Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért szavaztok...

Fideszesek! Miért szavaztok egy olyan pártra, amelynek 13 éves kormányzása alatt Románia és Bulgária szintjére kerültünk?

Figyelt kérdés

Akkor az adatok:

2023-as nettó minimálbérek(itt már románia is előz minket):

[link]


Átlagbérek:

[link]


Szóval nekem magas, hogy pl. egy iskolázottabb, tájékozottabb ember, aki ismer hasonló adatokat, az hogy szavazhat erre a politikára, mert nyilván nem csak a legbutábbak szavaznak rájuk, szóval próbáljatok segíteni nekem megérteni Fidesz szavazók!


2023. febr. 3. 21:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%

#8

"2023 van. Elég régóta fidesz vezetés van nem kéne mindig

a múltat okolni a mai sz@rért. Ilyen erővel a szovjet

40 évet is okolhatnád."

Szerinted mi az oka annak, hogy a keleti blokk országai le vannak maradva nyugathoz képest?

2023. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%
Amíg csak a saját zsebüket tömik felzárkózás nem nagyon lesz.
2023. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
59%
Agymosás megy ezerrel. Meg a szemellenző. Sajnos sok embernek nincs igénye a kritikai gondolkodásra.
2023. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Snowy_owl válasza:
74%

5-ös válaszoló: te komolyan annak örülsz, hogy 2023-ban egy pedagógus 260k Ft-ot keres? Ez 675 EUR, ennyiből egy albérlet és a mindennapi megélhetés nehézkesen jön ki, a forint rengeteget romlott az utóbbi években, az infláció az egekben és az albérletárak teljesen elszálltak, Budapesten már szoba is alig van 100k alatt (ja tudom, nem kötelező nagyvárosban élni, lehet menni falura a semmi közepére vagy kisvárosba normális munkalehetőség nélkül). Abszolút nem érdekel, mi volt 2008-ban, azóta volt 10 év világgazdasági konjunktúra és uniós pénzeső, visszafelé mutogatás helyett tenni kellett volna vmit azért, hogy felzárkózzunk, ennek ellenére csúszunk visszafelé és megragadtunk egy szinten, ahonnan nem mozdulunk semerre (főleg mentalitásban, hozzátenném). Amíg lesznek hozzád hasonlóak, akik szerint a 260k megfelelő fizetés egy kezdőtanárnak vagy úgy egyáltalán bárkinek 2023-ban, addig itt semmiféle fejlődés nem is lesz soha, mintha nem is lett volna rendszerváltás...


Ja, az osztrák határ mellett élek, a környezetemben rengeteg fideszvallású Ausztriába jár ki dolgozni, vmiért a nagy fejlődésünk ellenére inkább mégis a hanyatló nyugatot válasszák, a magyar fizetések annyira nem kellenek, pedig a Viktor urunk azt mondta, Európában nincs nálunk jobb hely, nem is értem :'D

2023. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

14-es egy kezdő pedagógus keres 260 ezer forintot, az átlag ennél magasabb 330-340 körül lehet. (tavaly novemberben volt 300 és azóta kaptak 10%-os emelést) (csak úgy halkan jegyzem meg 46 szabadnappal rendelkeznek egy évben, szóval 11 hónapnyi munkára + még annyi szabadnapra mint amennyi neked van kapnak annyi fizetést amennyit)


Lisabonban ami kb. hasonló város mint Budapest (fizetésben is, kapják az átlag fizetés 110%-át, közben meg Lisabonban egy szoba/lakás bérlése kétszer annyiba kerül)

[link]


[link]

70 ezer forint alatt 43 kiadó szobát találtam.

2006-ban amikor a minimálbér 53 ezer volt akkor 40 ezerért béreltünk egy lepukkant garzont. Most azért 154 ezerért már egész tűrhető lakások vannak kiadók.


Az hogy te nem érzékeled a fejlődést egy dolog de attól még van. Lehet nem akkora mint a románoknál, mert ők lényegesen alacsonyabb szintről indultak és dolgozik náluk 5 millió ember a 19-ből, de a többi V4-es országnál jobban nőttek a fizetések nálunk. Illetve az se elhanyagolható, hogy 600-700 ezer emberrel dolgozik több.

2023. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
82%

@5 Ha tanár lennél, nem hazudnál, kezdőként garantált bérminimum környéken lebeg a fizetés, ismerek olyan 7 éve pályán levő egyetemi oktatót, akinek 197k a havi nettója.


Amúgy elképesztő a kognitív disszonancia a válaszokban. Minden ország más? Egy balos 12 év után is ezt mondanád, ha Románia írdd és mondd _bármilyen_ mutatóban utolérte volna Magyarországot? Mert hogy ez történt.


2008-ban tönkretett ország? Ember, nem emlékszel a gazdasági világválságra? Most gondolom simán oké a "háborús infláció", de amikor a komplett globális hitelrendszer dőlt össze, az "gyúrcsótányék hibálya".


Megvetem a mostani ellenzéket, de fogalmam sincs, hogy hogyan lehet kritikátlanul szeretni egy pártot.

2023. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
71%
Kéne egy értelmes ellenzék és akkor lenne választási lehetőség.
2023. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
21%

#14

A bruttó fizetésem most lett 415 ezer Ft az emeléssel. Ez nagyon kevés, de messze nem olyan szánalmas, mint sokan próbálják beállítani.

Ráadásul én még csak Pedagógus 1-ben vagyok, csak meg kellene csinálnom a minősítésemet hogy Ped. 2-be tartozzak, az megint jelentene ebben a pillanatban 35000Ft emelést.

Ráadásul az ígéret meg van arra, hogy további béremelés lesz.

Ami nagy hiba, hogy a kezdő pedagógusok bérét nem emelték meg jelentősebben, mert ők fognak hiányozni a pályáról akik most nem tanárként kezdenek el dolgozni hiába diplomáznak le így, hiszen sokkal többet tudnak keresni máshol.

2023. febr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
72%
@18 Bruttó 415-öt 6 órában keres egy egyetemről frissen kiesett nyelvszakos bölcsész az első SSC-ben, nyilván nem lesz élő ember, aki tanárnak áll mesterdiplomával meg 6 év egyetemmel.
2023. febr. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
70%
#19 Most is vannak akik tanárnak mennek. Hiába hiszed azt, a pénz nem minden.
2023. febr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!