Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor tér vissza a régi aranykor?

Mikor tér vissza a régi aranykor?

Figyelt kérdés

Emberek a Kádár rendszert valahogyan vissza kell hozni sokan azt a korszakot sírják vissza, és megértem, de akkor tegyünk érte én azt gondolom, mert amit Orbán Viktor csinál az nem jó a népnek! Én csak 16 éves vagyok, de Kádár rendszert akarom vissza hozni elég érdekes mert én akkor nem éltem viszont akkor volt Magyarország az igazi akkor voltak igaz büszke magyarok, akik büszkék lehetek arra, amit ők építettek, és terveztek például: Ikarus busz az nálunk egy nagy dolog volt a mi kis magyar gyártmányú járgányunk volt!

Én azt gondolom, hogy a mai fiataloknak is a Kádár rendszerben lenne jó élni, és felnőni És ebben szerintem van igazság mert a Kádár rendszere volt az amikor igazi magyarok lehetek az országban akkor mindenki büszke volt hiszen voltak magyar gyártmányú dolgaink akkor tényleg igaz Magyarország volt!


Sosem értem, és nem is fogom megérteni, hogy a rendszerváltástól miért változott meg az egész ország ennyire. A Kádár rendszerben

Sok mindent muszáj volt megtenni.

Viszont az akkori átlag emberek nem foglalkoztak a politikával akkor sem. Nagyobb volt a létbiztonság. Voltak munkahelyek, ismeretlen fogalom volt a munka nélküliség.

Azt gondolom én minden, ami régi, ami az ő gyerekkoruk vagy fiatal korukban volt divat azt lenézik már, ami nekünk Retro és az emberek egymást sem becsülik már meg a mai világban! Olyan szörnyű, hogy ilyen országban élek én nem akarok ilyen országban élni, ahogy látom a képeket a régi Magyarországról az sokkal jobb volt a Kádár rendszer nem csak azért mert, hogy Retro, hanem azért mert akkor volt miért élni, volt kiért élni, és akkor az ember boldog volt akár hova is ment az utcán nem kellett attól félnie, hogy valaki elkapja, és megveri, ezt nevezik létbiztonságnak!


Valakinek ezt az eszmét, amit Kádár csinált, azt valakinek folytatnia kéne!



2023. febr. 9. 07:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
XD
2023. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt munkanélküliség, nem volt hajléktalanság. Mindent megtermeltünk magunknak. Alig vettünk fel kölcsönt, ma ennek ezerszerese az államadósság....
2023. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Kádár rendszert visszahozni?😁 Dobd ki az ájfónodat és vedd elő a nyomógombos telefont! Kezd azzal! 😂😂😂
2023. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
Jah és kezd el kapálni, mert ott minden egyes falaért meg kellett dolgozni a reggeli üres kifliért is!
2023. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Azért lett vége, mert hitelekből volt fenntartva a látszólagos jólét, nem volt egy stabil rendszer, ezért dőlt be.
2023. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

"ismeretlen fogalom volt a munka nélküliség."


Formálisan igen, gyakorlatilag kapun belüli munkanélküliség volt. Volt állása az embernek, de az nem feltétlenül fenntartható, produktív munka volt, és csak azért létezett, mert állami pénzekből fenntartották a gyárat, külföldi hitelek felvételével.

2023. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
"árakat kellett volna emelni, a hivatalos politika azonban az életszínvonal folyamatos emelését alapvető követelménynek tartotta. Ez viszont azzal járt, hogy kölcsönt kellett felvenni külföldről. Visszafizetni azonban az ország az elhúzódó válság miatt képtelen volt, s ezért újabb kölcsönöket kellett felvenni, melyek tovább növelték az államadósságot. A helyzet odáig fajult, hogy 1980-ban az életszínvonal nemhogy nőtt volna, de csökkenni kezdett. Az ország ráadásul a csőd szélén táncolt, amelytől Fekete János közgazdász mentette meg az országot azzal, hogy beléptette a Nemzetközi Valutaalapba. 1989-ig összesen 20 milliárd dollár deficitet sikerült összeszedni."
2023. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
62%
BORVENDÉG ZSUZSANNA: Az impexek kora c. könyvet ajánlanám neked és a veled egykorú elvtársaidnak, hogy olvasgassa, hogy megtudja mi is volt anno és nem hordana össze ilyen "sokkal jobb volt a Kádár rendszer" mantrákat..
2023. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Két Forint a forró lángos, kimúlott a Kádár János.
2023. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#3 Nyomógombos telefon? Kádár rendszerben max még a tekergetős vezetékes telefon volt meg fekete-fehér tévé.
2023. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!