Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A debreceni akkumulátorgyárnak...

A debreceni akkumulátorgyárnak adott 88 milliárd forintnyi állami támogatás helyett nem járt volna jobban az ország, ha ezt a kb. 30 évnyi munkabért inkább odaadják a leendő munkavállalóknak vagy a magyar vállalkozásoknak?

Figyelt kérdés

Csak mert nagyjából annyi támogatást ad az állam a debrecceni akkumulátorgyárnak, amennyiből 30 évig ingyen van neki a munkaerő. A multi bezsebeli a hasznot, azok a szerencsétlenek meg gürizhetnek. Az emberek szempontjából még az is jobb lenne, ha ezt a pénzt megkapnák, és otthon ülnének. De ha mondjuk nem lehetetlenítették volna el a katásokat, vagy nem lenne 27%-os az élelmiszer áfája, esetleg a vállalkozók adóterheit csökkentenék, hogy a magyar vállalkozó is kigazdálkodhassa az alkalmazottait, akkor is jobb lett volna. Ez így ugyanis egyáltalán nem egyenlő verseny és nem is igazságos.

Ráadásul ezt a 30 évnyi munkabért nem is az állam adja, hanem én meg te!



2023. febr. 10. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
88? Én már 300 körülit hallottam.
2023. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Egy ilyen üzem rengeteg adóbevételt is produkál, növeli stratégiai fontosságunkat az EU-ban, továbbá további cégeknek ad lehetőséget, pozitív tovagyűrűző hatásai vannak. Azért fizetni valakinek, hogy otthon üljenek és semmi hasznot ne hozzanak, értelmetlen lenne.
2023. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

A gyárban a tervek szerint 3500-an fognak dolgozni. Tegyük fel, hogy az átlagbér nagyon alacsony, bruttó 400.000Ft lesz. Ez a járulékok miatt a munkáltatónak 450.000Ft-ba kerül.


Egy hónapi bértömeg:

3.500*450.000Ft = 1575000000Ft = 1575 millió Ft = 1,575 milliárd Ft


Egy évben 12 hónap van, vagyis az éves bértömeg:

12 * 1,575 milliárdFt~= 18 milliárd Ft


88 / 18 = 4.8


Vagyis 88 milliárd forint nem 30 évnyi hanem mindössze 4.8 évnyi fizetést fedez... illetve fedezNE! Mivel a munkáltató által adott 450.000Ft-ból a dolgozó kerekítve csak 250.000Ft-ot kap kézbe (a többi adó formájában visszakerül a költségvetésbe) így kiszámolható, hogy az államnak valójában csak körülbelül 50Milliárjába kerül a buli. 50/18 = 2.7év bértömeg. Kerekítsünk fel, legyen 3 év. Ez azt jelenti, hogy csupán 10x-es volt a tévedésed.


Még lehetne komplikálni az ÁFÁ-val (a 250-ből még egy nagy rész megy az államhoz) de ezt már nem teszem meg.


Értem, hogy nem tetszik az akkugyár ez szived joga. Nekem se tetszik. Az érvelésed ettől függetlenül végtelenül ostoba és ha a legalapvetőbb matematikai műveletek elvégzése problémákat okoz, akkor szerintem inkább nézd a barátok köztöt, ahelyett, hogy bonyolult kérdéseket próbálsz megfejteni.

2023. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
3: Én 9000 új munkahelyről tudok.
2023. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát haver... ha a matekot is lepontozod az már tényleg a legalja :)
2023. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Senkit se zavarjon, hogy alapvető tévedések vannak. 88 milliárd pusztán az infrastruktúrális fejlesztésekre megy el. Elektromos hálózat, vízhálózat, utak... stb. És akkor még nem tartunk semmilyen támogatásnál. De mindenki megnyugodhat, kapnak bizony azt is. Bár még nincsenek pontos számok, de 10% körül jósolta a külügy, ami éppenséggel kb azonos a kínai sajtóban közölt 800 millió euróval. Persze ennek örülni kell, mert lehetne akár a duplája is.
2023. febr. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
beruhazas = lehet lopni
2023. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2023. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!