremelkedéshez fog vezetni? Hogy nem szabad az energiahordozók szankcionálásáról még beszélni sem, mert az emelni fogja az árakat? Hogy Európa nem képes kiváltani az orosz gázt és évek kellenek hozzá? Hogy ezekkel a szankciókkal nem lehet elérni az oroszoknál semmit?

Miben nem volt igazuk?

2023. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!