Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová tűntek a katás tüntetők,...

Hová tűntek a katás tüntetők, a szlogenek, hogy ezután minden rosszabb lesz. Beletörődtek? Vagy találtak valami kiskaput? Mi lett az akkori tüntetési hullámban résztvevő emberek sorsa?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen megtalálták a megoldást... hiába volt a hiszti.
2023. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Megy minden a maga rendjében tovább. A katáztató Wolt is kivonult. Ja, nem.
2023. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hitelen azt hittem, hogy egy tavalyi kérdés került ide valamilyen hiba miatt. Mert ez már azért elég régen volt. Tavaly szeptemberben és október eljén tüntettek.

Azért hasgyták abba, mert látták, hogy semmi foganatja és befejezték.

Azóta alkalmazkodtak. Átmentek átalányadózásba és jelentősen árat emeltek, vagy feketéznek és csak a TB-t fizetik (havi 9600 forint).

2023. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
javítás: hitelen=hirtelen, hasgyták=hagyták, bocs de tableten írtam és nekem rossz az érintőbillentyűzeten írni, a prediktív izét nem használom mert az átírja amit akarok.
2023. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Aki részmunkaidős volt az átment általány adózásba és évi 2millió forintos bevételig egy petákot sem adózik. A KATAval ugye legalább havonta adtak le valamennyit, most még azt sem.


Aki főállásban tolta az szintén átment általányba és árat emelt.

Vaaaaaaaagy

Hagyta a fszba és feketén csinálja amit eddig.


Esetleg elment alkalmazottként és úy részmunkaidős általányosba cisnálja mellette ami ugye - mint írtam - 2 milláig adómentes. és hogyhogy, hogyhogy nem, nem haladja meg a 2 millát a magános bevételük. Legalábbis papíron.


Összességében szürkébb lett az egész és kevesebb adóbevétele van így az államnak.


És ja, a tüntetéseket abbahgyták, mer thát mi értelme lenne? Pl a pedagógusok is 15 éve tüntetnek és még csak addig sem jutottak el, hogy meghallgassák érdemben a követeléseiket. A KATA törvény át lett nyomva, nem fogják visszacsinálni, le se szarják mit akar a nép. Akkor meg minek?

2023. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, sok katás átment általányadózásba, és árat emelt, vagyis te is kifizeted ezt a szolgáltatások megemelt áraiban. Mindig az emberek fizetik meg a végén.
2023. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát akkor olyanok, mint az árstop, meg a rezsicsökkentés...
2023. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!